בית / קריות / חדשות קריות / מד"א: הפעוט שנחנק מעגבנייה שב להודות לצוות ההצלה

מד"א: הפעוט שנחנק מעגבנייה שב להודות לצוות ההצלה

קיבל את חייו בחזרה לאחר שנחנק מעגבניית שרי. אנדרו גרייב בן ה-3 ניצל ממוות כשליבו נדם לאחר שעגבניית שרי נתקעה בגרונו.

לפני כחודשיים שהה אנדרו בביתו עם בני משפחתו, אכל עגבניית שרי וזו לפתע החליקה לתוך קנה הנשימה שלו ונתקעה שם. הוריו שהבחינו במתרחש, הבהילו אותו במהירות על כפיהם לתחנת מד"א חיפה הסמוכה לביתם, שם התקבלו ע"י צוותי פרמדיקים וחובשים שעמדו בכוננות בתחנה.

אנדרו גרייב עם צוות מדא שהציל את חייו
אנדרו גרייב עם צוות מדא שהציל את חייו (צילום: עומרי שטיין)

מג"ר ארז גלר, הפרמדיק המפקח המרחבי, ששהה באותה העת בתחנה מספר כי אנדרו נמצא כשהוא מחוסר הכרה, ללא נשימה וללא דופק. "ביצענו בו פעולות החייאה ממושכות ומתקדמות שכללו מתן תרופות לוריד, החדרת צינור לקנה הנשימה וביצוע עיסויי חזה ממושכים שהצליחו להשיב לו דופק עצמוני". בתום פעולות ההחייאה הוא פונה במצב קשה לביה"ח רמב"ם שם הצליח הצוות הרפואי לשלוף את עגבניית השרי מגרונו.

בתום האשפוז, שוחרר לביתו כשהוא חש בטוב וללא שום פגיעה מוחית וגופנית, והחליט שהוא רוצה להודות לצוות מד"א שהציל את חייו. בליווי הוריו הגיע לתחנת מד"א חיפה שם התרגש לפגוש ולשוחח עם הפרמדיקים שהצילו את חייו ואף העניק להם שי הודיה אישי ממנו

מנהל מד"א כרמל, תמ"ג שמעון ביטון שיבח את הצוות על הטיפול המקצועי והזמין את אנדרו כשיגדל להתנדב במד"א ולהציל חיים. "אין ספק כי פעולות ההחייאה המוקדמות המבוצעות סמוך לרגע התמוטטות הן אלו שמצילות חיים. אנו קוראים לכלל הציבור לעבור קורסי החייאה במד"א מכיוון שכל שנייה היא זו שתקבעה האם החולה ישרוד".

 

בדוק גם

"אני מקבל את גזר הדין בהכנעה". גבי בן גלים צילום ארכיון: נחום סגל

התיאטרון כבר לא שייך לבן גלים

25 שנה אחרי שהקים את התיאטרון הראשון בקריות, החליט בן גלים למכור את חלקו לשותפיו. "לכל דבר מגיע זמנו", הוא אומר "להד הקריות"

נגד שיימינג. צילום: דוברות העירייה

תלמידים בקרית ים יוצאים נגד תופעת ה"שיימינג"

בבית הספר אורים בקרית ים עלתה השבוע הפקה בלעדית וייחודית בשם "בלי חשבון" המעלה את …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *