מבזקים
בית / קריות / ספורט קריות / לא מעניקים טיפול רפואי לשחקנית יריבה

לא מעניקים טיפול רפואי לשחקנית יריבה

מערכת היחסים בין מועדוני הכדורעף של מכבי חיפה ועירוני קרית אתא מעולם לא הייתה משובחת, השבוע קיבלנו עוד חיזוק לעניין. ביום שני אירחה חיפה את
אתא במסגרת משחקי המחזור ה-11 של ליגת העל לנשים. אתא, הבלתי מנוצחת, ניצחה בסיבוב הראשון בקרית אתא.

הפעם הגיעה הקבוצה למשחק עם שחקנית המריבה, המתאזרחת נטשה קרוק, שקיבלה בתחילת העונה אישור לשחק בליגה מהנהלת איגוד הכדורעף, אך בהמשך האישור בוטל על ידי בית הדין של האיגוד, בעקבות ערעור שהגישה הנהלת מכבי חיפה. זו הייתה נקמה על כך שבסוף העונה הקודמת הנהלת קרית אתא הצביעה נגד בקשה של הנהלת מכבי חיפה להחליף שחקנית זרה שנפצעה.

לא קיבלה טיפול רפואי. מארינה פיליפנקו צילום: איסר רביץ
לא קיבלה טיפול רפואי. מארינה פיליפנקו צילום: איסר רביץ

במשחק השבוע מכבי חיפה ניצחה 1:3 (21:25, 23:25, 25:18, 16:25) ובכך הנחילה לאתא הפסד ראשון העונה. אתא לא הציגה את היכולת הגבוהה שאפיינה
אותה במשחקים הקודמים ואחרי שנוצחה בשתי המערכות הראשונות, שהיו צמודות, ניצחה במערכה השלישית 18:25. בשלב הזה נפצעה הזרה של אתא מארניה פיליפנקו בגבה, וירדה לחדר ההלבשה. הקבוצה הגיעה למשחק ללא פיסיותרפיסט ולפיכך פנה מאמן אתא ישראל אשר לפיסיותרפיסט של מכבי חיפה בבקשה לעזרה, לפחות לאבחן את מצבה כדי לקבל החלטה אם לתת לה לחזור לשחק, אך זה סרב לבקשה. מארינה לא חזרה לשחק ואתא נוצחה במערכה הרביעית ובמשחק כולו.

רק אחרי המשחק הגיע הפיסיותרפיסט של מכבי חיפה לחדר ההלבשה של אתא ובדק את פיליפנקו, לא לפני שאמר בטון של התנצלות כי הוא עובד של מכבי חיפה
ולכן לא טיפל בשחקנית.

בשורות אתא בלטה נטשה קרוק שצברה 16 נקודות, אלה סעדה ומארינה פילפינקו עשו עבודה טובה עם 12 ו~11 נקודות בהתאמה. אולגה ארגרדט, שחקנית ההתקפה הקטלנית של הקבוצה הייתה רחוקה מהיכולת הרגילה שלה וסיימה את המשחק עם 8 נקודות בלבד. ישראל אשר לא תולה את האשמה בהפסד המשחק בפציעה של פיליפנקו: "שיחקנו לא טוב, לכן הפסדנו".

איך קורה שאתם מגיעים למשחקים ללא פיסיותרפיסט?
ככה זה בכדורעף, אני לא מכיר קבוצת כדורעף, גם בנשים וגם בגברים שמעסיקה פיסיותרפיסט צמוד 24/7, גם באימונים וגם במשחקים. יש לנו פיסיותרפיסט והשחקניות מגיעות אליו לטיפולים לפי הצורך. גם אם היה פיסיותרפיסט שלנו במגרש לא הייתי נותן למארינה לשחק, כדי לא לסכן אותה".

הכעיס אותך שלא קיבלתם עזרה ממכבי חיפה?
"זה הזוי. מה זה משנה מי נפצע, בן אדם פצוע לא תטפל בו? אבל זה לא מפתיע, אלה הפנים של מכבי חיפה. אז נכון הוא הגיע אחרי המשחק ונתן אבחון וניסה להצדיק את ההתנהגות שלו בכך שהוא עובד של מכבי חיפה, אבל ככה לא מתנהגים".

עד סגירת הגיליון לא ניתן היה להשיג את תגובת מכבי חיפה.

בדוק גם

asaaf 01

איך משתלטים על עיר במינימום מאמץ

אוניברסלי/אסף רביץ זהו, שבוע הדרבים שם חותמת סופית: זאת עונה היסטורית של הפועל חיפה. בלי …

אלמוג ברק (צילום: יניב לני)

הברק היכה ביבנה

אחרי ארבעה הפסדים רצופים, כולם מול קבוצות מצמרת טבלת הליגה הלאומית בכדורסל, יצאה ביום שלישי …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *