בית / קריות / ספורט קריות / הסתיימה זריעת הדשא באצטדיון סמי עופר

הסתיימה זריעת הדשא באצטדיון סמי עופר

בסוף השבוע הסתיים תהליך זריעת הדשא באצטדיון סמי עופר שנמשך כ-10 ימים. תהליך הנבטת הדשא יארך כשלושה חודשים שלאחריהם יהפוך ל"כר הדשא החדש" באצטדיון.

תהליך יצירת משטח הדשא, החל לפני כחודשיים עם התקנת מערכת ניקוז תת-קרקעית הקולטת את עודפי המים הנקווים ומזרימה אותם ממשטח הדשא למאגר תת-קרקעי של 450 מ"ק, ממנו נשאבים המים (ביחד עם מי המזגנים) לשימוש חוזר בהשקיית כר הדשא. השימוש במערכת זו יוצר כבר היום, בשלב הנבטת הדשא חיסכון של כ- 10,000 מ"ק מים. המערכת כולה מבוקרת ומפוקחת ע"י מרכז הבקרה והשליטה של האצטדיון, מתוך מטרה להגיע לחיסכון מרבי של מים בכל מהלך השנה.

מעל מערכת הניקוז הותקנה מערכת השקיה עם ממטרות קופצות. מעל מערכות הניקוז וההשקיה נפרסה שכבת חצץ מנקזת, בעובי של כ- 10 ס"מ אשר פולסה באמצעי לייזר כדי להגיע לרמת יישור מקסימלית. מעל שכבת החצץ הונחה שכבת חול מדורג שנבחר במיוחד ממחצבה במישור רותם שאושרה לכך. עובי השכבה כ-30 ס"מ והיא משמשת כבית הגידול לשורשי הדשא.

ראש עיריית חיפה יונה יהב: "השקענו מחשבה רבה על מנת שאצטדיון סמי עופר יהיה המתקדם ביותר בארץ והמודרני ביותר באירופה. אנו מקימים מתחם בילוי שוקק שימשוך קהל בכל ימות השנה, שבמרכזו אצטדיון פעיל ותוסס. יש לנו עניין רב למשוך קהלים מגוונים, של נשים וגברים, צעירים ומבוגרים, שיבואו ליהנות מחוויית צפייה שטרם נראתה בישראל".

תמונה פנורמית של אצטדיון סמי עופר לאחר זריעת הדשא (צילום: צבי רוגר-עיריית חיפה)
תמונה פנורמית של אצטדיון סמי עופר לאחר זריעת הדשא (צילום: צבי רוגר-עיריית חיפה)

בדוק גם

הכל הולך לקלינגר העונה. בגמר הוא החליט להביע אמון גם במקסים פלקושצ'נקו וגם בגל אראל, שניהם הרוויחו את האמון הזה בשבועות האחרונים. קלינגר קיבל את שער היתרון ממקסים, ובזמן שאראל התקשה בתפקיד הקשר האחורי (הוא הכי טוב כקשר 50/50), איכשהו כמה טעויות שלו לא עלו לאדומים בשער. כי הקארמה החליטה שלא מגיע לו להיות חתום על הפסד בגמר הגביע, לא בעונה בה פילס את דרכו מהיציע להרכב ונתן כל מה שיש לו בכל רגע נתון. הכל כל כך הולך לקלינגר, שאפילו מאמון קשוע הספיק לבשל שער בגמר הגביע. ובסוף זה נגמר עם עדן בן בסט מניף גביע. עדן, הדבק של הקבוצה לאורך העונה, נתן את הבטחון לכל השאר. הוא זה שבביקור הקודם בטדי כבש שלושער, הוא זה שבפנדלים מול הר הגעש של אוהדי בית"ר בחצי הגמר כבש בנינוחות את הבעיטה הראשונה והחשובה כל כך. הוא היה שם כל פעם שנדמה היה שנשברים, כל פעם שצריך היה רגע של התעלות. אין בכדורגל הישראלי מי שראוי יותר להניף גביע השנה. מגיע לו. מגיע להם.

אוניברסלי: עונה היסטורית

מגיע להם. כל כך מגיע להם. הגביע הזה הוא הפרס הראוי לעונה הזאת של הפועל חיפה, עונה שהפכה ביום רביעי מגדולה להיסטורית, אחת הגדולות בתולדות המועדון. תואר ראשון להפועל חיפה מאז האליפות לפני 20 שנה, תואר שני מאז 1974

IMG_0164

הפועל חיפה מחזיקת הגביע

עונה היסטורית של הפועל חיפה. בתום 120 דקות מרתקות זכו האדומים בגביע המדינה, אחרי 44 …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *