יום שישי , ספטמבר 21 2018
בית / קריות / חדשות קריות / הרופא יוצא לפנסיה, הילדים יקבלו טיפול בכרמיאל או בחיפה

הרופא יוצא לפנסיה, הילדים יקבלו טיפול בכרמיאל או בחיפה

 

הורים לילדים, שסובלים מאלרגיות וצריכים לקבל טיפולים לעיתים קרובות במרפאת זבולון בקרית ביאליק, עלולים למצוא עצמם ללא מענה לאחר שהרופא הנוכחי שמטפל בילדים הללו פורש לגמלאות בחודש הבא. להורים כבר נמסר שהטיפולים יינתנו החל מהחודש הבא במרפאות בחיפה ובכרמיאל.

בנה בן ה~11 של איריס אבשלום מקרית ים סובל מאלרגיות מסכנות חיים ובמשך תקופה ארוכה טופל על ידי רופאה במרפאת קופת חולים בקרית אתא. לאחר פרישתה של הרופאה הועברו הטיפולים לד"ר יהודה הכט, מומחה לטיפול באלרגיות ילדים, במרפאת זבולון בקרית ביאליק. ד"ר הכט מטפל כיום בעשרות ילדים, חלקם מגיעים לטיפול שבועי וחלקם מגיעים לטיפול כל כמה שבועות.

איריס אבשלום עם בנה שסובל מאלרגיות (צילום:דורון גולן)
"זה קשה לא רק להורים, אלא גם לילדים". איריס אבשלום ובנה (צילום: דורון גולן)

"כבר לפני כחצי שנה נודע לי שד"ר הכט עומד לפרוש לגמלאות בינואר הקרוב ואין מי שעומד להחליף אותו", אומרת אבשלום, "ניסיתי לברר מה קורה עם רופא מחליף ואף אחד לא נתן לי תשובה. כל מה שהציעו לי זה להגיע למרפאות אחרות כמו לין בחיפה או למרפאה בכרמיאל. זה לא מתקבל על הדעת שאי אפשר להיערך כמו שצריך כדי למצוא רופא מחליף. זה מאוד קשה לעזוב הכל באמצע יום עבודה ולהתחיל לנסוע לחיפה או לכרמיאל, כשלמעשה יש מרפאה קרובה אלינו. זה קשה לא רק להורים, אלא גם לילדים".

אבשלום החליטה שלא לקבל את הגזירה בשלווה והחלה לפעול בקבוצות ההורים ברשתות החברתיות, על מנת לעורר מודעות לנושא ולרתום למאבקה הורים נוספים שילדיהם סובלים מאלרגיות.

מקופת חולים כללית נמסר, כי קיים מחסור ארצי ברופאים מומחים ברפואת ילדים ועוד יותר מכך, בבעלי מומחיות כפולה, גם באלרגיית ילדים, וכי מושקע מאמץ בפיתוח עתודה מקצועית, ככל האפשר. בינואר אמורות שתי רופאות להשלים את התמחותן בתחום ויתחילו לתת שרות במרכז לבריאות הילד בקריות. "בשל יציאתו של ד"ר הכט לגמלאות נוצר, לדאבוננו פער קצר בין מועד עזיבתו לבין מועד תחילת עבודתן של הרופאות החדשות", נמסר מקופת חולים כללית, "בדרך כלל, אין מדובר במקרים דחופים וניתן להמתין. בשלב הביניים הקצר, אנו מציעים מגוון פתרונות: מתן התחייבויות למרפאות החוץ בבתי החולים באזור, הפניה למומחה שלנו בכרמיאל וכן למחלקה לאלרגיה בלין, שבדרך כלל מטפלת במבוגרים, אך תערך בתקופת הביניים לקליטת הילדים המבוגרים יותר. צר לנו על כי התעוררה דאגת שווא בקרב ההורים, אך מדובר בתקופה קצרה ביותר והמענה של המשך טיפול הוסדר ויופעל בתוך שבועות מספר".

 

בדוק גם

פרגולה פיסולית. צילום: דוברות העירייה

הושלם פרויקט שיפוץ רחבת הזכרון בקרית ביאליק

הצללה ייחודית המזכירה בצורתה כיפות הותקנה בשבוע האחרון ברחבת הזיכרון בשדרות ירושלים בקרית ביאליק. בכך …

ציקי אבישר מכריז על התמודדות לראשות קרית מוצקין. צילום: דורון גולן

וועדת הבחירות האזורית על עתירתו של ציקי אבישר: "נטפל לזוטי דברים"

עיריית קרית מוצקין וציקי אבישר ממשיכים להיפגש באולם ועדת הבחירות האזורית והפעם בעקבות עתירתו של …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *