מבזקים
בית / קריות / חדשות קריות / חדש: סיוע לנפגעי תקיפה מינית גם בווטסאפ

חדש: סיוע לנפגעי תקיפה מינית גם בווטסאפ

 

מרכז הסיוע לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית בחיפה והצפון מפעיל קו ייחודי להתייעצות ותמיכה נפשית באמצעות הווטסאפ. השירות הוא פיילוט, ראשון מסוגו בארץ, כאשר הרציונל העומד מאחוריו הוא פתיחת ערוץ תקשורת זמין לפונים ולפונות, אשר מתקשים פיזית או נפשית לשוחח טלפונית, בדגש על בני נוער וצעירים המשתמשים באפליקציה כאמצעי התקשרות עיקרי.

שני אלוני, מנהלת מרכז הסיוע בחיפה והצפון: "האמת שלרובנו הרבה יותר נוח 'לדבר' על דברים רגישים דווקא בכתב ולא בשיחה. לכן היה לנו חשוב ליצור מקום בשביל מי שרוצה לפנות אלינו באופן זה. אני מאמינה שהקו יעזור גם לבני נוער וגם לצעירים לשתף במה שעובר עליהם ואם צריך גם לבקש עזרה".

אלוני מציינת כי הקו אמנם לא אנונימי מאחר שהאפליקציה לא מאפשרת זאת, אך מסקר שנערך על ידי מרכז הסיוע, עולה כי 46 אחוז מהנשאלים העדיפו את הצורה הזאת לקבלת עזרה. "אני מאוד מקווה שירגישו בנוח להיות איתנו בקשר בצורה הזאת. אנחנו נקפיד לשמור על הסודיות של כל הפניות שיגיעו אלינו כמו שעשינו עד היום בקו הטלפוני".

שירות דומה שפועל באופן זה בארץ הוא קו של ארגון הנוער הגאה IGY, אך מרכז הסיוע לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית הינו הראשון שמפעיל קו תמיכה נפשית באמצעות הודעות.

בשלב הראשון המענה לפניות באמצעות הווטסאפ הינו בימים ראשון, שני, רביעי וחמישי בין השעות 20:00_17:00 טל': 052~8361202. הקו זמין לשיחות וואטסאפ מכל רחבי הארץ. לפרטים נוספים: "מרכז סיוע בוואטסאפ" בפייסבוק.

קווי הסיוע לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית _ 1202 לנשים, 1203 לגברים _ זמינים 24 שעות ביממה ונמצאים בתשעה מרכזי סיוע ברחבי הארץ.

הווטסאפ לרשותכם. סמסו
הווטסאפ לרשותכם. סמסו

 

בדוק גם

אמריקה. פארק טראמפ (הדמיה חברת "אלו את ניצן")

מחווה לנשיא: פארק ע"ש טראמפ יוקם בקרית ים

בעקבות ההחלטה להכיר בירושלים כבירת ישראל, הפארק המרכזי החדש של קרית ים יקרא על שם נשיא ארה"ב דונלד טראמפ

מפגש משקיעים היי סנטר. צילום: כתום צלמים

גם עם אלף שקלים אפשר להיות משקיע בחברות סטארט-אפ

כ-300 יזמים ומשקיעים השתתפו השבוע במפגש השנתי של מועדון המשקיעים של היי סנטר, המרכז לפיתוח …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *