יום שני , ספטמבר 24 2018
בית / קריות / חדשות קריות / הצב חזר לקישון

הצב חזר לקישון

רשות נחל הקישון שחררה בסוף השבוע, צב רך בוגר, אשר נתפס בשמורת החולה. הצב הרך הינו מין בסכנת הכחדה והתקיים בנחל קישון באופן טבעי בעבר. הוא הושב לנחל במסגרת פעולות השיקום שרשות הנחל מובילה בשנים האחרונות, ביניהן גם השבת מינים לקישון המשתקם.

פרויקט השבת 'הצב הרך' לנחל מתבצע בשיתוף פעולה עם רשות הטבע והגנים, אשר פועלת לצמצום אוכלוסיית הצבים הרכים בשמורת החולה מאחר וזו מפרה את האיזון הטבעי במערכת האקולוגית בשמורה, בעוד שבקישון הצב הרך החל לבסס את אוכלוסייתו ומהווה חלק מהמערכת האקולוגית הנרקמת.

הפעילות בנחל קישון כוללת תצפיות ותיעוד, סקרים לאיתור קיני צבים ומקומות הטלה, איתור בתי גידול פוטנציאליים ופעילות העתקה של צבים צעירים, על מנת לבסס אוכלוסייה יציבה בנחל קישון. שחרור הצבים נעשה באזור מפער הקישון, בקטעים בהם חל שיפור באיכות המים ובבריאות המערכת האקולוגית בשנים האחרונות. עד היום שוחררו 540 צבים צעירים ו-14 צבים בוגרים שהובאו מעמק החולה.

 

השבת צב רך לקישון (צילום : אולגה ודוב, רשות נחל הקישון)
השבת צב רך לקישון (צילום : אולגה ודוב, רשות נחל הקישון)

יצויין כי  בשנת 2014 שוחררו 7 קיני מיני צבים. שרון נסים מנכ"לית רשות נחל הקישון:" השבת המינים לנחל היא חלק חשוב בשימור המגוון הביולוגי ושימור המערכות האקולוגיות בנחל ובסביבתו. ובתוך כך, השבת הצב הרך, כמו יתר מיני החי והצומח המושבים לקישון. במסגרת הפרויקט, בימים אלה, מוקם גרעין רביה גם לצמחיה אופיינית לנחל. הקישון מהווה כבר היום מערכת טבעית ומגוונת, הודות למאמצי שיקום הנחל והשיפור באיכות מימיו".

בדוק גם

(צילום: פוטוליה)

תושבי מוצקין, שימו לב: פייק סקר

היום (חמישי), החל משעות הבוקר, מקבלים תושבי קרית מוצקין שיחות טלפון אנונימיות, בהן הם מתבקשים לענות …

עומר זוהר. צילום: דורון גולן

"להיות ראש עיר זו שליחות שהייתי רוצה לעשות"

תחילת הדרך בעיתונות, העבודה במשרדי הממשלה, התקף הלב שחטף בגיל 32, הנישואים, ההורות לארבעה ילדים, החזרה לקרית מוצקין לחיקו האוהב של ראש העירייה חיים צורי והתוכניות לעתיד. עומר זוהר פותח את הלב ומתוודה: "חרטה אחת שלי היא שעד היום לא מצאתי את היכולת לשבת עם אבא שלי ולהגיד לו כמה אני אוהב ומעריך אותו"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *