בית / קריות / חדשות קריות / מי ילד גדול של אמא? תינוק ברמב"ם נולד במשקל 6.2 ק"ג

מי ילד גדול של אמא? תינוק ברמב"ם נולד במשקל 6.2 ק"ג

תינוק במשקל של 6.245 קילו נולד אתמול בבוקר בקריה הרפואית רמב"ם. התינוק, שנולד בניתוח קיסרי, הגיח לאוויר העולם בשבוע ה-38 להריונה של אמו, והוא מטופל כרגע בפגייה לצורך מעקב. האם, סיוון דבוש, בת 31 מהישוב בני יהודה ברמת הגולן, מספרת כי גם שני אחיו ואחותו של בנה הטרי נולדו במשקלים גדולים, הנעים בין 4.5-5 ק"ג, אך הפעם היא הרגישה שמדובר בהיריון ששבר את שיאיה הקודמים: "אני סובלת מסוכרת נעורים, ובגלל זה, כמו גם התרופות שאני נוטלת, הילדים שלי היו תינוקות גדולים. בשבועות האחרונים התחלתי להרגיש את הכובד של התינוק, יותר מאשר בהריונות הקודמים. היום אני יכולה לומר שזה היה הגדול ביותר ובהחלט האחרון", אמרה האם הטריה בחיוך.

כאשר סיוון הגיעה לרמב"ם לקראת הלידה, הופתעו הרופאים לגלות בבדיקת האולטרסאונד תינוק גדול, שמשקלו הוערך סביב ה-5.5 ק"ג. רק לאחר הלידה הסתבר משקלו האמיתי של התינוק, אשר כמוהו לא זכור לרופאי רמב"ם מזה עשרות שנים. בגיל יום, משקלו של התינוק ירד ל-6.095 ק"ג, כפי שקורה אצל פעוטות לאחר לידתם.

תינוק במשקל 6.24 ק"ג
"כל ילדי היו גדולים, אבל לא כך". סיוון דבוש ובנה הרביעי (צילום: עופר גולן)
תינוק במשקל 6.2 ק"ג נולד ברמב"ם
הפעוט, כפי שצולם היום בפגייה ברמב"ם (צילום: עופר גולן)

"זה התינוק השני הכי גדול שנתקלתי בו ב-35 שנו עבודתי ברמב"ם", אמר פרופ' שרגא בלזר, מנהל המחלקה לטיפול נמרץ פגים וילודים בביה"ח, "לפני עשרים שנה נתקלתי בתינוק שמשקלו היה 6.3 ק"ג, אך גם בשנות עבודתי בארה"ב לא ראיתי דבר כזה. בהחלט מדובר במשקל נדיר".

"מסיבות בריאותיות ליולדת ולתינוק, אנו מעדיפים שלא להיתקל במצבים כאלו", מסביר פרופ' משנה קליני עידו שולט, מנהל השירות להיריון בסיכון ברמב"ם, "אך למרות המשקל החריג, הלידה עברה בשלום".

לפי חישוב משקלו של תינוק ממוצע, גודלו של התינוק שנולד ברמב"ם שקול למשקלו של תינוק בן כחצי שנה. בספר השיאים של גינס תוארו לאחרונה שתי תינוקות אשר נולדו בטווח משקלים דומה: האחד, נולד ביולי בגרמניה, במשקל של 6.12 ק"ג ואילו השני, נולד במהלך אוגוסט בספרד, במשקל של 6.2. אגב, בפגייה של רמב"ם אין פיג'מה המתאימה לגודלו של הפעוט.

בדוק גם

כוויות ברגליים. צילום מתוך תיק התביעה

תביעה נגד גן ילדים שבו תינוק ניכווה ממים רותחים ברגליו

לבית משפט השלום בקריות הוגש כתב תביעה נגד גן ילדים פרטי בקריות בעקבות מקרה שבו …

הפגנת הורים במעון נעמת קרית ים. צילום: דורון גולן

הורים במעון בקרית ים: "גרמו לפגיעה נפשית ורגשית לילדים שלנו"

הורים  התאגדו השבוע מחוץ למעון בשכונת סביוני ים, תלו שלטים ומחו על פיטורי המטפלת הראשית, חודש לפני סיום השנה, על רקע אי הסכמות כספיות עם ההנהלה. לטענת ההורים, רובם נרשמו לשנה הבאה בשל העובדה שרשת המתנ"סים פרסמה את אותה מטפלת ולאחר שפוטרה, נאלצו לנדוד לשכונות חדשות בחיפוש אחר גן הולם לילדיהם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *