בית / קריות / ספורט קריות / הסתיימה זריעת הדשא באצטדיון סמי עופר

הסתיימה זריעת הדשא באצטדיון סמי עופר

בסוף השבוע הסתיים תהליך זריעת הדשא באצטדיון סמי עופר שנמשך כ-10 ימים. תהליך הנבטת הדשא יארך כשלושה חודשים שלאחריהם יהפוך ל"כר הדשא החדש" באצטדיון.

תהליך יצירת משטח הדשא, החל לפני כחודשיים עם התקנת מערכת ניקוז תת-קרקעית הקולטת את עודפי המים הנקווים ומזרימה אותם ממשטח הדשא למאגר תת-קרקעי של 450 מ"ק, ממנו נשאבים המים (ביחד עם מי המזגנים) לשימוש חוזר בהשקיית כר הדשא. השימוש במערכת זו יוצר כבר היום, בשלב הנבטת הדשא חיסכון של כ- 10,000 מ"ק מים. המערכת כולה מבוקרת ומפוקחת ע"י מרכז הבקרה והשליטה של האצטדיון, מתוך מטרה להגיע לחיסכון מרבי של מים בכל מהלך השנה.

מעל מערכת הניקוז הותקנה מערכת השקיה עם ממטרות קופצות. מעל מערכות הניקוז וההשקיה נפרסה שכבת חצץ מנקזת, בעובי של כ- 10 ס"מ אשר פולסה באמצעי לייזר כדי להגיע לרמת יישור מקסימלית. מעל שכבת החצץ הונחה שכבת חול מדורג שנבחר במיוחד ממחצבה במישור רותם שאושרה לכך. עובי השכבה כ-30 ס"מ והיא משמשת כבית הגידול לשורשי הדשא.

ראש עיריית חיפה יונה יהב: "השקענו מחשבה רבה על מנת שאצטדיון סמי עופר יהיה המתקדם ביותר בארץ והמודרני ביותר באירופה. אנו מקימים מתחם בילוי שוקק שימשוך קהל בכל ימות השנה, שבמרכזו אצטדיון פעיל ותוסס. יש לנו עניין רב למשוך קהלים מגוונים, של נשים וגברים, צעירים ומבוגרים, שיבואו ליהנות מחוויית צפייה שטרם נראתה בישראל".

תמונה פנורמית של אצטדיון סמי עופר לאחר זריעת הדשא (צילום: צבי רוגר-עיריית חיפה)
תמונה פנורמית של אצטדיון סמי עופר לאחר זריעת הדשא (צילום: צבי רוגר-עיריית חיפה)

בדוק גם

amit 01

מוטב מאוחר

לקח למוחמד אלאך ופרד רוטן שלושה משחקים בגביע הטוטו, אבל בסוף הם הפנימו. עם הסגל הנוכחי של מכבי חיפה יש להם סיכוי נהדר לחזור להולנד הרבה לפני שהפלייאוף העליון יתחיל

איך כץ חשב בכלל לוותר עליו? ארנסטס שטקוס צילום: אדריאן הרבשטין

עדיין איתנו

השבוע שעבר, שהחל בזכייה בתואר אלוף האלופים והסתיים בניצחון באיסלנד, הוכיח שהפועל חיפה של העונה שעברה עדיין איתנו. הקסם נמשך. החבורה של ניר קלינגר שוב השיגה בדיוק את התוצאות אותן הייתה צריכה, שוב הוכיחה אופי יוצא דופן, שוב הוציאה מעצמה את המקסימום בתנאים קשים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *