בית / קריות / חדשות קריות / ממשיכים לנסוע חינם במטרונית

ממשיכים לנסוע חינם במטרונית

למרות הקמפיין הגדול שהודיע לציבור הנוסעים במטרונית שמיום שישי שעבר (6.12), הנסיעה תהיה בתשלום, התברר שהמפעילים טרם נערכו לכך. התוצאה: הנוסעים במטרונית ימשיכו לא לשלם.

כבר שלושה חודשים שהמטרונית פועלת במתכונת הרצה והנוסעים נהנו מנסיעת חינם. ביום שישי שעבר תוכננה המטרונית להיכנס לפעילות בתשלום.

המודעות ביקשו על כך ואף הוצבו במיוחד דיילים ברציפים על מנת ללוות ולהדריך את ציבור הנוסעים בנוגע לשימוש בכרטיס רב קו שקיבל תוקף במערכת הכרטוס. התעריף עבור הנסיעה במטרונית זהה לתעריף האוטובוסים.

עוד הובטח לנוסעים במטרונית שהם יוכלו לבצע נסיעות המשך מהמטרונית ואליה במשך כ-90 דקות, בדומה לאוטובוסים. בקמפיין בישרו כי שלב ההפעלה הגיע בעקבות הצלחת שלב ההרצה של המטרונית, שהחל בחודש אוגוסט האחרון.

נוסעת קבועה במטרונית מספרת: "בשבוע שעבר שמעתי שיתחילו לגבות תשלום בעבור נסיעה במטרונית החל מסוף השבוע אך כשהגעתי לתחנה ביום חמישי, עמדו שם אנשי הסברה של המטרונית שפנו לכל נוסע באופן אישי ויידעו אותו שלמרות הפרסום לא תתחיל גביית התשלום למחרת. כששאלתי למה, נעניתי שקיימים קשיים טכניים במכשירי התיקוף של הכרטיסים".

מחברת יפה נוף נמסר בתגובה: "תהליך הכרטוס במטרונית החל בצורה הדרגתית ביום שישי האחרון כשדיילי הסברה הוצבו בכל רציפי המטרונית והנחו את הציבור כיצד להתכונן לתשלום במטרונית. התהליך נעשה בצורה הדרגתית לאור הניסיון הנצבר בתהליך דומה ברכבת הקלה בירושלים, במטרה לאפשר לציבור שהות ללמוד את מערכת הכרטוס והחיוב במטרונית ולהימנע מיצירת לחצים מיותרים וקנסות. בימים הקרובים נודיע לציבור על המועד לתחילת אכיפת התשלום במטרונית, מועד שממנו יחויב הציבור לתקף את הרב-קו לפני העלייה למטרונית".

לומדים את מערכת הכרטוס. המטרונית (צילום: הילה מלמד)
לומדים את מערכת הכרטוס. המטרונית (צילום: הילה מלמד)

בדוק גם

חלק מהציוד שהוחזר למשטרה. צילום: דוברות המשטרה

מבצע החזרת ציוד צבאי והיסטורי לצה"ל

תחת הכותרת "70 ומשיבים" פתחו צה"ל והמשטרה במבצע שבו נקראים האזרחים להשיב לרשויות הבטחון את …

"כל יום הבנות שלי ביקשו לא ללכת לצהרון, וכבר שבועיים אני לא ישנה". האם ובנותיה צילום: דורון גולן

"הגננת תפסה את הבת שלי מהרגליים והידיים ואמרה לילד שיבוא להחזיר לה"

כשברקע מותה המצמרר של התינוקת יסמין וינטה בגן בפתח תקווה והורים ברחבי הארץ יוצאים להפגין למען הגברת הפיקוח בגנים, התקבלה ב"הד הקריות" עדות על המתרחש בצהרון בקרית אתא * ד', אם לתאומות בצהרון: "הבנתי מהבנות שלי שהגננת משתמשת בכוח. הן היו אומרות: 'אמא היא לוחצת עליי בכיסא, לא אמרת לה שאסור להרביץ?'" * רשת המתנ"סים בתגובה: "בשלב זה הנושא נמצא בחקירה משטרתית ואנו נמשיך לפעול בהתאם להוראות המשטרה"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *