בית / עמקים / חדשות עמקים / מהיום קל יותר לאבחן סרטן העור במרכז רפואי העמק

מהיום קל יותר לאבחן סרטן העור במרכז רפואי העמק

בבית החולים העמק בעפולה נפתחה לאחרונה מרפאת שומות ממוחשבות לאבחון סרטן העור באמצעות מכשור אופטי מתקדם שמאפשר לצלם את נקודות החן ולצפות בהן בהגדלה, ובכך להגדיל את הסיכוי לאבחון מוקדם של נגעים החשודים לסרטן העור מסוג מלנומה.

סרטן העור הינו הגידול הממאיר השכיח ביותר בישראל, ובאזור העמקים השכיחות של המחלה אף גדולה יותר מאשר באזורים אחרים בארץ. לדברי ד"ר מירי קרנר, מומחית בכירה ברפואת העור ובסרטן העור: "סרטן העור מסוג מלנומה הוא סרטן קטלני, שהשכיחות שלו בישראל ובעולם נמצאת כל הזמן במגמת עלייה. גורמי הסיכון למלנומה הם נקודות חן מרובות, עור בהיר, נטייה לכוויות בעור בחשיפה לשמש, ריבוי נמשים, היסטוריה של כוויות שמש בילדות, וספור אישי או משפחתי של סרטן העור. האבחון המוקדם של סרטן העור הוא הגורם המשפיע ביותר על הסיכוי לנצח את המחלה".

בשנים האחרונות פותחו טכנולוגיות הדמיה לא פולשניות המשפרות את האבחון המוקדם של המלנומה, אשר מעלות ומשפרות מאד את הדיוק באבחנה של סרטן עור מסוג מלנומה, והן הוכנסו לשימוש במרכז רפואי העמק.

לדברי ד"ר קרנר, שילוב של המכשיר האופטי החדש המאפשר לראות בהגדלה את תבניות העור בשכבות העמוקות יותר של העור, שאותן לא ניתן לזהות באמצעים אחרים, והצילום הדיגיטלי של הנגעים החשודים, מאפשרים גם מעקב אחר שומות חדשות או שומות משתנות שעלולות להפוך סרטניות.

האבחון המתקדם מתבצע במרפאה הדרמטו-אונקולוגית, בתוך מחלקת העור שבמרכז רפואי העמק, על ידי ד"ר מירי קרנר, שהשתלמה בנושא במרכז הסרטן היוקרתי בניו יורק. במהלך התמחותה צברה ד"ר קרנר ניסיון רב באבחון מוקדם של סרטן העור והטיפול בגדולי העור. השירות לשומות ממוחשבות במרפאת העור איננו כלול בסל הבריאות.

ד"ר מירי קרנר (צילום: דוברות)
ד"ר מירי קרנר (צילום: דוברות)

בדוק גם

בית חולים העמק (צילום דוברות העמק)

לא היו מרוצים מהטיפול הרפואי בהעמק, תקפו את המאבטח

החשודים יובאו היום (רביעי) בשעות הבוקר לדיון בבקשה להאריך את מעצרם בבימ"ש שלום נצרת

בשר שהוחרם (צילום דוברות המשטרה)

טון בשר משחיטה שחורה נתפס במחסן בנצרת

מהמשטרה נמסר: "משטרת ישראל יחד עם רשויות האכיפה הנוספות, ימשיכו במאבקם הנחוש כנגד שיווק מזון פיראטי שעשוי לסכן את בריאות הציבור".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *