יום ראשון , ינואר 20 2019
בית / קריות / חדשות קריות / מד"א: הפעוט שנחנק מעגבנייה שב להודות לצוות ההצלה
אנדרו גרייב עם צוות מדא שהציל את חייו
אנדרו גרייב עם צוות מדא שהציל את חייו (צילום: עומרי שטיין)

מד"א: הפעוט שנחנק מעגבנייה שב להודות לצוות ההצלה

קיבל את חייו בחזרה לאחר שנחנק מעגבניית שרי. אנדרו גרייב בן ה-3 ניצל ממוות כשליבו נדם לאחר שעגבניית שרי נתקעה בגרונו.

לפני כחודשיים שהה אנדרו בביתו עם בני משפחתו, אכל עגבניית שרי וזו לפתע החליקה לתוך קנה הנשימה שלו ונתקעה שם. הוריו שהבחינו במתרחש, הבהילו אותו במהירות על כפיהם לתחנת מד"א חיפה הסמוכה לביתם, שם התקבלו ע"י צוותי פרמדיקים וחובשים שעמדו בכוננות בתחנה.

אנדרו גרייב עם צוות מדא שהציל את חייו
אנדרו גרייב עם צוות מדא שהציל את חייו (צילום: עומרי שטיין)

מג"ר ארז גלר, הפרמדיק המפקח המרחבי, ששהה באותה העת בתחנה מספר כי אנדרו נמצא כשהוא מחוסר הכרה, ללא נשימה וללא דופק. "ביצענו בו פעולות החייאה ממושכות ומתקדמות שכללו מתן תרופות לוריד, החדרת צינור לקנה הנשימה וביצוע עיסויי חזה ממושכים שהצליחו להשיב לו דופק עצמוני". בתום פעולות ההחייאה הוא פונה במצב קשה לביה"ח רמב"ם שם הצליח הצוות הרפואי לשלוף את עגבניית השרי מגרונו.

בתום האשפוז, שוחרר לביתו כשהוא חש בטוב וללא שום פגיעה מוחית וגופנית, והחליט שהוא רוצה להודות לצוות מד"א שהציל את חייו. בליווי הוריו הגיע לתחנת מד"א חיפה שם התרגש לפגוש ולשוחח עם הפרמדיקים שהצילו את חייו ואף העניק להם שי הודיה אישי ממנו

מנהל מד"א כרמל, תמ"ג שמעון ביטון שיבח את הצוות על הטיפול המקצועי והזמין את אנדרו כשיגדל להתנדב במד"א ולהציל חיים. "אין ספק כי פעולות ההחייאה המוקדמות המבוצעות סמוך לרגע התמוטטות הן אלו שמצילות חיים. אנו קוראים לכלל הציבור לעבור קורסי החייאה במד"א מכיוון שכל שנייה היא זו שתקבעה האם החולה ישרוד".

 

בדוק גם

נערה בגילופין

שישה בני נוער בגילופין טופלו בערב החג

צוותי החובשים והפראמדיקים של מד"א כרמל שעבדו על גבי האמבולנסים וניידות טיפול הנמרץ לא זוכרים לילה כזה בו הוזעקו לטפל בלא פחות משישה בני נוער שנמצאו בגילופין ברחוב, במתחמי בילוי לנוער ובסמוך אליהם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *