יום רביעי , ינואר 16 2019
בית / קריות / חדשות קריות / נשיא לשכת המסחר בחיפה מזהיר מפיגוע כלכלי
ד"ר גד שפר
ד"ר גד שפר (צילום: לוטם תקשורת, יח"צ)

נשיא לשכת המסחר בחיפה מזהיר מפיגוע כלכלי

בכנס השנתי של ארגון מנהלי הרכש והלוגיסטיקה שהתקיים ביום שלישי שעבר בחיפה, אמר נשיא לשכת המסחר והתעשייה בחיפה והצפון, ד"ר גד שפר כי התנהלות נכונה משמע לא פעם אם חברה או מפעל ישרדו. "גידול בהוצאות בשל התנהלות לא נכונה יכול לקבוע אם מפעל ייסגר ועובדיו ייפלטו לשוק העבודה או ימשיך לייצר, או אפילו ימצא את הנישה הרווחית שלו, יצמח ויתפתח", מסביר שפר.

ד"ר גד שפר
ד"ר גד שפר (צילום: באדיבות לוטם תקשורת, צילום עצמי)

ד"ר שפר מצביע על כניסתם של גורמים שאינם עומדים ברמה הגבוהה הדרושה של ידע מקצועי ושל יכולת התכנון והניהול המורכב של רכש ולוגיסטיקה שעלולה למוטט חברות. לדבריו, מפעל שנסגר מותיר אחריו שרשרת של נפגעים ביניהם, ספקים שיצמצמו הזמנות, קריסת מפעלים וחברות שיכולים לגרום לפיגוע כלכלי במעגלים מרחבים.

ד"ר שפר ציין כי בשנים האחרונות יותר חברות ומפעלים העבירו את פס הייצור מישראל למדינות אחרות, שעלות הייצור בהן זולה יותר, וכתוצאה מכך, מדינת ישראל תלויה היום בייבוא של מוצרים רבים והולכים, בהם גם מצרכים בסיסיים. "גם הייצוא הישראלי, למרות הסימנים המדאיגים בתקופה האחרונה, במגמה של התפתחות. במצב כזה היערכות נכונה של כלל האפשרויות הלוגיסטיות להעברת מטענים וחשיבה אסטרטגית, הן ברמת המפעל והן ברמת המאקרו הופכות ליותר ויותר חיוניות".

ד"ר שפר קרא לשר התמ"ת, שלום שמחון, להבטיח את עתידן של החברות הישראליות ושל סחר החוץ הישראלי גם באמצעות שמירה על יעילות ומקצועיות בשרשרת האספקה.

 

בדוק גם

נמל המפרץ. קרדיט : מינהל ההנדסה

מסר לירוקים: "אם נמל המפרץ לא יוקם, כלכלת הצפון תגווע"

כך לדברי דוד קסטל נשיא לשכת המסחר ותעשיה בחיפה והצפון, שמזהיר כי פעילות ארגוני הירוקים ופוליטיקאים "שטובת האזור אינה מול עינהם" יעכבו את הקמת הנמל ובכך יגזרו גזר דין מוות על כלכלת הצפון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *