בית / קריות / חדשות קריות / לוחמי האש משתלמים בשבדיה

לוחמי האש משתלמים בשבדיה

צא ולמד: משלחת בת 20 קצינים ולוחמי אש  מטעם הרשות הארצית לכבאות והצלה יצאה בשבוע שעבר לעיר סקובדה שבשבדיה על מנת לקחת חלק בהשתלמות מתקדמת בתחום החומרים המסוכנים. במסגרת ההשתלמות אשר נערכה במתקני המרכז השבדי לאימוני הצלה  תרגלו המשתתפים תרחישי חומרים מסוכנים שונים תוך חשיפה לחומרים כימיים "חיים" כדוגמת גזים ונוזלים דליקים, אמוניה, חומצות ובסיסים רעילים.

מתרגלים התמודדות עם חומרים מסוכנים.לוחמי האש. צילום: דוברות הרשות הארצית לכיבוי והצלה

דובר שירותי הכיבוי במחוז חוף,אורי צ'ובוטרו מסר כי ההשתלמות נועדה לשפר את ההערכות המקצועית של יחידות החומרים המסוכנים המחוזיות תוך התנסות במתקני אימונים מהמובילים בעולם ואשר כמותם אין בנמצא בארץ. מתקנים אלו מאפשרים הדמיית מגוון רחב של תרחישי אמת תוך חשיפה מבוקרת של הלוחמים לחומרים כימיים ולסימולציות מתקדמות.

משתלמים בשבדיה. לוחמי האש . צילום: דוברות הרשות הארצית לכיבוי והצלה

את מחוז חוף ייצגו במשלחת שלושה נציגים: רשף משנה מוטי סנדר  ורס"ר בועז פרידמן מתחנת חיפה, ורס"ל שמוליק פנסו מתחנת חדרה. מפקד מחוז חוף טפסר בכיר דני חנניה ציין כי המחוז בראשותו לא יחסוך בציוד, באמצעים ובהכשרות מהמעלה הראשונה בקנה מידה עולמי על מנת לשפר את יכולות וידע הלוחמים, ולשמר רמת מוכנות גבוהה לכל תרחיש.

"מוכנים לכל תרחיש". לוחמי האש. צילום: דוברות הרשות הארצית לכיבוי והצלה

בדוק גם

חלק מהציוד שהוחזר למשטרה. צילום: דוברות המשטרה

מבצע החזרת ציוד צבאי והיסטורי לצה"ל

תחת הכותרת "70 ומשיבים" פתחו צה"ל והמשטרה במבצע שבו נקראים האזרחים להשיב לרשויות הבטחון את …

"כל יום הבנות שלי ביקשו לא ללכת לצהרון, וכבר שבועיים אני לא ישנה". האם ובנותיה צילום: דורון גולן

"הגננת תפסה את הבת שלי מהרגליים והידיים ואמרה לילד שיבוא להחזיר לה"

כשברקע מותה המצמרר של התינוקת יסמין וינטה בגן בפתח תקווה והורים ברחבי הארץ יוצאים להפגין למען הגברת הפיקוח בגנים, התקבלה ב"הד הקריות" עדות על המתרחש בצהרון בקרית אתא * ד', אם לתאומות בצהרון: "הבנתי מהבנות שלי שהגננת משתמשת בכוח. הן היו אומרות: 'אמא היא לוחצת עליי בכיסא, לא אמרת לה שאסור להרביץ?'" * רשת המתנ"סים בתגובה: "בשלב זה הנושא נמצא בחקירה משטרתית ואנו נמשיך לפעול בהתאם להוראות המשטרה"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *