בית / עמקים / חדשות עמקים / לוכד הנחשים

לוכד הנחשים

לוכד הנחשים העירוני בנצרת עילית, גילי גמליאל, הוזעק ללכוד, נחש צפע ששוטט להנאתו ליד בלוני הגז בבניין משותף ברחוב תירוש בנצרת עילית. "זה היה נחש באורך 1.5 מטרים והפעם באמת מסוכן כי הוא ארסי", הוא מספר.

גילי גמליאל בפעולה
גילי גמליאל בפעולה

-כמה נחשים לכדת העונה?

"העונה מתחילה ממרץ אפריל ומסתיימת בסביבות אוקטובר נובמבר יש פיקים באמצע תלוי במזג האוויר.  לא כל נחש אנחנו מצליחים ללכוד לפעמים הוא מתחבא בסדק או בנקיק ואי אפשר ללכוד אותו".

-איך אתה מסביר את העלייה במספר הנחשים העונה בנצרת עילית?

זה נשמע קצת מוזר, אבל זה כתוצאה מעבודות הניקיון היסודיות שמתבצעות בעיר, נחשים שהתחבאו עד עכשיו בתוך העשביות יוצאים החוצה,  הניקיון יועיל לנו בשנים הבאות אבל הקיץ זאת בעיה".

-מה היה הסיפור הכי מפתיע מבחינתך בלכידת נחש?

"יום שישי אחד בצהרים אני מקבל קריאה מאישה מבוהלת שמספרת על נחש בתוך תנור האפייה במטבח שלה,  תוך כדי הבישולים לשבת. הוא אומנם היה ליד המנוע אבל איך הגיע לתנור רק אלוהים יודע".

-אתה לא מפחד?

"כשאני ניגש ללכוד נחשים אני לא בא בביטחון עצמי,  תמיד חושש  אני בא בקור רוח, מאוד מרוכז. אשקר אם אגיד שאני לא מפחד יש פחד מסוים,  לכל נחש יש את התזוזה שלו אתה לא יכול לדעת איך הוא תוקף או יותר נכון מגן על עצמו".

בדוק גם

ראשוני העולים כבר כאן

בנצרת עילית עולים על הגל

לראשונה מזה למעלה מעשור, נצרת עילית חוזרת להוביל בקליטת עלייה: על פי הנתונים, במחצית הראשונה של 2017 נקלטו בעיר פי שלוש יותר מאשר בכל שנת 2016 והשיא צפוי באוקטובר – 56 עולים צעירים יגיעו וישתלבו בתכנית תעסוקתית מיוחדת הכוללת קורס הכשרה מקצועי לתפקיד חשמלאי מוסמך ועבודה מובטחת

אפרת וחמימו

חמימו שועי, זוכרים?

אפרת מתרגם מנצרת עילית תפסה תמונה עם הסלב הבית שאני חיים (חמימו) שועי, בוגר העונה האחרונה של האח הגדול, שמאז אבדו עקבותיו, במהלך אירוע בבית שאן. כבוד. או שלא...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *