בית / קריות / חדשות קריות / תינוק הוטס מרוסיה לחיפה עבור ניתוח דחוף

תינוק הוטס מרוסיה לחיפה עבור ניתוח דחוף

תינוק בן חצי שנה שסבל מתסביב במעי הקצר ומבעיות קשות בקיבה, הוטס מרוסיה לניתוח דחוף במרכז הרפואי בני ציון בחיפה, שם נותח לפני מספר ימים. השבוע לאחר מספר ימי אשפוז, הוא שוחרר מבית החולים ושב ביחד עם אימו לביתם במוסקבה.

התינוק הועבר לארץ בעזרת מימון של עמותה ברוסיה אשר מסייעת לילדים הסובלים מתסמונת מעי קצר. בבית החולים הוא זכה לטיפול צמוד של סגן מנהל מחלקת כירורגיית ילדים, פרופסור איגור סוחוטניק, שאף ניתח אותו והחדיר לגופו צנתר מרכזי על מנת לפתור את הבעיה במעי ובקיבתו של התינוק. בנוסף עבר מספר טיפולים תרופתיים ושינוי בסגנון האכילה אשר ייקלו עליו בהמשך גם בביתו.

פרופסור סוחוטניק: "בזכות הטיפול חל שיפור משמעותי במצבו של התינוק, כאשר המעי חזר לתפקד באופן תקין, התינוק הפסיק לשלשל בתדירות גבוהה ואף עלה במשקל, דבר אשר מוכיח הלכה למעשה כי הצנתר מתפקד היטב. בעוד כחצי שנה כשהתינוק יגיע לגיל שנה הוא יוטס שוב לארץ ויעבור אצלנו במחלקת כירורגיית ילדים סדרה מקיפה של בדיקות רפואיות לצורך הערכת מצבו. אם יהיה צורך בכך, התינוק יעבור אצלנו גם ניתוח להארכת מעיים".

כתבה: קארין רוזקובסקי.

תינוק צילום אילוסטרציה
(צילום אילוסטרציה )

בדוק גם

חלק מהציוד שהוחזר למשטרה. צילום: דוברות המשטרה

מבצע החזרת ציוד צבאי והיסטורי לצה"ל

תחת הכותרת "70 ומשיבים" פתחו צה"ל והמשטרה במבצע שבו נקראים האזרחים להשיב לרשויות הבטחון את …

"כל יום הבנות שלי ביקשו לא ללכת לצהרון, וכבר שבועיים אני לא ישנה". האם ובנותיה צילום: דורון גולן

"הגננת תפסה את הבת שלי מהרגליים והידיים ואמרה לילד שיבוא להחזיר לה"

כשברקע מותה המצמרר של התינוקת יסמין וינטה בגן בפתח תקווה והורים ברחבי הארץ יוצאים להפגין למען הגברת הפיקוח בגנים, התקבלה ב"הד הקריות" עדות על המתרחש בצהרון בקרית אתא * ד', אם לתאומות בצהרון: "הבנתי מהבנות שלי שהגננת משתמשת בכוח. הן היו אומרות: 'אמא היא לוחצת עליי בכיסא, לא אמרת לה שאסור להרביץ?'" * רשת המתנ"סים בתגובה: "בשלב זה הנושא נמצא בחקירה משטרתית ואנו נמשיך לפעול בהתאם להוראות המשטרה"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *