בית / קריות / ספורט קריות / הוקי גלגיליות: נבחרת ישראל בספק לאליפות העולם

הוקי גלגיליות: נבחרת ישראל בספק לאליפות העולם

נבחרת ישראל בהוקי גלגיליות אמורה להשתתף בחודש נובמבר באליפות העולם דרג ב' שתתקיים באורוגוואי. רוב שחקני הנבחרת מתגוררים באזור הצפון, שניים תושבי הקריות: אוריאל לירמן ושון קורלנד.

לירמן, חייל בן 21, מתגורר בקרית ביאליק ומשחק במועדון נופית. הוא מככב בנבחרת וגם בקבוצתו, איתה הוא זכה בתארי אליפות המדינה וגביע המדינה פעמים רבות והשנה זכה עם קבוצת הבוגרים בדאבל. קורלנד, בן 17, מתגורר בקרית ים ומככב במועדון ביאליק. הוא הוביל את קבוצתו לפני שנתיים לזכייה באליפות המדינה לנערים ולפני כן גם זכה איתה בגביע המדינה.

מדובר בשני שחקנים מוכשרים מאוד שמשחקים בענף לא אולימפי ולכן הענף לא מתוקצב ע"י מוסדות הספורט במדינה. כל הפעילות של הענף מתקיימת במימון אישי של השחקנים, או בעזרת תרומות של ספונסרים. אליפות העולם תתקיים כאמור בדרום אמריקה, זה אומר הוצאה כספית גדולה מאוד,  כ -15 אלף שקלים לשחקן.

נבחרת ישראל בהוקי גלגיליות
נבחרת ישראל. אוריאל לירמן (למעלה חמישי מימין) ושון קורלנד (שורה תחתונה ראשון משמאל) צילום: יונתן בוגר

עשרה שחקנים משחקים בנבחרת, לכולם זהו נטל גדול שלא יוכלו לעמוד בו, לבטח שני הקרייתים, אחד חייל והשני תלמיד. לפיכך פונים השניים לבעלי עסקים, מפעלים וגם לראשי הרשויות המקומיות, או ראשי הערים בבקשה לעזרה, על מנת לכסות חלק מהעלויות הגבוהות וכדי שיוכלו להשתתף באליפות.

בדוק גם

בנות מצווה. צילום: דוברות העירייה

בת מצווש של כולן

טקס סיום פרויקט "בת מצווה", המשלב בין תלמידות בתי ספר דתיים וחילוניים, התקיים בשבוע שעבר …

נגד שיימינג. צילום: דוברות העירייה

תלמידים בקרית ים יוצאים נגד תופעת ה"שיימינג"

בבית הספר אורים בקרית ים עלתה השבוע הפקה בלעדית וייחודית בשם "בלי חשבון" המעלה את …

תגובה אחת

  1. עופר אלקין

    עצוב 🙁

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *