בית / קריות / חדשות קריות / ירידה משמעותית במספר תאונות הדרכים בקרית אתא

ירידה משמעותית במספר תאונות הדרכים בקרית אתא

לקראת שנת הלימודים, שנפתחה בשישי שעבר, נערכה בקרית אתא פגישת מטה הבטיחות בדרכים בנוכחות מנהלי המחלקות בעירייה, מנהלי בתי הספר, נציגי המשטרה ביניהם מפקד נקודת השיטור העירונית, ליאור חן וראש מדור התנועה רב פקד יוני עזרא, נציגי ארגון אור ירוק, נציג מורי הנהיגה, מנכ"ל רשת המתנ"סים, איציק אדרי, מ"מ ראש העירייה ויו"ר המטה העירוני לבטיחות בדרכים, עו"ד מימון טולדנו, מנהלת מטה הבטיחות העירוני חנה לוי, נציג הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים, קובי גזית ומפקחת משרד החינוך אביבה אלעזרי.

אלעזרי ציינה כי עיריית קרית אתא היא הרשות היחידה בארץ, המפעילה מערך מתנדבים הפועל לאורך השנה למען הקהילה בנושא זה. "הפעילות בנושא הבטיחות בדרכים בבתי הספר בעיר ראויה לציון הודות לשיתוף פעולה מלא עם הרשות, עבודת צוות ותרבות בית ספרית המושרשת בקרב התלמידים".

על פי נתוני המשטרה והרשות הלאומית לבטיחות בדרכים בשנת 2017 חלה ירידה משמעותית במספר תאונות הדרכים בעיר.

ישיבת מטה בטיחות בדרכים. צילום: דוברות העירייה
ישיבת מטה בטיחות בדרכים. צילום: דוברות העירייה

מפקד נקודת השיטור בעיר, ליאור חן: "מערך השיטור העירוני בעיר פועל לאכיפה מוגברת ולהעלאת המודעות לתרבות נהיגה נכונה ובטוחה. אנו יכולים לראות כי ביחס לשנה הקודמת ישנה ירידה משמעותית של כ~70 אחוז במספר עבירות התנועה בעיר, ירידה של 40 אחו בתאונות הדרכים וירידה של 50 אחוז במספר הנפגעים".

במקביל, עורכים בתי הספר בעיר תוכנית פעילות שנתית בנושא הזהירות בדרכים אשר כוללת הרצאות, פעילויות, הצגות וימי שיא כחלק מתוכנית הלימודים השנתית. כמו כן, תופעל השנה תוכנית לימודית ייחודית על פיה תלמידים בוגרים ידריכו את התלמידים הצעירים במסגרת פרויקט המחויבות האישית.

ראש עיריית קרית אתא, יעקב פרץ: "תאונות הדרכים גובות מדי שנה מחיר כבד בחיי אדם. במהלך השנים האחרונות נעשו מאמצים רבים והושקעו אינספור משאבים על מנת להוריד את מספר תאונות הדרכים בעיר, להטמיע את תוכניות הבטיחות בדרכים בקרב הקהילה כולה ולגרום לשינוי התנהגותי. החינוך לבטיחות בדרכים הוא משימה לאומית".

בדוק גם

בני משפחת יחיא, שחקני מאמני ומנהלי עירוני קרית אתא (צילום: עירוני קרית אתא)

אתא זכתה בטורניר לזכרו של עומרי יחיא

ארבע קבוצות מהליגה הלאומית השתתפו בשבוע שעבר בטורניר לזכרו של עומרי יחיא, אחיו של רועי יחיא, שחקן עירוני עזריאלי קרית אתא. חניכיו של שקד שוהם עשו הכל כדי שהגביע יישאר בבית וניצחו בגמר את הפועל כפר סבא בתוצאה 80:84, אחרי שגברו על הפועל מגדל העמק בחצי הגמר 84:87

חלוקת מלגות לסטודנטים. ארכיון. צילום: דוברות העירייה

מלגות לסטודנטים

במסגרת מיזם מלגות הפיס, יוענקו מלגות לימודים לסטודנטים תושבי קרית אתא, המעוניינים ללמוד לתואר ראשון …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *