יום שני , ינואר 21 2019
בית / עמקים / נצרת עילית / עיניים שלו
ראובן כהן
ראובן כהן (צילום: עצמי)

עיניים שלו

מחר בידיעות הגליל כתבתה של ענבר כהן:

סיפורו של ראובן כהן, בן 16 מנצרת עילית, תלמיד כיתה י' בבית הספר אורט אלון שנולד עם לקות ראייה. בניגוד לגורל,  נלחם כהן כל בוקר מחדש ומשתלב בחברה רגילה ואף החל בחודש האחרון לשחק כדור שער- ספורט מובנה לעיוורים ולקויי ראייה.

"אמנם הראייה שלי פגומה אבל מה שהפריע לי יותר במשך השנים היה הקטע החברתי", מספר כהן, "ההרגשה הזאת שאתה שונה מכולם, הקשתה עלי מאוד להתקבל בחברה והתנהגתי רוב הזמן כזאב בודד. במשך ארבע שנים עשו עליי חרם כיתתי, אבל עם כל הקושי החלטתי לא לוותר והתחברתי לילדים אחרים. כשהייתי למשל בכיתה ד' התחברתי לילדים בכיתה א' שהם פחות מודעים. זה מה שחיזק אותי ואפשר לי לעבור את השנים האלו. היום כשאני מרגיש שמסתכלים עלי, מצביעים או לוחשים זה לא פוגע בי, אני אפילו שמח על איך שאני. יש משפט שאומר 'מה שלא הורג אותך מחשל אותך', אני מאמין בו ומאמין שזה רק עשה לי טוב בחיים. אני מנסה להסתדר עם מה שיש ומפיק את הטוב מהקיים".

"אני מודה שהיו גם רגעים של ייאוש, אני עקשן לטוב ולרע ולכן לא היו הרבה כאלה אבל כשבכל זאת הם הגיעו מהר מאוד קמתי והמשכתי להתמודד. אני רוצה להגיד שלא משנה כמה החיים קשים, וכמה כישלונות חוויתי מבחינתי ליפול זה לא כישלון, לא לקום זה כישלון". 

 

ראובן כהן ראובן כהן (צילום: עצמי)

בדוק גם

איתי רק מצטרף (צילום עצמי)

נצרת עילית: חבר המועצה איתי רק הצטרף לקואליציה

"גפסו הציע לי לחזור ולנהל את תיק הצעירים הקרוב ללבי ולכהן כמחזיק תיק התרבות, בתוספת סמכויות", הסביר רק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *