בית / עמקים / מגדל העמק / חגיגה של אמנות בעמק

חגיגה של אמנות בעמק

במהלך שישי ושבת  בתאריכים 20-21 למרץ יפתחו את ביתם לקהל הרחב, מעל מאה אמנים ויוצרים בקרית טבעון.

האירוע הינו מפגש בלתי אמצעי, מסקרן ומרתק הפונה לכל סוגי הקהל ויוצר הזדמנות ייחודית להכיר מגוון עשיר של אמנויות בשילוב הנופים הקסומים של הקריה.

האירוע הינו מפגש בלתי אמצעי שונה בתכלית מביקור מקביל במוזיאון, אירוע רב-תחומי הפונה לכל סוגי הקהל ויוצר מפגש מעניין בין סגנונות שונים, סוגיות אמנותיות שונות ומפגש בין אנשים עם הטבע והנופים הקסומים של הקריה.

שישבת בקרית טבעון (צילום: יח"צ)
שישבת בקרית טבעון (צילום: משה מעוז)

שבת אמנים', שנערך לראשונה בארץ היה בקרית טבעון בשנת 1987 והיה אירוע פורץ דרך, בלעדי, ייחודי ובעיקר אינטימי.

השתתפו בו 20 אמנים שהציגו את יצירותיהם לתושבי הקריה ואורחים אחרים מהסביבה הקרובה. כולם הגיעו בשבת אביבית בחודש מרץ לביתנים שהוצבו במרכז היישוב.

מספר שנים מאוחר יותר החגיגה השמחה והססגונית עברה לביתם הפרטי של האמנים השונים בקריההציבור הרחב מוזמן להיות שותף לחוויה, לפגוש את האמנים ולהיות עד לעשייה מדהימה ביופייה ובאיכותה.

שישבת אמנים של קרית טבעון נחשב בעייני רבים לאירוע קונספט אומנותי רב חושי ורב תחומי עקב המגוון העשיר של תחומי האומנות המוצגים בו.

אירוע המושך חובבי תרבות ואומנות מרחבי הארץ הבאים לחוות, להתרשם ואפילו לרכוש יצירות אומנות ייחודיות ובלעדיות. בין האמנים המציגים באירוע ניתן למצוא פסלים, ציירים, צלמים ואמנים, תושבי טבעון המציגים מיצירותיהם בתערוכות ובגלריות נחשבות בארץ ובעולם.

אחת מהיצירות הרבות (צילום: משה מעוז)
אחת מהיצירות הרבות (צילום: משה מעוז)

המאפיין את היוצרים מטבעון זה החיבור לטבע כאשר הם לוקחים חומרים מהטבע או מושפעים מהטבע שבקריה, דבר שניתן לראות בציורים, בצילומים או בעבודות השונות שמשתמשים או משלבים חומרים מהטבע, מהסביבה הקרובה

תערוכות המתקיימות במתחם המרכזי במתנ"ס הדגניות ובחבי קריית טבעון ניתן לפגוש וליהנות מיצירותיהם של: אמנים מבראונשוויג גרמניה היא העיר התאומה של קרית טבעון, אדמון סער, ארז רותי, הדר יעלי, זהבי דניאל ועוד. אמני הציור המשתתפים הם דובנוב חיותה וחרמוני ענת, יוצגו עבודות  צילום של מעון אשכר, צ'רטקוף דניאל ואחרים.

יצירות של אמנות פלסטית ועבודות של יוצרים מכפר תקווה, אופנה, קרמיקה, תכשיטים, עבודות בברזל, זכוכית, עץ ועוד רבים.

האוירה. שישבת בקרית טבעון (צילום: משה מעוז)
האוירה. שישבת בקרית טבעון (צילום: משה מעוז)

הפסטיבל יתקיים בשישי-שבת 20,21 במרץ 2015. ביום שישי משעה 9:00 עד 15:00. יום שבת משעה 9:00 עד 19:00.

 

בדוק גם

משפחת רות חוגגת לנועם נתנאל (צילום עצמי)

נועם נתנאל חגג שנתיים

יסמין ואהרון רות ממגדל העמק, חגגו לנסיך שלהם נועם נתנאל יום הולדת שני עם המשפחה הקרובה והחברים הטובים. הזוג דאג לשפע מאכלים, מעשה ידיה של יסמין. השתייה חריפה זרמה לה כמים. המדור מצטרף לאיחולים.

הבנות שומרות על קשר גם אחרי שנים רבות (צילום עצמי)

חברות מימי בית הספר העליזים…

מנהלת בית הספר מח"ט אורט פסגות במגדל העמק, רבקה אלימלך, נוהגת להיפגש לעיתים תכופות עם בנות השכבה שלה מימי בית הספר שרת בנצרת עילית. השבוע נרשם מפגש שכזה. בין אלו שהגיעו היו אפרת (גליק) סולומון, ענת (בן דוד) זמל, מרים (אטיאס) חנניה, רונית (חניה) פרנקל, ענת (שוורץ) אוחיון, סמדי (נתנוב) בוזגגנג ועוד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *