בית / קריות / חדשות קריות / אישום: בן 14 דקר את חברו לאחר שסירב לתת לו סיגריה

אישום: בן 14 דקר את חברו לאחר שסירב לתת לו סיגריה

 כתב אישום הוגש  השבוע לבית משפט השלום לנוער בחיפה נגד נער בן 14 מהקריות שדקר את חברו, לאחר שסירב לתת לו סיגריה. בכתב האישום  נכתב כי הנאשם דקר את חברו שש פעמים ופצע אותו באורח קשה, והכל בעקבות סירובו לתת לו סיגריה.

על פי כתב האישום, משסירב הנער לתת לנאשם סיגריה, נטל הנאשם אבן וזרק על ראשו של הנער. כתוצאה מהמכה, נחבל הנער בראשו. למחרת היום, הצטייד הנאשם בסכין חדה וקבע להיפגש עם מספר חברים, ביניהם גם אותו נער. במהלך ויכוח בין השניים, שלף הנאשם סכין ודקר את הנער שש פעמים בפלג גופו העליון ובמפשעה.

עו"ד אבי עמר
"הסכינאות הינה תופעה מכוערת וראויה לגנאי". עו"ד אבי עמר (צילום עצמי)

הפצוע הובהל לבית החולים רמב"ם בחיפה לקבלת טיפול רפואי. הוא אושפז בבית החולים והנאשם נעצר ונלקח לחקירה בתחנת המשטרה.
בבית המשפט, טען סנגורו של הנאשם, עו"ד אבי אמר, כי יש לנתק את אירוע זריקת האבן מאירוע הדקירה. לדברי עו"ד אמר, הנאשם אכן זרק את האבן וממרחק קרוב, אך כמעשה קונדס בין חברים ולא מתוך כוונה או מטרה לפגוע. להוכיח את דבריו, טען עו"ד אמר בבית המשפט כי הנער בחר שלא להתלונן אפילו על השלכת האבן ואף השליך אבן בחזרה על הנאשם, אך לא הצליח לפגוע.
על אירוע הדקירה, טען עו"ד אמר, כי הנאשם הותקף על-ידי שישה נערים שהביאו את אחיהם הגדולים, כדי לסייע להם בתקיפתו. לדברי עו"ד עמר, הנאשם נדחק לפינה וחש סכנה לחייו ולכן שלף סכין שהייתה ברשותו כאמצעי אחרון. עוד טען הסנגור כי אין ספק שבעצם החזקת הסכין יש פגם מוסרי ועבירה פלילית ועם זאת, יש לחקור מהיכן הגיעה הסכין והאם אכן הנאשם הגיע עם הסכין לזירה או שלקח את הסכין מאחד הנערים שניסה לפגוע בו.

עו"ד אבי אמר: "תופעת הסכינאות הינה תופעה מכוערת וראויה לגנאי. הנאשם הוא קטין ולכן הוא עתיד להישפט לפי חוק הנוער, שמגמת החוק מדברת על שיקום הנאשם ולא החמרת הפגיעה בו. כבר בימים אלה, הנאשם עבר ללמוד במסגרת חינוכית אחרת והורחק מהחברה הקודמת, אתה נהג להסתובב בשעות הפנאי. במקביל, עובר הנאשם טיפול פסיכולוגי, שכולל שיחות פרטניות. לדעתי בכל אלו יש כדי להשיב את הנאשם למסלול תקין".

 

בדוק גם

ירון סלמן. צילום: עידן בוקשיש

ורטהיים וסלמן התאחדו: מצפים לארבעה מנדטים

רשימת לב ביאליק ורשימת מנהיגות חדשה לביאליק ירוצו ביחד בבחירות המקומיות למועצת העיר קריית ביאליק. …

פעילות למעצר סוחרי סמים. צילום: דוברות המשטרה

פעילות של סוכן סמוי הובילה למעצר חשודים בסחר סמים קשים

22 חשודים בסחר בסמים מסוכנים נעצרו בבוקר יום שלישי בעקבות פעילות של סוכן סמוי שתיעד …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *