בית / קריות / חדשות קריות / חיפה: בקרוב ייבחר רב אשכנזי ראשי

חיפה: בקרוב ייבחר רב אשכנזי ראשי

הליך בחירתו של הרב האשכנזי הראשי לחיפה יצא לדרך. כך סוכם בין סגן שר הדתות הרב אלי בן דהן וראש עיריית חיפה יונה יהב, בפגישה אותה יזם סגן ראש עיריית חיפה שי בלומנטל (הבית היהודי), לאחר שנתיים בהן שירותי הדת בעיר התנהלו ללא רב ראשי אשכנזי.

"התרשמתי מהעשייה של אנשי הבית היהודי בחיפה", אמר הרב בן דהן, "ניצלנו את הביקור לפגישות ולקידום סוגיות חשובות המעסיקות את כלל תושבי חיפה ולטיפול בנקודות חיוניות למגזרים השונים. חיפה היא עיר מיוחדת שבה תושבים בעלי רקע שונה, החיים באחווה יפה ביניהם. זוהי זכות גדולה להיות מעורב בתרומה לקהילה כה חמה".

לדברי בלומנטל, במהלך הפגישה הוצגו בפני סגן השר ההתפתחויות בעיר בשנים האחרונות וביקשו את תמיכתו, לקידום מוסדות הדת. "הוחלט על הקמת מקווה חדש בשכונת אחוזה ועל ושיפוץ מקווה בשכונת קריית שמואל. חנכנו אולם אירועים בבית הכנסת "תפארת שאנן" וסגן השר התכבד בקביעת מזוזה. התארחנו גם במוסדות 'אור וישועה' בשכונת נוה שאנן, בראשות הרב אליהו זייני וקיבלנו סקירה על הפעילות הענפה במקום", אמר בלומנטל.

"עוד סוכם, על הקמת בתי כנסת בשכונת רמת ספיר ובשכונת קרית שמואל", סיפר בלומנטל, "בסיור עם סגן השר בקרית שמואל סוכם, כי המשרד יתמוך כספית בהקמת בית כנסת ומועדון עבור חברי הקהילה האתיופית. החלטנו כי נגייס מאמצים רבים לתמיכה בקהילה חשובה זו". אחד מבניה, בני ארמיאס, מורה בעל תואר בחינוך, מתמודד בעשירייה הראשונה של הרשימה בחיפה.

קידמו סוגיות חשובות בחיפה. בן דהן ויהב בפגישה (צילום: עושים עניין)
קידמו סוגיות חשובות בחיפה. בן דהן ויהב בפגישה (צילום: עושים עניין)

בדוק גם

הילה שלם. צילום: גונן שמר

קרית אתא: הפעילה החברתית הילה שלם תתמודד למועצת העיר

מתמודדת חדשה-ישנה למועצת העיר קרית אתא מסתמנת כמי שיכולה להוות אופוזיציה נדירה לקואליציה העירונית הרחבה …

מצלמות אבטחה, גן אברמסקי. צילום: דוברות העירייה

מצלמות הותקנו בגני המשחקים הציבוריים בקרית אתא

עיריית קרית אתא מרחיבה את מערך מצלמות האבטחה העירוניות לאור העובדה  שהעירייה משקיעה משאבים רבים …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *