בית / גליל מערבי / גיוס יולי אוגוסט יצא לדרך

גיוס יולי אוגוסט יצא לדרך

היום (א'), החל מחזור גיוס אוגוסט. במחזור הקרוב ייפתח גיוסם של ילידי שנתון 1994 והוא הגדול במחזורי הגיוס ליחידות השדה.

72.3% מכלל הכשירים לשרת ביחידות השדה ביקשו לשרת כלוחמים – נתון המשקף יציבות במוטיבציה ללחימה בהשוואה למחזורי גיוס אוגוסט בשנים האחרונות.

מבין החיילים הכשירים לשרת כלוחמים, 49.6% בחרו לשרת בחטיבות חיל- הרגלים בעדיפות ראשונה. נתון זה מהווה עלייה של 2.5% בהשוואה לגיוס אוגוסט בשנה שעברה.

בחודש הקרוב עתידים להתגייס לצה"ל בנים ובנות המיועדים לשירות קרבי ביחידות השדה, למערך תומכי הלחימה ולתפקידי מנהלה. 98% מהמשובצים ליחידות השדה שובצו לאחת משלוש העדיפויות הראשונות שלהם, שיעור דומה לגיוס אוגוסט אשתקד.

חיילים
חיילים (למצולמים אין קשר לכתבה) צילום (דו"צ)

64% מהמתגייסים שובצו לתפקידים במערך הלוחם, והיתר שובצו למערך הטכני, לתפקידי מנהלה ולתפקידים נוספים.

מתוך הבנת חשיבות חוסנו של העורף והשפעתו על זירת הקרב העתידית, הורחב הגיוס לפלוגות החילוץ וההצלה של פיקוד העורף. היעד שהוצב להרחבת היקף המשרתים בגדודי פיקוד העורף, ביניהם גדוד חדש אשר הוקם בחודש מארס האחרון, מומש בהצלחה בגיוס הנוכחי.

ראש אגף כוח האדם, אלוף אורנה ברביבאי, אמרה בפתח הגיוס: "שנתון הגיוס החדש הנפתח בימים אלה משקף נכונות גבוהה של המתגייסים להגיע לתפקידי לחימה. המוטיבציה הגבוהה מסייעת בשיבוץ למגוון של יעדים אשר הולכים ומתרחבים לנוכח ריבוי האתגרים העומדים בפני צה"ל. מגוון האוכלוסיות המתגייסות מהוות שיקוף לכלל מגזרי החברה הישראלית וביטוי נאמן לשימורו של מודל צבא העם".

 

בדוק גם

ישיבת ראשי רשויות באשכול גליל מערבי (צילום: יח"צ)

ראשי הערים בגליל המערבי יוצאים בקמפיין לשיווק תיירותי

ראשי ערים ומועצות בגליל המערבי קיבלו החלטה על יציאה לקמפיין שיווקי באירופה למשיכת תיירים להגעה לחופשה באזור.

אריק שמואלי (צילום חגאג רחאל)

מאמן השוערים של הפועל נצרת עילית בדרך החוצה

אריק שמואלי לא הגיע להבנות כספיות עם ראשי המועדון וככל הנראה לא יהיה בצוות המקצועי בעונה הבאה. בנצרת עילית משבחים את עבודתו המקצועית, היסודית והשקטה של שמואלי, אך אומרים כי לא יוכלו לחרוג מהמסגרת התקציבית

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *