בית / קריות / ספורט קריות / הוקי גלגיליות: נבחרת ישראל בספק לאליפות העולם

הוקי גלגיליות: נבחרת ישראל בספק לאליפות העולם

נבחרת ישראל בהוקי גלגיליות אמורה להשתתף בחודש נובמבר באליפות העולם דרג ב' שתתקיים באורוגוואי. רוב שחקני הנבחרת מתגוררים באזור הצפון, שניים תושבי הקריות: אוריאל לירמן ושון קורלנד.

לירמן, חייל בן 21, מתגורר בקרית ביאליק ומשחק במועדון נופית. הוא מככב בנבחרת וגם בקבוצתו, איתה הוא זכה בתארי אליפות המדינה וגביע המדינה פעמים רבות והשנה זכה עם קבוצת הבוגרים בדאבל. קורלנד, בן 17, מתגורר בקרית ים ומככב במועדון ביאליק. הוא הוביל את קבוצתו לפני שנתיים לזכייה באליפות המדינה לנערים ולפני כן גם זכה איתה בגביע המדינה.

מדובר בשני שחקנים מוכשרים מאוד שמשחקים בענף לא אולימפי ולכן הענף לא מתוקצב ע"י מוסדות הספורט במדינה. כל הפעילות של הענף מתקיימת במימון אישי של השחקנים, או בעזרת תרומות של ספונסרים. אליפות העולם תתקיים כאמור בדרום אמריקה, זה אומר הוצאה כספית גדולה מאוד,  כ -15 אלף שקלים לשחקן.

נבחרת ישראל בהוקי גלגיליות
נבחרת ישראל. אוריאל לירמן (למעלה חמישי מימין) ושון קורלנד (שורה תחתונה ראשון משמאל) צילום: יונתן בוגר

עשרה שחקנים משחקים בנבחרת, לכולם זהו נטל גדול שלא יוכלו לעמוד בו, לבטח שני הקרייתים, אחד חייל והשני תלמיד. לפיכך פונים השניים לבעלי עסקים, מפעלים וגם לראשי הרשויות המקומיות, או ראשי הערים בבקשה לעזרה, על מנת לכסות חלק מהעלויות הגבוהות וכדי שיוכלו להשתתף באליפות.

בדוק גם

בהחלט יכול וצריך לנסות מערכים שונים. פרד רוטן צילום: אדריאן הרבשטיין

יש עוד הרבה עבודה

מכבי חיפה אמנם הבטיחה השבוע את עלייתה לחצי גמר גביע הטוטו, אבל למאמן פרד רוטן יש עוד מספיק עבודה. ההולנדי צריך לקחת סגל שהגיע בעונה שעברה למקום העשירי, וכמעט לא עבר שינוי, ולהביא אותו למקום גבוה יותר, ואם בדרך הוא יצליח למצות חלק מהפוטנציאל שגלום בשחקנים שלו אז בכלל מצוין

עשה בית ספר לאלונה ולבכר. ניר קלינגר צילום: אדריאן הרבשטין

דרבי זה דרבי

הפועל חיפה סיימה אתמול את המסע הקצר שלה באירופה במילניום הנוכחי וכבר ביום שני מצפה לה דרבי בסמי עופר בחצי גמר גביע הטוטו. משחק מסקרן, בעיקר כי מכבי חיפה משנה פאזה ומי יודע, אולי דווקא השנה, שמתחילה ללא ציפיות, תסתיים בהפתעה ירוקה

תגובה אחת

  1. עופר אלקין

    עצוב 🙁

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *