יום שני , דצמבר 17 2018
בית / קריות / חדשות קריות / לייק למשפחת אומנה
הילד בבית, לא בקייטנה. (צילום: אילוסטרציה )
הילד בבית, לא בקייטנה. (צילום: אילוסטרציה )

לייק למשפחת אומנה

מטב שירותי אומנה החלו לחפש משפחות אומנה לילדים בפייסבוק סטטוס שפורסם ביום שני בבוקר בפייסבוק גרם לתחושת אי נוחות. ברשת החברתית נכתב כי שני ילדים תושבי הצפון, בן שנתיים וחצי ואחותו התינוקת, זקוקים למשפחה מסורה ובית חם.
וכך נכתב: "שלום לכולם. בימים אלו אנו מתמודדים עם מקרה מורכב, עצוב ועדין מאוד. אנו מחפשים בית חם לאח ואחות, תינוקות (האח, שהוא הגדול, בן שנתיים וחצי בלבד), שאביהם נמצא בתהליך שיקום ארוך והאם אינה במצב המאפשר לה להתמודד עם גידול התינוקות. אנו מחפשים משפחה מאזור הצפון שתוכל לקלוט את הילדים, להעניק להם בית אוהב ולגדלם במסירות תוך כדי שיתוף פעולה עם האב- דבר החיוני להצלחת תהליך השיקום הארוך והמורכב שהוא עובר. בשל נסיבות מובנות איננו יכולים לפרט מעבר לכך אנא שתפו בבקשה את ההודעה. תודה רבה".

ילד אילוסטרציה
צילום אילוסטרציה: פנתרמדיה

השיתופים לפוסט הזה היו רבים ואף זעזעו רבים. על הפוסט היו חתומים מטב שירותי אומנה, עמותה פרטית הפועלת מחדרה ועד מטולה בשירות משרד הרווחה, במטרה לאתר משפחות אומנה שיתנו בית חם לילדים תושבי הצפון. לעמותה סניף גם בקריות, דרכו פועלות 32 משפחות אומנה שמטפלות בילדים שננטשו או שאינם יכולים לחיות עם הוריהם. שירות מטב לאומנה, האמון על מחוז הצפון, דואג לבית חם ואוהב לילדים הנאלצים לצאת מביתם, לפרק זמן קצר או ארוך, בשל קשיים בתפקוד הוריהם. מנהלת העמותה בצפון היא נורית גרינוולד, שעסוקה מבוקר ועד לילה כדי שיהיו לילדים קורת גג.

בימים אלה מחפשת העמותה משפחות קרייתיות שיוכלו לקלוט לביתם ילדים בני חמש עד תשע וכן משפחות שחושבות שיוכלו להתמודד עם קליטת זוגות אחים על מנת למנוע את הפרדתם. "אנו מחפשים בדחיפות משפחה אומנת לילד בן 4.5, בן לאם חד הורית אשר אינה מסוגלת לגדלו ועקב הקשיים שלה גורמת לו להזנחה וחוסר טיפול", אומרת גרינוולד, "הילד חמוד, נבון ומלא אנרגיות, אוהב מאוד לשחק בכדור ולרוץ במרחב. הוא זקוק למשפחה חמה שתהווה עבורו מסגרת תומכת ובית שייתן לו בטחון והגנה. הקשר עם אמו יימשך, כרגע במסגרת מרכז קשר, על מנת שנוכל לספק לו הגנה".

המעוניינים מוזמנים לפנות למטב שירותי אומנה, טל': 6591852/3- 04.

הכתבה המלאה תתפרסם ביום שישי בהד הקריות 

בדוק גם

לנה (ג'וי ריגר) היא נערה בת 16 שכל מה שהיא רוצה זה לברוח לתל אביב ולהתחיל לחיות (צילום: דמיאן דופרן)

הבתולה של קרית ים: עכשיו הסרט

בקיץ 2009 כיכבה קרית ים בכותרות של התקשורת העולמית. היה זה לאחר שדובר העירייה הוציא הודעה לעיתונות, כי דייגים בחוף הצפוני ראו בתולת ים וכי העירייה מציעה פרס של מיליון דולר למי שיביא תיעוד שלה. הבתולה, מיותר לציין, מעולם לא נמצאה * בשבוע שעבר, כמעט 10 שנים אחרי, יצא לאקרנים הסרט "אין בתולות בקריות", המבוסס על האגדה האורבנית

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *