מבזקים
בית / קריות / נדל"ן קריות / שפל בהתחלות בנייה משנת 2012

שפל בהתחלות בנייה משנת 2012

הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה פרסמה נתונים המעידים על שפל בהתחלות הבניה שלא נראה כמותו משנת  2012. על פי נתוני האוצר מספר עסקאות הנדל"ן צנח ב ~9 אחוז בשנה.  על פי נתוני הלמ"ס כמות התחלות הבנייה ירדה ב- 4.6 אחוז כאשר כמות האוכלוסייה והביקוש לדירות עלתה .

ניר שמול (צילום: תומר פדר)
ניר שמול (צילום: תומר פדר)

ניר שמול מנכ"ל חברת שניר המשווקת פרויקטים בתחום המגורים ובתחום המסחרי: "בימים האחרונים אנו עדים לגל נוסף של פרסומים אודות ירידה בכמות העסקאות בדירות למגורים במשק , לצד עדכון דרמטי חשוב וראשוני על ירידה בהיקף התחלות הבנייה. במשך חודשים רבים אני טוען כי הנתונים המפורסמים הינם חלקיים בלבד ולא נותנים תמונה אמיתית למצבו האמיתי של שוק המגורים בישראל .

"העובדה שיש פחות עסקאות בשוק,  לא יכולה לעמוד כנתון בפני עצמו אלא חייבת להיות מדווחת עם הנתון של היקפי התחלות הבנייה.  במספר  התייחסויות קודמות שלי בנושא, הדגשתי כי אנו עדים בשוק לכמות הולכת ויורדת של התחלות בנייה,  וכמות קטנה מאוד של דירות שלא במחיר למשתכן.

מרבית השחקנים בשוק הדיור הינם משפרי הדיור שנאלצים מחודש לחודש לשלם מחיר גבוה יותר,  כי אין דירות.  אנו עדים בשוק כיום למצב המזכיר את ערב תוכנית מע"מ 0 כאשר העיתונים דיווחו חדשות לבקרים על ירידה בכמות העסקאות בשוק , וביום שנפלה הממשלה כל אלו שישבו על הגדר רצו לרכוש דירות והמחיר שוב עלה. מרבית הדירות בשוק שנמכרות היום הינם בתהליכי התחדשות עירונית פינוי בינוי או תמ"א 38 שלוקח זמן רב עד שתוכניות אלו מאושרות ויוצאות לשיווק. ברגע שהמדינה החליטה שכל המרכזים והקרקעות שלה מיועדות למחוסרי דיור וכל הזוכים במכרזים יהיו אלו שיציעו את המחיר הנמוך ביותר על הקרקע , היא גזרה גזירה על משפרי הדיור שיאלצו לקנות דירות במחירים יקרים יותר,  ועל המשקיעים שיעברו לרכוש נדלן בחו"ל או ימתינו על הגדר עד להתבהרות המצב –כלומר יצירת ביקושים גדולים שמביאים להתייקרות במחיר .

בדוק גם

פתרון אמיתי לדיור איכותי לתקופה ארוכה. פרויקט אשטרום הדמיה: אייל שמואל

דירה להשכיר

קבוצת אשטרום הודיעה השבוע על פתיחת ההרשמה  להגרלה לשכירות בשכר דירה מפוקח. "זהו פרויקט ראשון מבין רבים שיצאו בקרוב במטרופולין חיפה"

חשוב לבחור קבלן אמין ומקצועי. (צילום עצמי)

רוצים להגשים לכם חלומות

חברת י.א בניה ופיתוח מגשימה חלומות לאנשים, זה שלושה עשורים. בפעם הבאה שתרצו להוסיף מרפסת, או לשבור קיר בבית, כדאי שתגיעו למקצוענים, שיתנו לכם בדיוק מה שאתם צריכים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *