בית / קריות / חדשות קריות / תושב קרית מוצקין התמנה לרב בגרמניה

תושב קרית מוצקין התמנה לרב בגרמניה

 הדי הגאווה וההתרגשות שבלב היהודי הגיעו עד הקריות: אל מול הקהילה היהודית בעיר ברמן גרמניה, רבנים ממדינות שונות באירופה, רבנים מישראל, ראש עיריית קריית מוצקין, חיים צורי ורעייתו דפנה, התמנה הרב נתי טיטלבאום לתפקיד הרב הראשי של ברמן. באירוע שנערך בבית הקהילה ובבית הכנסת בברמן, לקחו חלק יושב ראש הסנאט של ברמן, ראש העיר ברמן וראשות הקהילה היהודית. אפילו צוות של הטלוויזיה הגרמנית ליווה את הטקס  וראיין את הרב טיטלבאום.

ראש העיר, חיים צורי, חתם על כתב המינוי של הרב טיטלבאום ובירך אותו: "גאה ומתרגש לראות את בן העיר קריית מוצקין מתמנה לרב הקהילה בברמן. אני מוסר לך את ברכת כלל תושבי קריית מוצקין ואת ברכת עם ישראל כולו על השירות והשליחות שאתה מבצע בברמן. דווקא כאן, בגרמניה, יש למינוי שלך משמעות רבה ועוצמתית מאוד".

הרב נתי טיטלבאום מקבל ברכה מחיים צורי. צילום: דוברות עירית קרית מוצקין

על כתב המינוי של הרב נתי טיטלבאום חתמו בנוסף רבנים מרחבי גרמניה והרב של ברלין התכבד להעניק לרב טיטלבאום את הטלית שעמה התעטף. ראש העיר ברמן שוחח עם צורי והתעניין בקריית מוצקין. צורי העניק חנוכייה לראש העיר וליו"ר הסנאט של ברמן, ופמוטים לראשת הקהילה, וכן העניק כוס לקידוש לרב נתי טיטלבאום.

אשת ראש העירייה דפנה צורי איחלה הצלחה רבה לנורית, אשת הרב, והעניקה לה את תבליט ירושלים. "ההתרגשות גדולה מאוד לראות את מינוי הרב כאן, שנולד בקריית מוצקין ובמיוחד לאחר כל מה שעבר על העם היהודי, זהו הניצחון הגדול ורגע חשוב מאוד" אמרה צורי.

בדוק גם

"אני מקבל את גזר הדין בהכנעה". גבי בן גלים צילום ארכיון: נחום סגל

התיאטרון כבר לא שייך לבן גלים

25 שנה אחרי שהקים את התיאטרון הראשון בקריות, החליט בן גלים למכור את חלקו לשותפיו. "לכל דבר מגיע זמנו", הוא אומר "להד הקריות"

נגד שיימינג. צילום: דוברות העירייה

תלמידים בקרית ים יוצאים נגד תופעת ה"שיימינג"

בבית הספר אורים בקרית ים עלתה השבוע הפקה בלעדית וייחודית בשם "בלי חשבון" המעלה את …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *