בית / עמקים / חדשות עמקים / תוקם ועדה שתבדוק את פיזור הכספית בבית הספר בנצרת

תוקם ועדה שתבדוק את פיזור הכספית בבית הספר בנצרת

משרד החינוך מחוז הצפון ועיריית נצרת מודיעים כי החל ממחר (יום שלישי)  ועד להודעה אחרת, תלמידי חטיבת הביניים "עומר אבן אלחטאב" בנצרת ילמדו בשני מוקדים: כיתות ז'-ח' ילמדו בבית הספר היסודי "אברהים טוקאן" בנצרת. כיתות ט' ילמדו בחטיבת "אבן סינא" באשכול הפיס. התלמידים יוסעו למוקדים אלה.

אתמול, נסגר בית הספר לאחר שנמצאו בו כמויות אדירות של כספית שפוזרה בשטח בית הספר. כספית הינו חומר מסוכן שעלול לגרום לבעיות בנשימה והרעלת כספית חמורה. ככל הנראה תלמידים גנבו את החומר ממעבדת הניסויים ומדובר במעשה קונדס. במשרד הבריאות ערכו בדיקות מקיפות, ועד להודעה חדשה נסגר בית הספר, בהנחייה של המשרד להגנת הסביבה שערך בדיקות ניטור. על פי הנתונים הזיהום החריג התגלה פי ארבע מהמותר.

במקביל משרד החינוך הודיע כי ייפתח בוועדת חקירה שתבדוק את הנושא: "מנהלת מחוז הצפון , ד"ר אורנה שמחון מינתה ועדה לבדיקת האירוע שהתרחש בחטה'ב עומאר אלחט'ב בנצרת . מנהלת המחוז הינחתה את יו"ר הוועדה להגיש לה את ממצאי הבדיקה בתוך עשרה ימים. במקביל החליטה מנהלת המחוז, בתיאום עם המשרד להגנת הסביבה, לסגור את ביה'ס עד תום פינוי החומר המסוכן , וזאת , על מנת להבטיח את שלומם ובריאותם של התלמידים ועובדי בית הספר.

"מנהלת המחוז הנחתה את מנהל בית הספר וכן את הרשות המקומית לבצע פעילות חינוכית ולימודית חוץ בית ספרית במקומות חלופיים. מנהלת המחוז פועלת בתיאום מלא עם משטרת ישראל , המשרד להגנת הסביבה , משרד הבריאות והרשות המקומית", מסרו במשרד החינוך

בדוק גם

קבלת פנים לזר החדש קסיו פרננדז (צילום אחי נצרת)

תקציב מכבי אחי נצרת ירד ב- 1.2 מיליון שקל לעומת העונה שעברה

האיש החזק במועדון, אחמד חילו: "יש ספונסרים ותורמים שהעדיפו לא להמשיך אתנו ולכן גם התקציב ירד"

עמי בן זקו (צילום עצמי)

מכירים את אנמיה?

בימים אלה עושה את צעדיו הראשונים בעולם הראפ בחור צעיר בשם עמי בן זקן או בשם הבמה שלו "אנמיה".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *