בית / גליל מערבי / הבית של העסקים / איך מנהלים עובדים מרחוק?

איך מנהלים עובדים מרחוק?

 

 

 

מאת: דניאל בלום

דרך נפלאה לגרום לעובדים להכניס עצמם ללו"ז עבודה הוא על ידי הצבת יעדים ודירבון התלויים בהם. כך לדוגמה ניתן להציב יעדים אישיים וכלליים, היכולים להתבטא בתפוקת עבודה, רף מסוים של פגישות עם לקוחות או כסף שנכנס לקופת העסק. יש לבדוק את עניין היעדים בקפידה ולהציב יעדים ריאליים, אליהם יכולים העובדים להגיע מבלי לפגוע באיכות עבודתם ומתן השירות, שהרי אז תתקבל התוצאה ההפוכה. לאחר שהצבנו יעדים, יש "לשחרר" את העובדים, להעניק להם מרווח ביטחון ותמרון לבצע את עבודתם כהלכה ובדרכם ולא לנשוף להם בעורף.

יחד עם תחושת השחרור זאת, ניתן בהחלט לפקח על העובדים על ידי הצבת מצלמות ביטחון גלויות במקום העבודה המתעדות את הנעשה בעסק. מדובר בכלי חיובי ולגיטימי, המזכיר לעובדים כי גם כאשר הבוס אינו נמצא, פעילות העסק מתועדת וניתן לצפות באירועים חריגים. זהו גם כלי תחקור טוב שיכול לעזור לעובדים וללמד את בעל העסק על ההתרחשות במקום גם כאשר אינו נמצא. בשום אופן לא מדובר על פגיעה בפרטיות העובד.

לבחירת צוות עובדים לויאלי ונאמן שניתן לסמוך עליו יש מרכיב חשוב בעניין. בכל סניף בו פועלת הרשת, יש למנות אדם קרוב, יכול להיות עובד המלווה אותך שנים רבות או אפילו בן משפחה בעסקים קטנים, אשר ישמש עין מפקחת וייתן את הטון במקום המנכ"ל באשר לדברים שצריכים להתבצע, חלוקת תפקידים ויעדים.

גם כאשר העסק מתפקד וגדל והעובדים עצמאיים, אין להזניח אף סניף. רצוי כי בעל העסק יבקר במקום העבודה לפחות פעם-פעמיים בשבוע, כדי לחוש בעצמו כיצד הוא מתנהל. הדבר חשוב גם לשם הכרת העובדים באופן אישי ויצירת מדיניות של דלת פתוחה, בה ניתן לקיים פגישות אישיות לשמיעת טענות, מענות ומשוב של העובד, ובה בעת לקיים גם פגישה צוותית המייעלת גם את גיבוש הצוות.

דניאל בלום (צילום: רותם כהן)
דניאל בלום (צילום: רותם כהן)

הכותב הוא מנהל האופרציה של BLOOM תכשיטי יוקרה, www.bloom-jewelry.com

 

 

 

בדוק גם

ציקי אבישר מכריז על התמודדות לראשות קרית מוצקין. צילום: דורון גולן

ציקי אבישר: "המטרה שלי להשיב לתושבים את תחושת ניקיון הכפיים"

אבישר הכריז ביום חמישי בבית נגלר בקרית חיים על התמודדות לראשות עיריית קרית מוצקין

ניידת שיטור חדשה. צילום: ועד קרית חיים

ניידת שיטור קהילתי נוספה לקרית חיים

ועד קריית חיים רכש ניידת כתגבור לשיטור הקהילתי בקריית חיים. לדברי הועד, ניידת זו תוסיף …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *