בית / קריות / חדשות קריות / השקנאים מעדיפים את הקישון

השקנאים מעדיפים את הקישון

הבוקר (ראשון)  ערכה רשות נחל הקישון ספירה של קורמורנים במורד הנחל, בה נספרו 4385 פרטים. זהו המספר הגדול ביותר שתועד עד כה בנחל קישון וכן מסתבר כי זו מושבת הלינה הגדולה ביותר בישראל.

קורמורנים בקישון (צילום: גיל גוטמן, רשות נחל הקישון)

הקורמורניים הם משפחה של עופות מים מסדרת השקנאים. היא כוללת 38 מינים. בשנים האחרונות כתוצאה מתהליך שיקום הנחל וריבוי הדגים במימיו, יותר ויותר קורמורנים מוצאים את מורד הקישון כאתר מזמין עבורם. בנוסף, מאמצי הברחה של קורמורנים המהווים מטרד לדייגי הכנרת ולמגדלי הדגים בצפון, הביאו ככל הנראה את הקורמורן למסקנה שהקישון הרבה יותר אטרקטיבי ונעים.

את הספירה באזור הנחל ביצעו ממונה הפיקוח של רשות נחל הקישון, אלון בן- מאיר ומהנדס הסביבה, גיל גוטמן, לקראת הזריחה, כאשר להקות הקורמורנים עדיין לנות על עצי האיקליפטוס בגדות הנחל, בעיקר בסמיכות לאתר המיועד ליצרת תוואי חדש לקישון במסגרת פרויקט ניקוי קרקעית הנחל .

כמדי שנה, הספירה בקישון נערכת במסגרת ספירת הקורמורנים הארצית ובמסגרת ספירת קורמורנים המתבצעת השבוע באירופה. ברשות מציינים לטובה את העליה המשמעותית המתמשכת במספר הקורמורנים הפוקדים את נחל קישון בשנים האחרונות.

 

בדוק גם

"אני מקבל את גזר הדין בהכנעה". גבי בן גלים צילום ארכיון: נחום סגל

התיאטרון כבר לא שייך לבן גלים

25 שנה אחרי שהקים את התיאטרון הראשון בקריות, החליט בן גלים למכור את חלקו לשותפיו. "לכל דבר מגיע זמנו", הוא אומר "להד הקריות"

נגד שיימינג. צילום: דוברות העירייה

תלמידים בקרית ים יוצאים נגד תופעת ה"שיימינג"

בבית הספר אורים בקרית ים עלתה השבוע הפקה בלעדית וייחודית בשם "בלי חשבון" המעלה את …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *