בית / עמקים / חדשות עמקים / תלמידים מהעמק סייעו לחקלאי שנפגע בפיגוע דריסה

תלמידים מהעמק סייעו לחקלאי שנפגע בפיגוע דריסה

קבוצת תלמידים מתוכנית מנהיגות של הסוכנות היהודית, הכוללת בה 21 נערים ונערות מכיתות י ממגדל העמק, נצרת עילית ועמק יזרעאל, יחד עם המדריכה עדי כהן, יצאה לתל עדשים ופגשה את עומר זיו, חקלאי מתל עדשים, שסובל במשך השנה האחרונה מטרור חקלאי, כאשר אירוע השיא היה כאשר יצא באחד הלילות לשדה וראה אנשים פוגעים לו בציוד ובשדה. הוא רץ לכיוונם בניסיון להציל את רכושו, הם דרסו אותו והשאירו אותו שרוע בשדה עם רגל שבורה. עומר חזר לעבודה לאחר שיקום ארוך של שלושה חודשים.

התלמידים בשדות תל עדשים (צילום עצמי)
התלמידים בשדות תל עדשים (צילום עצמי)

התלמידים פגשו מספר מתנדבים מהתכנית השומר החדש, המסייעים בשמירה על שדות חקלאים בכל המדינה, שהסבירו לנערים את משמעות התפקיד שלהם. לאחר מכן החלו התלמידים בעבודה בשדה של עומר זיו, שלמרות הפציעה הקשה שלו עבד איתם. "היה קשה מאוד ועזר לנו להבין את משמעות העבודה ועזר לנו להתגבש כקבוצה. בשעתיים, הצלחנו לסיים חלק ניכר מהעבודה", סיפרו התלמידים.

אחרי העבודה ישבו התלמידים עם עומר, שסיפר להם את סיפורו ובעיקר נתן לתלמידים לשאול שאלות.את היום סיימו עם פוייקה שהכינו ועם תחושת סיפוק גדולה.
"היום הזה נתן לכולנו הזדמנות לתרום ולעזור כפי יכולתנו, להיחשף למצב החקלאים בארץ ולעשות מעשה קטן בשביל לסייע. אנחנו מודים על ההזדמנות להכיר את עומר, לעבוד עם השומר החדש ולעזור, זאת הייתה חוויה מעשירה ומספקת", סיכם אחד התלמידים.

בדוק גם

התאונה ברמת דוד (צילום איחוד הצלה)

ארבעה פצועים בתאונת דרכים בעמק

כונני איחוד הצלה מסניף גלבוע הובהלו למקום התאונה. במקום טופלו ארבעה נפגעים אחד במצב בינוני ושלושה נוספים במצב קל. בנוסף במקום טופלו שני ילדים ע"י יחידת חוס"ן של איחוד הצלה

לירן וינקור (צילום גלבוע גליל)

מועדון הכדורסל גלבוע/מעיינות פותח חוג מיוחד לילדים עם צרכים מיוחדים

"מועדון הכדורסל גלבוע/מעיינות חרט על דגלו את ערכי השוויון, כבוד האדם וקבלת האחר", מסביר לירן וינקור, מנכ"ל המועדון.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *