יום שני , ינואר 21 2019
בית / קריות / ספורט קריות / הישג ענק למעיין פורמן
מעיין פורמן
אלופה. מעיין פורמן (צילום: נחום סגל)

הישג ענק למעיין פורמן

מעיין פורמן
אלופה. מעיין פורמן (צילום: נחום סגל)

אתלטית מכבי חיפה מעיין שחף פורמן קבעה הערב (רביעי) את המינימום לאליפות העולם במוסקבה אחרי שעברה 1.92 בתחרות גרנד פרי תל אביב שהתקיימה באצטדיון הדר יוסף.
פורמן נמצאת לאחרונה בכושר מצוין, עברה את ה-1.92 בניסיון השלישי ומיד אחר כך החלה בחגיגות השמחה. זוהי תוצאה מצוינת והיא שווה לשיא הישראלי באצטדיון פתוח שבו מחזיקה מעיין עצמה ביחד עם דניאל פרנקל. מיד אחרי שעברה 1.92 עלה הרף לגובה 1.95, מעיין פסלה בכל שלושת הניסיונות, אך בכולם קפצה מצוין ולא הייתה רחוקה מלעבור את הגובה הזה שהיה הופך אותה באופן בלעדי לשיאנית ישראל בקפיצה לגובה גם באצטדיון פתוח וגם באולם סגור.

כאמור התוצאה הזו הבטיחה למעיין את ההשתתפות באליפות העולם שתתקיים בחודש הבא במוסקבה. חמישה ימים קודם השתתפה מעיין בתחרות הגמר באוניברסיאדה שהתקיימה בקאזאן רוסיה. מעיין עברה 1.87 בניסיון השלישי וסיימה את התחרות, שהייתה ברמה גבוהה מאוד, במקום השביעי. יומיים לפני תחרות הגמר השתתפה מעיין במוקדמות והרגישה מצוין. אותות המחלה שהיו שבוע קודם והשפיעו על יכולתה באליפות ישראל לא הורגשו מעיין עברה כל גובה בניסיון הראשון ואחרי שעברה 1.84, תוצאה שהבטיחה את השתתפותה בתחרות הגמר, היא סיימה את התחרות והרגישה טוב לקראת תחרות הגמר שהתקיימה כאמור בשישי שעבר. היא גם התעודדה מהעובדה שמזג האוויר היה מצוין והכי חשוב, לא ירד גשם. יש להדגיש גשם הוא אימת האתלטים

גם בתחרות זו עברה מעיין את כל הגבהים, עד 1.84, בניסיון הראשון. בהמשך היא עברה 1.87 מ' בניסיון השלישי, אך לא היא הצליחה בשלושת הניסיונות בגובה 1.90 מ'. היא סיימה את התחרות במקום השביעי עם 1.87. באותה תוצאה סיימו גם שתי הקופצות שדורגו במקומות 5~6, אבל הן עברו את הגובה הקודם בניסיון ראשון ושני ולכן הקדימו את מעיין. יצוין כי בתחרות הגמר נאלצה מעיין להסתדר לבדה לאחר שמאמנה אלברט פונגין, ששהה איתה במוקדמות שנערכו יומיים לפני תחרות הגמר, נאלץ לחזור לארץ מסיבות אישיות. למרות אי ההצלחה לקבוע שם את המינימום למוסקבה מעיין חזרה לארץ מעודדת:

"התחרות הייתה ברמה גבוהה, העלייה לגמר, התוצאה המכובדת שקבעתי והדרוג הסופי לא מאכזבים, עדיין יש לי עוד כמה הזדמנויות לקבוע את המינימום לאליפות העולם. אני מאמינה שאצליח". אמרה ולא ידעה כמה היא צודקת. בשבוע הבא תשתתף מעיין בתחרויות המכביה שיתקיימו באצטדיון הדר יוסף, האצטדיון שהאיר לה פנים ביום רביעי. מי יודע, בכושר שבו היא נמצאת עכשיו, המורל הגבוה והמוטיבציה אולי מעיין תקבע שיא ישראלי חדש. יצוין כי מעיין, תושבת קרית ים, הוכתרה בארבע השנים האחרונות כאתלטית השנה של "הד הקריות" וב-2012 הוכתרה כספורטאית השנה.

בדוק גם

לראשונה בעידן שלו מסתמנת עונה נטולת ציפיות. יעקב שחר ומו אלאך צילום: דוברות מכבי חיפה

שבע השנים הרעות של מכבי חיפה

אפשר לכתוב ספר על מה שעבר על מכבי חיפה בשבע השנים האחרונות. המועדון, ששם בכיס הקטן את כל שאר המועדונים מתחילת המילניום ועד 2011, הפך בשנים האחרונות לצל של עצמו. כתב 'הד הקריות' אופיר לוי, מנסה להבין מה קרה והוא לא אופטימי, אבל אחרי שבע שנים רעות מגיעות שבע שנים טובות, לא? טור מיוחד של אסף לוי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *