יום שבת , ינואר 19 2019
בית / עמקים / חדשות עמקים / תושב נצרת הצטרף לדאעש ונפצע בעירק
עבר הכשרה ונפצע. דגלים של דאע"ש (צילום: חטיבת דוברות המשטרה)
עבר הכשרה ונפצע. דגלים של דאע"ש (צילום: חטיבת דוברות המשטרה)

תושב נצרת הצטרף לדאעש ונפצע בעירק

שירות הביטחון הכללי וימ"ר צפון במשטרת ישראל, חוקרים כעת בעיניין כתב האישום, שהגישה פרקליטות מחוז צפון הגישה היום (ראשון) באמצעות עו"ד אורית קורן לבית המשפט המחוזי בנצרת, נגד מהראן בן יוסף חאלדי בן 19 מנצרת בגין עבירות של מגע עם סוכן חוץ, אימונים צבאיים אסורים, חברות בהתאחדות בלתי מותרת, יציאה שלא כדין ואיסור פעולה ברכוש טרור.

מעובדות כתב האישום עולה כי ביום 2.10.14 טס חאלדי מנתב"ג לאנטליה והגיע בשעות הצהריים למלון בקמייר. שם הנאשם יצר קשר באמצעות הפייסבוק עם אזרח סורי, פעיל דאע"ש ולאחר הכרות קצרה סיפר לו כי הוא מפלסטין, ומעוניין להגיע לסוריה ולהצטרף לארגון דאע"ש. ביום הרביעי לשהותו בטורקיה, ב- 6 לאוקטובר, הסתנן הנאשם יחד עם אחרים לבית ספר באיזור ג'ראבלוס בסוריה המכונה מדאפה שהינו בניין המפקדה של דאע"ש.

עבר הכשרה ונפצע. דגלים של דאע"ש  (צילום: חטיבת דוברות המשטרה)
עבר הכשרה ונפצע. דגלים של דאע"ש (צילום: חטיבת דוברות המשטרה)

במחנה הועבר הנאשם לידיו של פעיל בארגון דאע"ש, הפעיל רשם את פרטיו האישיים וגייס אותו לארגון. הוסבר לנאשם כי ישהה במחנה וילמד לימודי שריעה ודת ויעבור קורס צבאי הכולל שימוש בסוגים שונים של נשק, ולאחריו ישובץ כלוחם בגדודים השונים של דאע"ש. עוד הוסבר לפעילים ולמגויסים החדשים הנחיות ביטחוניות לפיהן עד תחילת הקורס הותר להם לשוחח עם משפחותיהם מטלפונים ציבוריים, שנמצאים מחוץ למחנה אולם עם תחילת הקורס יאסר עליהם לצאת מן המחנה ולעמוד בקשר עם המשפחות. עוד עולה כי במהלך שהייתו במחנה פגש הנאשם שלושה אזרחים ישראליים תושבי יפיע.

כפי שידוע, לאחר סיום ההכשרה במחנה הועברו הנאשם וחבריו לפלוגה באזור המכונה עמרית אלפלוג'ה  בעיראק, ובו הורו להם לחפור בורות מסתור כנגד כוחות השייכים לצבא העיראקי. הנאשם וחבריו לפלוגה הוסעו לאזור דואליבה בפלוג'ה ושם השתתף הנאשם בלחימה כנגד כוחות צבא שיעים. לאחר סיום הלחימה הוחזר הנאשם לדואליבה"ובמהלך שלושה ימים הסתתר הנאשם ביחד עם עוד לוחמים באזור מיועד בדואליה, זאת לאור הפצצות אוויריות שהיו באזור. הנאשם וחבריו הטמינו חומרי נפץ באדמה כנגד כוחות צבא שיעי שהיו באזור. בנוסף, הנאשם סייע בהובלת חומרי הנפץ לצורך הטמנתם.

במהלך ביצוע ההטמנה זוהו הנאשם וחבריו על ידי לוחמים שיעים אשר החלו לירות לעברם. לאחר זאת הגיע מטוס קרב אשר הטיל פצצה בסמוך לנאשם וחבריו. כתוצאה מכך הנאשם נפצע, איבד את הכרתו ופונה לבית חולים בפלוג'ה שם הוכנס הנאשם לחדר הניתוח במהלכו נאלצו לכרות את כף ידו השמאלית ותפרו את בטנו.  הנאשם קיבל מארגון המדינה האסלאמית סכום של 500 דולר כפיצוי על פציעתו.

הנאשם חזר לטורקיה באמצעות מבריח שם פגש באביו תוחקר במשטרת טורקיה , שהה כחודש ימים בכלא הטורקי עד אשר השיג באמצעות השגרירות הישראלית בטורקיה תעודת מעבר וביום 10.1.15 נחת הנאשם בשדה התעופה בן גוריון בישראל, שם נעצר.

 

בדוק גם

סוער. פאנל הבחירות בנצרת (צילום: אלעד הופר)

"מה תעשו לאחר הבחירות, תטוסו לקטאר"?

כך קרא חבר מפלגת ישראל ביתנו שרון גל לעבר אחמד טיבי ואיימן עודה, בפאנל בחירות סוער שהתקיים בנצרת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *