בית / קריות / חדשות קריות / מטרונית בחקירה

מטרונית בחקירה

נפתחה חקירה על חריגה תקציבית של פרויקט המטרונית במשרד מבקר המדינה. בשבועות האחרונים, קיבלו הרשויות המקומיות המעורבות בפרויקט, פנייה מהחטיבה לביקורת השלטון המקומי, להעברת מסמכים הקשורים בתקציב הפרויקט.

החקירה החלה, לאחר שבחודש פברואר האחרון, חשף דוח מבקר המדינה כי פרויקט המטרונית חרג מהתקציב בכחצי מיליארד שקלים. מדובר בחריגה מהותית, מאחר והיקף ההשקעה הציבורית בפרויקט תוקצב בסכום של 1.06 מיליארד שקלים והחריגה עומדת על 45 אחוזים מסך התקציב שהועמד לפרויקט.

את דבר החריגה קיבלה חברת יפה נוף בהודעה מממשלת ישראל בעצמה, בטענה כי לא הצליחה לאתר את חברת יפה נוף. טענה זו של הממשלה התקבלה בזעם, בעיקר לאור העובדה כי חודשיים לפני חשיפת החריגה, חתמו עיריית חיפה ומשרדי האוצר והתחבורה על חוזה שהסדיר את חלוקת האחריות להפעלת הפרויקט ואת חלוקת מקורות התקציב להפעלתו.

עם חשיפת החריגה, הורה משרד האוצר להפסיק את הזרמת הכספים לכל הפרויקטים של חברת יפה נוף, חברת התשתיות העירונית של חיפה האחראית גם לפרויקט המטרונית.

דובר חברת יפה נוף עופר עמר מסר בתגובה: "חברת יפה נוף משתפת פעולה עם אנשי משרד מבקר המדינה והעבירה לידיהם את המסמכים שהתבקשה בנושא פרויקט המטרונית במטרופולין חיפה".

 הכתבה המלאה ביום שישי בעיתון הד הקריות

מטרונית
פרויקט המטרונית (צילום: רונן טופלברג)

בדוק גם

"אני מקבל את גזר הדין בהכנעה". גבי בן גלים צילום ארכיון: נחום סגל

התיאטרון כבר לא שייך לבן גלים

25 שנה אחרי שהקים את התיאטרון הראשון בקריות, החליט בן גלים למכור את חלקו לשותפיו. "לכל דבר מגיע זמנו", הוא אומר "להד הקריות"

נגד שיימינג. צילום: דוברות העירייה

תלמידים בקרית ים יוצאים נגד תופעת ה"שיימינג"

בבית הספר אורים בקרית ים עלתה השבוע הפקה בלעדית וייחודית בשם "בלי חשבון" המעלה את …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *