מבזקים
בית / קריות / חדשות קריות / הקרייתים: "אני כבר לא מאחר"

הקרייתים: "אני כבר לא מאחר"

יעקב גרשטיין. צילום: דורון גולן
יעקב גרשטיין. צילום: דורון גולן

כשאתם תקועים בפקקים האינסופיים בקו קריות-חיפה ורואים את הבחור שמדווש על אופניים וחולף על פניכם, כדאי שתדעו שזה יעקב גרשטיין, 47, מקרית מוצקין, שהחליט לוותר על המכונית לטובת האופניים עליהם הוא נוסע יום-יום לעבודתו במחלקת השינוע בבית החולים רמבם.

גרשטיין, נשוי ואב לשניים, גילה את עולם הרכיבה כשהיה נער בן 13 ברוסיה, אז למד בבית ספר מקצועי לספורט במשך ארבע שנים. הוא עלה לארץ לפני 23 שנים, התחיל לעבוד בבית חולים בחיפה ותחום הרכיבה ננטש לטובת העבודה והחיים בארץ חדשה. אולם חיידק הרכיבה התעורר מחדש כאשר שמע שבבית החולים רמבם יש קבוצת רכיבה. "עברתי לרמבם לפני שש שנים והדבר הראשון שעשיתי היה להירשם לקבוצת רכיבה" הוא מספר בחיוך "זו קבוצה שמשתתפת ברכיבה תחרותית במסגרת הליגה למקומות עבודה ועכשיו אני גם רוכב במסגרת איגוד האופניים הישראלי לרכיבת שטח".

על קיר ביתו ניצבים עשרות גביעים ומדליות שמספרים על הישגיו "התחלתי עם אופניים משומשים והפתעתי את כולם כשזכיתי במקומות גבוהים". כיום מקדיש גרשטיין את זמנו הפנוי לאימונים והוא רוכב בממוצע 12 אלף קילומטרים בשנה. לפני כמה שנים החליט לוותר על השימוש במכונית ומאז הוא רוכב לעבודה "אני כבר לא מאחר" הוא מספר "אני עושה את המרחק מהבית לרמב"ם בפחות משלושים דקות כשברכבת זה 21 דקות. חוץ מאשר קניות אני מגיע לכל מקום על אופניים. לפעמים אין לי חשק להתאמן אבל ברגע שאני מתיישב על האופניים הכל עובר ואני מתמלא באנרגיה".

בין שאר התארים הספיק גרשטיין לזכות פעמיים בתואר אלוף ישראל לרכיבת שטח בקטגורית הגיל 40 פלוס ובמקום הראשון במחוז צפון לשנת 2016-17 בליגה למקומות עבודה. "רכיבה על אופניים זה קודם כל כושר" אומר גרשטיין "לא חייבים להתחרות, אפשר להנות גם מרכיבה לא תחרותית כי ספורט עושה מצב רוח טוב".

המעוניינים להשתתף במדור מוזמנים לפנות לדורון גולן, טל': 054-3337313, דוא"ל: doronphoto@gmail.com

בדוק גם

צביקה פליפ, ועד הורים בי"ס סביונים קרית ים. צילום: דורון גולן

כוח צביקה

כשהוא לא נוהג בקטר של רכבת המשא, צביקה פיליפ עסוק בעיקר בנתינה. בתפקידו, כיו"ר ועד ההורים המוסדי של בית הספר סביונים בקרית ים, הוא מקדיש את כל מרצו וזמנו הפנוי לתלמידים ולהוריהם, מארגן עבורם מופעים ושלל פעילויות ייחודיות, מאחד שורות ופותר בעיות, אבל מתמקד בדבר אחד: הקניית ערכים לדור העתיד

אור איתח, בלוגר ומאפר. צילום: דורון גולן

תנו להתאפר בשקט

במבט ראשון הוא נראה כמו כל צעיר בגילו. במבט שני, מעמיק יותר, ניכר שפניו מאופרות, וזה בדיוק הסיפור שלו * אורי איתח מקרית אתא חולם להפוך את האיפור הגברי למיינסטרים, ועד שזה יקרה, אם זה יקרה, הוא פתח ערוץ יוטיוב, שבו הוא מאפר את עצמו, מסביר את התהליך ומדגים מוצרים. עם התגובות השליליות הוא למד לחיות בכבוד. סיפור בצבעים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *