יום חמישי , דצמבר 13 2018
בית / קריות / חדשות קריות / ח"כ חנין ממתין לתשובות בנוגע לנמל המפרץ
דב חנין בסיור במפרץ
דב חנין בסיור במפרץ (צילום יח"צ)

ח"כ חנין ממתין לתשובות בנוגע לנמל המפרץ

דב חנין בסיור במפרץ
דב חנין בסיור במפרץ (צילום יח"צ)

חברי ועדת המשנה של הכנסת הגיעו לסיור בבז"ן ובנמל חיפה. ביום רביעי שעבר, הגיעו חברי ועדת המשנה של הכנסת, בראשותו של ח"כ דב חנין, למפגש עם תושבים ופעילי איכות הסביבה לאזור מפרץ חיפה. הח"כים תמד זנדברג, עמר חאלד, עומר בר לב ודוד אזולאי, הגיעו לסיור עם פעילים ירוקים באזור המפרץ.

באחרונה הגישה הוועדה המחוזית חיפה את החלטתה בעניין תוכנית המתאר לבתי הזיקוק וקבעה כי בז"ן יוכלו להתרחב. עם זאת, התקבלו גם חלק מטענות הציבור ונרשמו מספר הישגים מרשימים בזכות מאבק ציבורי ממושך לעצירת התרחבות בתי הזיקוק. מאבק זה כלל החתמת אלפי תושבים על התנגדויות, עשרות הפגנות ציבוריות וייזום דיון בכנסת בנושא.

בעקבות הדיון בכנסת, מינתה לפני כחודש יו"ר ועדת איכות הסביבה והפנים בכנסת ח"כ מירי רגב, את ח"כ חנין לעמוד בראש ועדת משנה שתקיים סיורים ודיונים באזור ותגיש את המלצותיה בעוד כחודשיים חברי הוועדה סיירו בבז"ן, במפעלים באזור המפרץ ובאזור המיועד להרחבת הנמל. בסיור השתתפו מלבד תושבים, פעילים מהקואליציה לבריאות הציבור,

מארגון מגמה ירוקה ומהתנועה "חיים בחיפה", בראשה עומדת חברת המועצה עינת קאליש רותם. "היתה לנו אכזבה מאוד גדולה להבין שבשלב זה הוועדה מקבלת את ההרחבה של בז"ן, אבל יש עוד חודשיים עד למסקנות הסופיות", אמרה השבוע תושבת קרית חיים עליזה ברקן, הפעילה במטה המחאה.

ח"כ דב חנין אמר ל"הד הקריות": "אין לנו עדיין כל המלצה בעניין בז"ן וגם לא בעניין הנמל. בעניין בז"ן, כל החלטה שתתקבל חייבת, לדעתי, להבטיח את בריאות התושבים באזור מפרץ חיפה. בעניין הנמל, שמעתי בקשב רב את טענות התושבים ואת ביקורות תושבי הקריות, ואנחנו עדיין ממתינים לתשובות לטענות האלה וגם להסבר משכנע, מדוע דרוש נמל חדש ולא מספיקה הרחבת הנמל הקיים.

תשובה אחת ששמענו, שנמל חדש הוא פשוט דרך לעקוף את תנאי השכר והעבודה הגבוהים מדי של עובדי נמל חיפה, לחלוטין איננה מתקבלת על דעתי".

 

בדוק גם

הרחבת מתקנים. בתי הזיקוק (צילום: דורון גולן)

האוויר שאנחנו נושמים

כמה עצוב. אחרי שנה שבה זיהום האוויר במפרץ חיפה לא ירד מהכותרות, גם הארציות, אין חדש תחת העננים. אז מה היה לנו? תסמונת הראש הקטן, צווי סגירה מינהליים, מכל אמוניה, אישור למתקנים מטנפים נוספים וחומה מכוערת ברצועת החוף. כל אלה יהיו איתנו גם בשנה הבאה, אלא אם כן תושבי מפרץ חיפה ייצאו מהאדישות, יקומו מהכורסה וייצאו סוף-סוף לרחובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *