בית / גליל מערבי / חדשות גליל מערבי / המשרד להגנת הסביבה יעזור לרשויות לנקות את חופיהן

המשרד להגנת הסביבה יעזור לרשויות לנקות את חופיהן

המשרד להגנת הסביבה יעניק כ-2 מיליון שקלים לטובת שמירה על חופים נקיים. הכסף ישמש לפעולות ניקיון ב-19 רשויות מקומיות ובחופי רשות הטבע והגנים במסגרת תוכנית "חוף נקי".

בין הרשויות ניתן למצא את ג'סר א-זרקא, חדרה, חורף הכרמל, חיפה, טירת הכרמל, מטה אשר, נהריה, נתניה, עכו, עמק חפר וקרית ים.

צילום: דרור אריאלי, המשרד להגנת הסביבה, אגף ים וחופים
צילום: דרור אריאלי, המשרד להגנת הסביבה, אגף ים וחופים

מטרת התכנית היא לשמור על נקיונם של החופים הבלתי מוכרזים והפתוחים בישראל לאורך הים התיכון ואילת. חלק מהסכום המוקצב משמש לניקוי החוף מפסולת הנסחפת מכיוון לבנון ומדינות נוספות באזור. יצויין, כי תופעת הפסולת הימית הינה בעיה סביבתית עולמית המתגברת בכל העולם ובשנה שעברה החליטו מדינות הים התיכון ובהן ישראל, לפעול בצורה נמרצת להפחתת הבעיה. במידה ותוצאות מדד "חוף נקי" לחודש מסוים יהיו נמוכות, ייגרע תקציב הסיוע החודשי של אותה רשות, זאת על מנת לוודא כי הרשויות עומדות בהתחייבותן.

כל הרשויות המקומיות אשר להן חופים לא מוכרזים ייהנו מתקציב משתנה הנע מ-11 ועד 270 אלף שקלים, בהתאם לאורך החופים ותוכנית הניקיון שהגישה הרשות.

מניתוח ארצי של מצב הניקיון בחופים לשנת 2013 עולה כי עשרת החופים הלא מוכרזים הנקיים ביותר בישראל הם: תל ברוך, מפרץ השמש באילת, הצוק בתל אביב, הרצליה דרום, הצוללים בפלמחים, קרית ים דרום, חברת חשמל אילת, אשדוד צפון, נחל פולג ובצת.

השר להגנת הסביבה ח"כ עמיר פרץ: "כל שקית אשפה על החוף מכרסמת בחיבור בין צדק סביבתי לצדק חברתי. חופי הים שייכים לציבור כולו ומגיע לאזרחים ליהנות מחופי ים נקיים ומזמינים בכל מקום".

בדוק גם

רינה גרינברג - צילום ראובן פוטוצ'ינסקי

יו"ר ועדת הבחירות דחה עתירה של גרינברג ומתח עליה ביקורת נוקבת

גרינברג עתרה נגד גודל שלטי החוצות של המועמד לראשות העירייה משה קונינסקי. השופט: "מהתמונות שצורפו, דווקא מטעמה של העותרת, נתלו מודעות החורגות מהגודל המותר... הנני מצווה עליה להסיר כל מודעה שנתלתה על דירות מגורים ובמטה הבחירות החורגת מהגודל המותר"

אליעזר כחלון צילום באדיבות אמירה משה

הלך לעולמו אליעזר כחלון מחדרה

הלך לעולמו הקבלן אליעזר כחלון, מי שגדל ונולד באולגה ונחשב לדמות ידועה ומכובדת בחדרה. כחלון …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *