מבזקים
בית / עמקים / בית שאן / תורמים ומצילים את בארי

תורמים ומצילים את בארי

ידו של בארי ממן, ילד בן 5 נקטעה בנובמבר 2015 כשהיה בן שלוש וחצי בלבד. אז, הוא יצא ביחד עם אחיו, אחיותיו, שכנו וחבריו, לאסוף ביצים מלול תרנגולים במושב כרם בן זמרה. זרועו השמאלית של בארי נלכדה במכונה להאכלת העופות ולרופאים לא נותר אלא לקטוע את ידו שהייתה מרוסקת.

בארי ממן (צילום עצמי)
בארי ממן (צילום עצמי)

מאז מנסה המשפחה לשקם את בארי למרות שהביטוח הלאומי הוריד את קצבת הנכות שלו מ-100 אחוז ל-50 אחוז בלבד ולאחר שהעלה אותו שוב ל-100 אחוזים שוב החליטו בביטוח הלאומי להעניק לבארי 50 אחוזי נכות בלבד.

"אחד הנימוקים שהם נתנו לי בשנה שעברה להחלטה היה שבארי איבד יד אחת ולא שתיים. נתנו לי להרגיש אי נעימות שאולי הגזמתי בדרישה שלילד שלי מגיעים 100% נכות",  מספרת אימו סימה ממן.

"היינו המומים ביום שקיבלנו את התשובה מביטוח לאומי, קרסתי והרמתי ידיים, הרגשתי שאני לא יכולה להילחם בגוף הזה. חשבתי שאף אחד לא יקשיב לי. אבל קיבלתי החלטה שלא לוותר כי אין ברירה: בארי חייב לקבל את הזכויות שלו כדי שהוא יוכל להשתקם ולגדול".

בסוף החודש יתקיים דיון נוסף במצבו של בארי על ידי ועדת הערעורים של הביטוח הלאומי שם ידונו שוב בהעלאת אחוזי הנכות של בארי אך במקביל החלה משפחתו בגיוס כספים למען שיקומו הארוך של בארי ולמען השתלת יד ביונית לבארי בבית חולים בלונדון, טיפול שעולה סכומים רבים של כסף.

יחד עם עמותת קו לחיים החלה המשפחה בגיוס התרומות הן בשביל הטיפול בלונדון והן למען תהליך שיקומו הארוך של בארי הכולל פיזיותרפיה מיוחדת, שחייה, טיפול רגשי, טיפול התפתחותי ועוד על מנת שבארי בן החמש יוכל לגדול כמו כל ילד אחר בן גילו.
לתרומות למען בארי: משלוח המחאה לפקודת 'קו לחיים עבור בארי ממן'  לרחוב גונן 15 פ"ת.

או בהעברה בנקאית לבנק הפועלים סניף 532 חשבון 535782 ע"ש קו לחיים עבור בארי ממןלקבלת אישור תרומה יש להעביר את אישור ההעברה ולציין שם וכתובת למשלוח לפקס 03-9215566 או בתרומה טלפונית במספר 03-9250505

 

 

בדוק גם

רם בן ברק

"העמק והגליל בשבילי תמיד היו ויהיו הבית"

אומר סגן ומשנה לראש המוסד לשעבר, רם בן ברק, שהודיע השבוע על הצטרפותו למפלגת 'יש עתיד' * "מכאן שאבתי את הערכים ואת האהבה לארץ ישראל" * "הייתי מעוניין לקדם תעשיות שיספקו תעסוקה לתושבי הגליל", הוא מצהיר

דודי טויטו מימין (צילום חגאג רחאל)

"אשחק איפה שהמאמן יציב אותי"

כדורגלן הפועל עפולה, דודי טויטו, הועבר מההגנה לקישור ולא מתלונן. "קשר שמאלי זה פחות או יותר כמו מגן שמאלי, רק שאני משחק יותר גבוה".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *