בית / עמקים / חדשות עמקים / עיריית נצרת עילית הוציאה צווי סגירה ל- 10 בתי עסק שפעלו ללא היתר ובניגוד לחוק

עיריית נצרת עילית הוציאה צווי סגירה ל- 10 בתי עסק שפעלו ללא היתר ובניגוד לחוק

"אני רוצה עיר מסודרת שהעסקים בה מתנהלים כחוק", הסביר ראש העיר רונן פלוט את צווי הסגירה, שהוציאה העירייה כנגד מספר רב של עסקים הפועלים בעיר ללא היתר כחוק.

עיריית נצרת עילית
בניין עיריית נצרת עילית (צילום: יצחק סולומון)

מדובר בעסקים אשר במשך שנים רבות לא הסדירו את תנאי רישיון העסק שבבעלותם, חלקם בנו תוספות ללא היתרי בנייה תוך חריגות מייעוד השטח בו הם פועלים.  גורם בכיר בעירייה סיפר כי  כלפי ראש העיר רונן פלוט הופעלו  לחצים כבדים שלא לחתום על צווי הסגירה אלא לתת לבעלי העסקים ארכה נוספת להסדרת הרישיונות. "אין ראש עיר שסוגר עסק בתקופת בחירות, זה בניגוד  לכללי הפוליטיקה הבלתי כתובים", אמר הגורם והוסיף כי ראש העיר פלוט סירב בתוקף לעצות הפוליטיות מצד מקורביו והצהיר כי בכוונתו להמשיך ולנקוט בצעדים מחמירים כלפי מפרי חוק. "העיר נצרת עילית איננה  שטח הפקר, העירייה תנקוט במלוא חומרת הדין כלפי עסקים שלא יסדירו היתר כחוק ובעניין זה לא יהיו יוצאים מן הכלל. אנחנו לא רוצים להעניש אף אחד אלא להיפך לאפשר ניהול עסק כדין שיבטיח את שלום הציבור, שמבקר בו וגם את בעליו. כל בעל עסק שיציג את האישורים הנדרשים יקבל את הרישיון באופן מידי וללא דיחוי", אמר.

בדוק גם

איילה זלצר (צילום דוברות העירייה)

מגדל העמק: ירידה בשיעור אחוז התלונות המוצדקות בהשוואה לשנת 2016

דוח תלונות הציבור לשנת 2017 הוגש למועצת העיר על ידי איילה זלצר, הממונה על תלונות ציבור ברשות

רפי בן שטרית

סערה בבית שאן בעקבות סגירת גן רגיל ופתיחת גן דתי

ראש העיר, רפי בן שטרית: "מי שטוען, שאני או אגף החינוך בעירייה מעודד או תומך רק בגנים דתיים או סוגר גנים ממלכתיים, כדי לפתוח גן ממ״ד - פשוט משקר. מסית. מדיח. ופועל ממניעים פוליטיים ולא ענייניים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *