בית / עמקים / נצרת עילית / כדורגל,לא רק לבנים

כדורגל,לא רק לבנים

חולמת להיות שחקנית כדורגל מקצועית. ליאם דדון (צילום:יצחק סולומון)
חולמת להיות שחקנית כדורגל מקצועית. ליאם דדון (צילום:יצחק סולומון)

"אני פשוט אוהבת לשחק כדורגל, שיחקתי בהפסקות בבית הספר, שיחקתי בשכונה ועכשיו אני בהפועל", מסבירה בפשטות ליאם דדון, ילדה בת 10, הילדה היחידה במחלקת הנוער של הפועל נצרת עילית, שמבהירה: "אני לא חוששת לשחק מול הבנים". המראה של בנות שמשחקות כדורגל באותה קבוצה עם בנים, נגד בנים אחרים, אינו שגרתי, אבל הוא לא עושה יותר מדי רושם על, ליאם דדון, שמשחקת בקבוצת טרום ליגה ילידי 2004/5, תחת הדרכתו של שחקן העבר אלי טובול. בקבוצה מספרים שהילדה, תלמידה בכיתה ד' בבית הספר היסודי כסולות, לא מגלה שום רגשי נחיתות, נותנת לבנים פייט אדיר ומוכיחה שגם בנות מסוגלות לשחק כדורגל.

"אני כבר מחכה שנגיע לליגה", היא אומרת ומגלה: "החלום שלי הוא להיות שחקנית כדורגל מקצוענית באירופה, אולי בברצלונה, קבוצה שאני אוהדת". עד שתגשים את החלום ותגיע לברצלונה, מצפה לליאם עוד דרך ארוכה, גם היא יודעת זאת, אבל היא אינה חוששת מול המהמורות והקשיים בדרך. "יש לה אופי של ווינרית", אומרים במחלקה.

"הוריה פנו וביקשו שאצרף אותה למחלקה, זה לא קרה אצלנו אף פעם, זה תקדים, אבל החלטתי ללכת על המהלך, כי ראיתי והבנתי עד כמה הילדה אוהבת כדורגל", אומר מנהל מחלקת הנוער, אורי ביו, "החלטתי לתת לזה צ'אנס ואני לא מצטער, כי גיליתי שמדובר בילדה מקסימה ומשקיענית, רצינית מאוד, שמגלה ניצוצות של שחקנית טובה שתגיע רחוק בעתיד".

אורי ביו ממשיך ומפרגן לליאם: "העובדה שהיא בת יחידה לא מפריעה לה, כולם עזרו לה להיקלט והיא השתלבה אצלנו מצוין". ביו אומר שהוא מקווה שהשתלבותה של ליאם דדון במחלקה, תפתח את הדרך לבנות נוספות במחלקה. "אני חולם להקים קבוצת בנות", הוא אומר.                   יש לציין כי ליאם אינה הנציגה היחידה של משפחת דדון במחלקת הנוער של הפועל נצרת עילית. אחיה, ירון דדון, מככב בקבוצת ילדים א', תחת הדרכתו של עומרי ביטון.

 

 

בדוק גם

אביב סולומון (צילום :עצמי)

אוהד רבינוביץ ואביב סולומון בדרך חזרה להפועל נצרת עילית

השניים מתאמנים מאז טרום העונה באשדוד וקיבלו אור ירוק לנהל משא ומתן עם קבוצות אחרות. מכיוון שנכון להיום אין להם הצעות מליגת העל, האופציה הריאלית עבורם היא הפועל נצרת עילית.

ויתר על החולצה. ראובן גל ויובל שאוט (צילום חגאג רחאל)

המבוגר האחראי

בגיל 34.5 לומד קפטן הפועל נצרת עילית, ראובן גל, לקום מהספסל בכל פעם שהוא נדרש ולתת את כל כולו למען הקבוצה * המאמן ירון הוכנבוים הבהיר לשחקנים: "מבחינתי הוא חלק מהצוות המקצועי"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *