מבזקים
בית / קריות / חדשות קריות / עשרים אלף איש חגגו את המימונה בקרית אתא

עשרים אלף איש חגגו את המימונה בקרית אתא

כעשרים אלף איש הגיעו לחגיגות המימונה בקרית אתא אשר כללו הופעות של עומר אדם, דודו אהרון, עדן בן זקן ורון שובל.

לחגיגות הגיעו גם חברי כנסת רבים ביניהם שר התחבורה ישראל כץ, השר לביטחון פנים, גלעד ארדן, השר להגנת הסביבה, זאב אלקין, ח"כ שרן השכל  ויו"ר הכנסת יולי אדלשטיין אשר בירך את התושבים בשם כל חברי הכנסת.

מימונה בקרית אתא. צילום: עיריית קרית אתא
מימונה בקרית אתא. צילום: עיריית קרית אתא

בערב המימונה, ביקר ראש העירייה יעקב פרץ בליווי חברי מועצת העיר בחגיגות המימונה בבתי התושבים, טעם את מטעמי החג ובירך אותם בברכת "תרבחו ותסעדו".

פרץ:" חג המימונה הפך לחג לאומי, המקבץ את כל עם ישראל סביב שולחן אחד. מסורת הדלת הפתוחה, האירוח איש בבית חברו והיד הרחבה בה מוגשים מטעמי החג הם המימוש המעשי לאחדות בעם ישראל".

קרית ביאליק

בערב חג המימונה ביקר ראש עיריית קרית ביאליק, אלי דוקורסקי, בעשרות בתי תושבים והתרשם ממטעמי החג המרהיבים ואמר כי חג המימונה בעיר הפך לאירוע חוצה עדות, מעמדות וגילאים: "קריית ביאליק היא עיר קולטת עליה ממדינות רבות: דרום אמריקה, ברית המועצות ואתיופיה שחברו לעולים הותיקים בעיר מגרמניה ומצפון אפריקה. חג המימונה מחבר בין כל העדות וכל התושבים הפותחים את ביתם ואת ליבם".

אלי דוקורסקי חוגג מימונה. צילום: דוברות העירייה
אלי דוקורסקי חוגג מימונה. צילום: דוברות העירייה

למחרת היום אלפי תושבי העיר השתתפו בחגיגת המימונה המסורתית אשר התקיימה בפארק "לב העיר".  אוהל ראש העיר עם המאכלים המסורתיים נפתח לבאי הפארק. שרים, חברי כנסת , נציגי מוסדות רבים ותושבי העיר שהגיעו לברך ונהנו מחידוש ושדרוג הפארק הכולל בניית במת אירועים חדשה, שיפור אמצעי בטיחות ודשא מוריק ורענן .

הלהקות המקומיות הופיעו ברפרטואר חדש ומרגש, הילדים נהנו ממתקני שעשועים ומתנפחים. את האירוע השמח חתמה הופעתם של  פאר טסי ואורן תורג'מן שהקפיצו את הקהל באוויר.

בדוק גם

צביקה פליפ, ועד הורים בי"ס סביונים קרית ים. צילום: דורון גולן

כוח צביקה

כשהוא לא נוהג בקטר של רכבת המשא, צביקה פיליפ עסוק בעיקר בנתינה. בתפקידו, כיו"ר ועד ההורים המוסדי של בית הספר סביונים בקרית ים, הוא מקדיש את כל מרצו וזמנו הפנוי לתלמידים ולהוריהם, מארגן עבורם מופעים ושלל פעילויות ייחודיות, מאחד שורות ופותר בעיות, אבל מתמקד בדבר אחד: הקניית ערכים לדור העתיד

קלרה ריכטר. צילום: יפים גרינברג

סיעת יש עתיד בקרית ים תומכת בשלומי טל

יו"ר סיעת יש עתיד בקריית ים, חברת המועצה, קלרה ריכטר, הודיעה השבוע כי הסיעה תתמוך …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *