בית / קריות / חדשות קריות / נשיא לשכת המסחר בחיפה מזהיר מפיגוע כלכלי

נשיא לשכת המסחר בחיפה מזהיר מפיגוע כלכלי

בכנס השנתי של ארגון מנהלי הרכש והלוגיסטיקה שהתקיים ביום שלישי שעבר בחיפה, אמר נשיא לשכת המסחר והתעשייה בחיפה והצפון, ד"ר גד שפר כי התנהלות נכונה משמע לא פעם אם חברה או מפעל ישרדו. "גידול בהוצאות בשל התנהלות לא נכונה יכול לקבוע אם מפעל ייסגר ועובדיו ייפלטו לשוק העבודה או ימשיך לייצר, או אפילו ימצא את הנישה הרווחית שלו, יצמח ויתפתח", מסביר שפר.

ד"ר גד שפר
ד"ר גד שפר (צילום: באדיבות לוטם תקשורת, צילום עצמי)

ד"ר שפר מצביע על כניסתם של גורמים שאינם עומדים ברמה הגבוהה הדרושה של ידע מקצועי ושל יכולת התכנון והניהול המורכב של רכש ולוגיסטיקה שעלולה למוטט חברות. לדבריו, מפעל שנסגר מותיר אחריו שרשרת של נפגעים ביניהם, ספקים שיצמצמו הזמנות, קריסת מפעלים וחברות שיכולים לגרום לפיגוע כלכלי במעגלים מרחבים.

ד"ר שפר ציין כי בשנים האחרונות יותר חברות ומפעלים העבירו את פס הייצור מישראל למדינות אחרות, שעלות הייצור בהן זולה יותר, וכתוצאה מכך, מדינת ישראל תלויה היום בייבוא של מוצרים רבים והולכים, בהם גם מצרכים בסיסיים. "גם הייצוא הישראלי, למרות הסימנים המדאיגים בתקופה האחרונה, במגמה של התפתחות. במצב כזה היערכות נכונה של כלל האפשרויות הלוגיסטיות להעברת מטענים וחשיבה אסטרטגית, הן ברמת המפעל והן ברמת המאקרו הופכות ליותר ויותר חיוניות".

ד"ר שפר קרא לשר התמ"ת, שלום שמחון, להבטיח את עתידן של החברות הישראליות ושל סחר החוץ הישראלי גם באמצעות שמירה על יעילות ומקצועיות בשרשרת האספקה.

 

בדוק גם

"אני מקבל את גזר הדין בהכנעה". גבי בן גלים צילום ארכיון: נחום סגל

התיאטרון כבר לא שייך לבן גלים

25 שנה אחרי שהקים את התיאטרון הראשון בקריות, החליט בן גלים למכור את חלקו לשותפיו. "לכל דבר מגיע זמנו", הוא אומר "להד הקריות"

נגד שיימינג. צילום: דוברות העירייה

תלמידים בקרית ים יוצאים נגד תופעת ה"שיימינג"

בבית הספר אורים בקרית ים עלתה השבוע הפקה בלעדית וייחודית בשם "בלי חשבון" המעלה את …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *