מבזקים
בית / קריות / חדשות קריות / הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה אישרה את מתחם לב העיר בקרית ביאליק

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה אישרה את מתחם לב העיר בקרית ביאליק

המרכז העירוני החדש "לב העיר" בקרית ביאליק, אושר בוועדה המחוזית לתכנון ובניה. הוא ייבנה בשטחו של גן החיות לשעבר ומתוכנן על שטח של כ-60 דונם ממערב לרחוב אצ"ל, מדרום לרחוב התל, ממזרח לרחוב חוגלה ובין רחוב ומצפון לכביש 79.

מטרת התוכנית הינה ליצור מרכז עירוני בו יוקמו מוסדות הציבור הראשיים הכוללים את בית העירייה החדש, מרכז כנסים ומופעים עירוני, מרכז מסחרי ומתחמי מגורים. המקום יהווה את "שער העיר" החדש מהצד המזרחי. תוכנית אשר הוכנה ע"י האדריכל עדן בר מציגה תכנון מחדש של מתחם גן החיות הישן, באופן שישתלב וישלים את שטחי הציבור, המסחר והשטחים הפתוחים הקיימים בסביבה. לשם כך, התוכנית מציעה שינוי לייעודי הקרקע הקיימים.

מתחם לב העיר בקרית ביאליק. הדמיה: בר לוי אדריכלים
מתחם לב העיר בקרית ביאליק. הדמיה: בר לוי אדריכלים

בתכנית מתוכננת תוספת של 450 יחידות דיור, מתוכן 90 יחידות דיור קטנות. כמו כן התכנית כוללת שטח של 85 אלף מ"ר לצרכי תעסוקה ומסחר. בצפון המתחם יוקמו ארבעה מבנים בני 25-33 קומות עבור מגורים ומסחר, במרכז המתחם יוקמו 3 מבנים בני 23-31 קומות עבור משרדים ומסחר. בחלק הצפוני והמרכזי יוקמו מבנים עבור פונקציות מסחריות שביניהן מרחב פתוח.

בחלקו הדרומי של המתחם יוקם איזור עבור פונקציות ציבוריות בו  בנין עירייה בן 9 קומות, היכל תרבות, אמפי מרכזי, מדרחוב ופיתוח עירוני עשיר. במרכז המתחם בין מבני המגורים למשרדים, יישאר ציר ירוק שיהווה חוליה נוספת ברצץ השטחים הפתוחים ממערב למזרח, מפארק הבנים עד לפארק הגדולה ול"בריכלת המים" מזרחית לתוכנית.את המתחם יחבר גשר בין פארק הבנים לאגם הנופש מצידו המזרחי.

ראש עיריית קרית ביאליק אלי דוקורסקי: "התוכנית אושרה בוועדה המחוזית לתכנון ובניה ובכוונת העירייה לקדמה במהירות. עיר הצומחת בצעדי ענק כמו קריית ביאליק זקוקה למרכז מודרני, חדשני ומזמין שיאפשר שילוב שימושים של תעסוקה, מסחר, מגורים, פנאי ונופש לרווחת התושבים".

בדוק גם

צביקה פליפ, ועד הורים בי"ס סביונים קרית ים. צילום: דורון גולן

כוח צביקה

כשהוא לא נוהג בקטר של רכבת המשא, צביקה פיליפ עסוק בעיקר בנתינה. בתפקידו, כיו"ר ועד ההורים המוסדי של בית הספר סביונים בקרית ים, הוא מקדיש את כל מרצו וזמנו הפנוי לתלמידים ולהוריהם, מארגן עבורם מופעים ושלל פעילויות ייחודיות, מאחד שורות ופותר בעיות, אבל מתמקד בדבר אחד: הקניית ערכים לדור העתיד

קלרה ריכטר. צילום: יפים גרינברג

סיעת יש עתיד בקרית ים תומכת בשלומי טל

יו"ר סיעת יש עתיד בקריית ים, חברת המועצה, קלרה ריכטר, הודיעה השבוע כי הסיעה תתמוך …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *