יום ראשון , ספטמבר 23 2018
בית / קריות / פנאי קריות / דרינק שנגמר ברשת

דרינק שנגמר ברשת

מחר ב"הד הקריות"

קצת אחרי המחאה החברתית, בזמן שיח שיכורים וממש ללא כוונת תחילה, הקימו בעלי הטמפל בר במפרץ חיפה את בר הספרייה, שבתוך זמן קצר הפך לרשת עם שישה סניפים ועוד אחד בדרך. שלושת הצעירים, איתי זיידנברג בן 27 וחצי מקרית אתא, עידו שוורץ בן 32 מתל אביב ואיתי יונה בן 28 מכפר סבא, לא צפו את ההצלחה, בוודאי לא עם הקשיים שאיתם התמודדו בדרך. אבל כמו שזה נראה עכשיו, זוהי רק תחילתו של סיפור שילך ויגדל וישאיר אותם צעירים. אחרי הכל, הפחד העמוק ביותר שלהם, הוא יום אחד להזדקן, עד שלא יוכלו לעמוד יותר מאחורי הבר.

פאב הספריה בקרית חיים
תחילתו של סיפור. איתי זיידנברג ועידו שוורץ (צילום: אפרת פראנק)

משיכרות לבר החברתי

2012, אחד מימי ראשון, אחת וחצי בלילה. בטמפל בר יושבים איתי (זיידה) זיידנברג ועידו שוורץ, הבעלים. הם שותים וקולטים שהבר שלהם כמעט ריק. "ישבנו על בקבוק ויסקי ולאט לאט ראינו שהמקום מתרוקן", מספר זיידנברג, או זיידה בפי מכריו. "פתאום עידו זרק שטות לאוויר ואמר: 'בוא נפתח מקום רק בשבילנו, שיהיה לנו איפה לשבת אחרי שהטמפל נסגר'. שאלתי אותו אם זה צריך להיות מקום גדול, והוא אמר לי: 'מקום לחמישים איש'. עלינו על הרכב ונסענו לחפש מקומות. חשבנו לעצמנו מה יביא אנשים לבר והבנו שמה שייצור חיי לילה זה מחירים מאוד זולים, אווירה וטירוף. זה קרה סמוך למחאה החברתית, אז החלטנו לפתוח בר חברתי. עשינו סיבוב במרכז הכרמל והחלטנו שאנחנו רוצים לפתוח שם".

"כל יום אני מקבל הודעות בפייסבוק ובטלפון מאנשים שרוצים לקנות זיכיון.
לאט לאט נשתלט על כל הארץ. באנו לשנות את תרבות השתייה ולעשות פה חיי
לילה וכמובן לעשות כיף לעצמנו. ביום שאקום בבוקר ואגיד שלא בא לי יותר,
לא אבוא לעבוד. אם יש שני דברים שאנחנו מפחדים מהם, זה שנתחיל להקריח
ומהיום שניראה זקנים מדי לעמוד מאחורי הבר"

בדוק גם

אוזי זולטק צילום: אלון אלנקווה

שומעים אותה?

אחרי ששנים שרה רוק כבד ודיברה בשיריה בעיקר על הקהילה הלהט"בית ואהבות נכזבות, החליטה אוזי זולטק שהגיע הזמן לכתוב ולהלחין בעצמה, והפעם לעסוק בנושא שהכי קרוב אליה כזמרת כבדת שמיעה. בחודש נובמבר היא תופיע בערב גאלה במסגרת קמפיין גדול להעלאת המודעות לכבדי שמיעה וחירשים תחת המסר: "מכשיר שמיעה הוא לא דבר נורא, הנה, גם אני, כזמרת, יכולה"

HWSG6989210-BLA copy

"סניף ארנקי אולגה בביג קריות הוקם מהצורך של הקהל הקרייתי"

יומיים לפתיחת שנת הלימודים, היערכות ההורים נמצאת בשיאה לקראת השנה החדשה. לאחרונה נפתח במתחם ביג …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *