בית / קריות / חדשות קריות / עיריית חיפה ודואר ישראל הנפיקו בול המוקדש ל"חג של החגים"

עיריית חיפה ודואר ישראל הנפיקו בול המוקדש ל"חג של החגים"

עיריית חיפה והשירות הבולאי בחברת דואר ישראל, השיקו אתמול (ראשון) בול המוקדש ל"חג של החגים" חיפה. על הבול, בעריך 3.10 ש"ח ובעיצוב לימור פרץ-סמיה, נראים החנוכייה, המסמלת את נס פך השמן ומסר של חירות בחג החנוכה, "הולדת ישו", המסמלת את "אור העולם" בחג המולד (המיוצג בבול באמצעות עץ אשוח), וה"פאנוס" – פנס שבו נהגו המוסלמים להשתמש בתחילת ימי האסלאם ושהפך לסמל ברמדאן.

הבול הושק, אתמול בהיכל עיריית חיפה במעמד ראש עיריית חיפה יונה יהב, יו"ר דירקטוריון חב' דואר ישראל חזי צאיג, יו"ר ועד ואדי ניסנאס ויקטור חאג'ר, יו"ר בית הגפן חמודי עיסא ומנהל השירות הבולאי בחב' דואר ישראל ירון רצון.

פסטיבל "החג של החגים" נוסד לפני עשרים שנה בשנת 1994 על ידי "בית הגפן – מרכז תרבות ערבי יהודי", עיריית חיפה וועד שכונת ואדי ניסנאס. שמו של הפסטיבל מבטא את כוונתו לציין את החגים הדתיים החלים בחודש דצמבר ובסמוך לו – חנוכה, חג המולד והרמדאן, כחגיגה רב-תרבותית, ולבטא את אופייה של חיפה כעיר בעלת אוכלוסייה מעורבת, שבה חיים במשותף בני כל הדתות.  שלושת חגים אלו עומדים בסימן האור. בקרב תרבויות רבות לאורך ההיסטוריה, האור נחשב לטוב המוחלט והטהור המסמל לרוב נס, התגלות, חכמה והתפכחות.

הפסטיבל מתקיים במשך ארבעה סופי שבוע בחודש דצמבר, ומציע מגוון אירועים. האירועים והמופעים משקפים נאמנה את העושר ואת השילוב התרבותי בעיר חיפה כמיקרוקוסמוס של החברה הישראלית והכל ברוח החיים המשותפים.

ראש העיר יונה יהב: "החג של החגים הוא החג היחיד שהיסטוריה שהומצא על ידי עיר והוא צורך קיומי של השטח של מקום שמקיים שלום איתי בין כלל חלקי האוכלוסייה כבר 110 שנים. הבול המרהיב הוא רק אחד מהסממנים שקובעים שחג החגים זאת היא מסורת שתמשיך גם ל-110 שנים הבאות".

יו"ר חברת דואר ישראל, חזי צאיג: "בול זה המציין את חג החנוכה ליהודים, חג המולד לנוצרים וחג הרמאדן למוסלמים, מספר את סיפורה של החברה הישראלית על גווניה השונים. חברת דואר ישראל, חברת הדואר הלאומית, מעניקה שירות בכל רחבי הארץ, לכל תושבי המדינה, מכל דת וכל עדה, ואף מעסיקה בקרב 7000 עובדיה, עובדים בני הדתות השונות במדינת ישראל. חברת דואר ישראל רואה חשיבות רבה במתן דגש על המשותף בין כל הדתות ומעודדת מיזמים אשר מקרבים בין חלקים שונים של האוכלוסייה במדינת ישראל. אני שמח, בשם חברת דואר ישראל, לקחת חלק במפעל לציון 20 שנה ל"חג של החגים" בחיפה באמצעות הנפקת בול ייחודי זה".

בול המוקדש ל"חג של החגים" (צילום: עיריית חיפה)
בול המוקדש ל"חג של החגים" (צילום: עיריית חיפה)

בדוק גם

כוויות ברגליים. צילום מתוך תיק התביעה

תביעה נגד גן ילדים שבו תינוק ניכווה ממים רותחים ברגליו

לבית משפט השלום בקריות הוגש כתב תביעה נגד גן ילדים פרטי בקריות בעקבות מקרה שבו …

הפגנת הורים במעון נעמת קרית ים. צילום: דורון גולן

הורים במעון בקרית ים: "גרמו לפגיעה נפשית ורגשית לילדים שלנו"

הורים  התאגדו השבוע מחוץ למעון בשכונת סביוני ים, תלו שלטים ומחו על פיטורי המטפלת הראשית, חודש לפני סיום השנה, על רקע אי הסכמות כספיות עם ההנהלה. לטענת ההורים, רובם נרשמו לשנה הבאה בשל העובדה שרשת המתנ"סים פרסמה את אותה מטפלת ולאחר שפוטרה, נאלצו לנדוד לשכונות חדשות בחיפוש אחר גן הולם לילדיהם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *