בית / עמקים / חדשות עמקים / לוכד הנחשים

לוכד הנחשים

לוכד הנחשים העירוני בנצרת עילית, גילי גמליאל, הוזעק ללכוד, נחש צפע ששוטט להנאתו ליד בלוני הגז בבניין משותף ברחוב תירוש בנצרת עילית. "זה היה נחש באורך 1.5 מטרים והפעם באמת מסוכן כי הוא ארסי", הוא מספר.

גילי גמליאל בפעולה
גילי גמליאל בפעולה

-כמה נחשים לכדת העונה?

"העונה מתחילה ממרץ אפריל ומסתיימת בסביבות אוקטובר נובמבר יש פיקים באמצע תלוי במזג האוויר.  לא כל נחש אנחנו מצליחים ללכוד לפעמים הוא מתחבא בסדק או בנקיק ואי אפשר ללכוד אותו".

-איך אתה מסביר את העלייה במספר הנחשים העונה בנצרת עילית?

זה נשמע קצת מוזר, אבל זה כתוצאה מעבודות הניקיון היסודיות שמתבצעות בעיר, נחשים שהתחבאו עד עכשיו בתוך העשביות יוצאים החוצה,  הניקיון יועיל לנו בשנים הבאות אבל הקיץ זאת בעיה".

-מה היה הסיפור הכי מפתיע מבחינתך בלכידת נחש?

"יום שישי אחד בצהרים אני מקבל קריאה מאישה מבוהלת שמספרת על נחש בתוך תנור האפייה במטבח שלה,  תוך כדי הבישולים לשבת. הוא אומנם היה ליד המנוע אבל איך הגיע לתנור רק אלוהים יודע".

-אתה לא מפחד?

"כשאני ניגש ללכוד נחשים אני לא בא בביטחון עצמי,  תמיד חושש  אני בא בקור רוח, מאוד מרוכז. אשקר אם אגיד שאני לא מפחד יש פחד מסוים,  לכל נחש יש את התזוזה שלו אתה לא יכול לדעת איך הוא תוקף או יותר נכון מגן על עצמו".

בדוק גם

מאמן אייל לחמן (צילום עצמי)

"אם הפועל עפולה היו שומעים בקולי אנחנו היינו עולים במקום עכו"

לחמן לקראת המשחק היום: "אין שום תחושות כלפי הפועל עפולה, פרט לדבר אחד שאם היו שומעים בקולי בתחילת העונה ומביאים את ברנקו מיכאלוביץ, אנחנו היינו עולים ולא הפועל עכו".

ליה שמטוב בטשקנט

על טשקנט שמעתם?

חברת הכנסת לשעבר וחברת המועצה לשעבר בנצרת עילית, ליה שמטוב, עושה חיים בשליחותה במזרח אירופה ולא מפסיקה לטייל שם. השבוע בילתה עם בעלה נחום בטיול בערבות טשקנט, אוזבקיסטן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *