בית / עמקים / חדשות עמקים / ילדים זה שמחה

ילדים זה שמחה

ילדים בכפר הילדים
נתינה גדולה. ילדים בכפר הילדים (צילום עצמי)

חודש אדר ידוע בתור חודש של שמחה, נתינה ועזרה לזולת. ילדים הגרים במשפחתון בעפולה עילית, הגיעו לבית חולים העמק, לשמח ילדים חולים לקראת חג פורים.

מאחורי היוזמה עומדים חן (26) ויוסף (30) ורקר, זוג נשוי טרי, שעברו לעפולה עילית לפני שלושה חודשים מכפר אדומים שבמדבר יהודה על מנת לעבוד בכפר הילדים. חן היא בחורה חילונית, מאמנת אישית לצמיחה ומודעות וליצנית רפואית, יוסף הוא בחור דתי, מטפל רב תחומי בעזרת מגע, וביחד הם חולמים להפיץ כמה שיותר אושר ולתת יד לילדים ובני נוער במצוקה.

בכפר הילדים בעפולה עילית הם גרים במשפחתון יחד עם 12 ילדים בגילאים 4-15, שהגיעו ממקומות שונים בארץ ולא נמצאים בחזקת הוריהם. השאיפה של חן ויוסף היא להנחיל ערכים לילדים הצעירים וללמד אותם נתינה מהי.

לביקור המיוחד במחלקת ילדים א' הגיעו ילדי המשפחתון כשהם מאופרים, מחופשים ומאובזרים בשירים וריקודים ונכנסו בצהלה גדולה שהעבירו לילדים המאושפזים במחלקה. "הייתה חוויה מיוחדת במינה", מספרת חן ורקר "הייתה סקרנות הדדית. המשפחתון הוא פנימייה וזה בעצם הבית שלהם, זה גרם לילדים לראות שיש להם הרבה מעבר למה שהם חושבים ולילדים החולים לראות שחשוב לשמוח ולשמור על אופטימיות".

במהלך הביקור הילדים איפרו אחד את השני, סיפרו בדיחות, ניפחו בלונים ומצאו שפה משותפת בעזרת מוזיקה ושירים. "לא עסקתי בליצנות כבר מעל שנה", ממשיכה חן "החיבור שנוצר בין ילדים ערבים, ישראלים, בנים ובנות היה מדהים ומרגש. המשפחות של הילדים החולים וצוות האחיות הנפלא היו מוקסמים מהחיבור שנוצר, זה היופי בהומור- אין לו גיל ולאום".

בעקבות ההצלחה הגדולה, מקווים חן ויוסף להתחיל מסורת חדשה ולבקר בבית החולים מדי חודש ולהפוך כל חודש לשמח, לא פחות מבחודש אדר.

כתבה: אילנה פייסחין

בדוק גם

ניידת משטרה (צילום: שלומי גבאי)

עפולה: חשוד חטף פאוץ ממתדלקת ונמלט

שוטרי משטרת ישראל שהוזנקו למקום פתחו בסריקות נרחבות לאיתור החשוד. הצעירה נפצעה קל מאוד והובהלה לבית חולים העמק. במקום נוצרה התקהלות של עשרות תושבים זועמים, שסברו כי מדובר בניסיון דקירה על רקע לאומני.

חגיגת קיץ בית שאנית (צילום דוברות העירייה)

יולי אוגוסט של אוכל, אמנות, מוזיקה ויין

עיריית בית שאן תקיים זו השנה השביעית את פסטיבל הסקיתומרקט בעיר העתיקה בחאן הסראיה, בהשתתפות לילה מרקוס, חיים אוליאל ולהקת שפתיים, גבי ברלין ושולה חן, הזמרת ליאורה, אמני המוזיקה הכורדית והפרסית ואמנים מקומיים * ימי חמישי, יולי-אוגוסט 2018, בין השעות 18:00-23:30, מתחם הסראיה בעיר העתיקה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *