בית / עמקים / חדשות עמקים / סכנה: מתבגרים על כבישי עפולה

סכנה: מתבגרים על כבישי עפולה

עמותת אור ירוק
קבוצת נהיגה במבחן בעפולה (צילום: יח"צ)

עמותת "אור ירוק" פותחת השנה למעלה מ- 20 קבוצות נהיגה במבחן, קבוצה אחת מהן בעיר עפולה. הקבוצות מונות כעשרה בני נוער כל אחת, אשר נתפסו נוהגים ללא רישיון נהיגה. אחת המטרות המרכזיות של הקמת קבוצות אלו היא להחזיר את בני הנוער למסלול של שמירה על כללי בטיחות, זהירות בדרכים ולקיחת אחריות. הקבוצות מועברות על-ידי קצין מבחן מטעם שירות המבחן לנוער המביא איתו ידע רב בנושא נוער עובר חוק ובנוסף, מומחה לנהיגת צעירים ובטיחות בדרכים מטעמה של עמותת "אור ירוק". התכנית תכלול עשרה מפגשים בני שעה וחצי, כאשר השאיפה היא שהנערים יגיעו להבנה של חומרת המעשה וההשלכות הקשות שעלולות להיות לו.

סקר שנערך במרץ 2013 על-ידי אור ירוק באמצעות מכון המחקר גיאו-קרטוגרפיה בדק ומצא כי 28% מבני 16-18 מודים כי הם נוהגים או נהגו ברכב בטרם הוציאו רישיון נהיגה כחוק. עוד נתון מפתיע הוא כי 11% מבני הנוער בגילאי 12-16 דיווחו כי הם מכירים חבר או נער אחר שנהג ברכב ללא רישיון. באזור הדרום הודו 32% מבני הנוער בגילאי 16-18 כי הם מכירים חברים שלהם או בני נוער אחרים שנוהגים ללא רישיון נהיגה.

עמותת אור ירוק: "זוהי תופעה מסוכנת שהולכת ומתרחבת בקרב בני נוער מדן ועד אילת. כדי להילחם בתופעה מסכנת חיים זו, על המדינה להגביר את ההסברה והלימוד בבתי הספר והתיכונים, כי נהיגה ללא רישיון וללא הידע והיכולות שיש לנהג שקיבל את רישיונו, מסכנת את חיי הנהג ואת שאר משתמשי הדרך. במקביל יש להגביר את האכיפה כנגד נערים שבחרו לעלות על ההגה, מבלי שהוציאו רישיון נהיגה בחוק. אנו מברכים על פעילות קבוצות הנהיגה במבחן בעיר רחובות".

בדוק גם

ראש העיר מודה למאיר זנו על האזרחות הטובה (צילום דוברות העירייה)

יצא צדיק

מאיר זנו מתנדב בבית העלמין בנצרת עילית, מצא בתחילת השבוע מכשיר טלפון נייד עם כרטיסי אשראי ושטרות כסף רב במזומן. הוא הצליח לאתר את בעליו ולהחזיר את האבדה

מלכת היופי ניקול רזניקוב (צילום עצמי)

המלכה כבשה את פריס

קבלו פצצה: מלכת היופי של ישראל לשנת 2018, הלא היא ניקול רזניקוב מעפולה, מאסה בחופשות באילת והלכה בגדול על חופשה רומנטית עם בן הזוג בפריז. היה מדהים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *