בית / קריות / ספורט קריות / דור שלישי של שייטים אלופים

דור שלישי של שייטים אלופים

ראש עיריית חיפה יונה יהב, ערך אתמול (שני) קבלת פנים חגיגית לעידו ביליק ואופק שלגי שזכו לאחרונה באליפות העולם במפרשיות דגם 420, עד גיל 16 ובמקום השלישי בעולם לבוגרים.

עידו ביליק, בן 14 דור שלישי של שייטים חיפאים, תלמיד מצטיין בריאלי אחוזה החל את דרכו במועדון שייט חיפה בגיל 9 וכבר אז התגלה כבעל יכולות שייט מצוינות. בגיל 11 נמנה כבר על שייטי נבחרת ישראל והיה לשייט הצעיר בהיסטורית השייט הישראלית. בגיל 12 זכה באליפות ישראל בדגם הנוער אופטימיסט.  אופק שלגי, בן 15 דור שלישי של שייטים חיפאים. תלמיד מצטיין בבית ספר חוגים, החל את דרכו במועדון שייט חיפה בגיל 11 וזכה להישגים מרשימים תוך זמן קצר.

בן אשל המאמן, יליד ותושב חיפה סטודנט מצטיין לתואר שני בטכניון, בן דור שני לשייטים, החל את דרכו במועדון שייט חיפה ואביו היה ממייסדי המועדון. בן היה שייט מצטיין בזירה הארצית והן בזירה הבינלאומית ואימן מספר צוותים של אלופי ישראל בנים ובנות.

עידו ביליק ואופק שלגי עם יונה יהב (צילום: צבי רוגר/ עיריית חיפה)
עידו ביליק ואופק שלגי עם יונה יהב (צילום: צבי רוגר/ עיריית חיפה)

יהב פנה לצעירים הנרגשים ומשפחותיהם: "כששמעתי על ההישג המדהים, חשתי גאווה כאילו הייתם ילדי. בהישגים אלה אתם תורמים למיצובה של חיפה כעיר ספורט ימי ומצטרפים לשורה של אלופי שייט וגלישה שיצאו מחיפה ומהווים תוצר מובחר של החינוך הימי התחרותי אותו אנו מפתחים בעיר".

מנהל רשות הספורט בעירית חיפה שמואל זגגי ציין כי: חיפה היא העיר היחידה שעומדת להכניס לבתי הספר את מקצוע השייט כמקצוע לימודים לכל דבר במסגרת התוכנית הלאומית "פרחי ספורט" . החלטת העירייה למתג את חיפה כעיר ספורט עולמית לשייט וגלישה, הביאה להקמת מרכז השייט העירוני פרי חזונו של רב חובל ראובן סדנאי ז"ל ועיריית חיפה המופעל כיום על ידי רשות הספורט העירונית ובמסגרתו פועלים גם אופק ועידו.

בדוק גם

הכל הולך לקלינגר העונה. בגמר הוא החליט להביע אמון גם במקסים פלקושצ'נקו וגם בגל אראל, שניהם הרוויחו את האמון הזה בשבועות האחרונים. קלינגר קיבל את שער היתרון ממקסים, ובזמן שאראל התקשה בתפקיד הקשר האחורי (הוא הכי טוב כקשר 50/50), איכשהו כמה טעויות שלו לא עלו לאדומים בשער. כי הקארמה החליטה שלא מגיע לו להיות חתום על הפסד בגמר הגביע, לא בעונה בה פילס את דרכו מהיציע להרכב ונתן כל מה שיש לו בכל רגע נתון. הכל כל כך הולך לקלינגר, שאפילו מאמון קשוע הספיק לבשל שער בגמר הגביע. ובסוף זה נגמר עם עדן בן בסט מניף גביע. עדן, הדבק של הקבוצה לאורך העונה, נתן את הבטחון לכל השאר. הוא זה שבביקור הקודם בטדי כבש שלושער, הוא זה שבפנדלים מול הר הגעש של אוהדי בית"ר בחצי הגמר כבש בנינוחות את הבעיטה הראשונה והחשובה כל כך. הוא היה שם כל פעם שנדמה היה שנשברים, כל פעם שצריך היה רגע של התעלות. אין בכדורגל הישראלי מי שראוי יותר להניף גביע השנה. מגיע לו. מגיע להם.

אוניברסלי: עונה היסטורית

מגיע להם. כל כך מגיע להם. הגביע הזה הוא הפרס הראוי לעונה הזאת של הפועל חיפה, עונה שהפכה ביום רביעי מגדולה להיסטורית, אחת הגדולות בתולדות המועדון. תואר ראשון להפועל חיפה מאז האליפות לפני 20 שנה, תואר שני מאז 1974

IMG_0164

הפועל חיפה מחזיקת הגביע

עונה היסטורית של הפועל חיפה. בתום 120 דקות מרתקות זכו האדומים בגביע המדינה, אחרי 44 …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *