בית / עמקים / נצרת / מזל טוב: נקודה ראשונה לבני נצרת

מזל טוב: נקודה ראשונה לבני נצרת

מחמוד אבושרה
מחמוד אבושרה (צילום: חג'ג ראחל)

הפועל בני נצרת מליגה ג' מחוז עמקים זכתה השבוע בנקודת בכורה, לאחר 22 הפסדים רצופים, לאחר שסיימה את משחקה נגד בית"ר אל עמל בתוצאה 1-1. אגב, השער לזכות בני נצרת היה עצמי.

בשנות ה- 70 הייתה הפועל בני נצרת קבוצת הכדורגל הבכירה במגזר הערבי. היא שיחקה אז בליגה א', שהייתה הליגה השנייה בכדורגל הישראלי, אירחה את אריות הכדורגל הישראלי, שהתארחו במגרש הישן והצר ברחוב המוסכים בנצרת.

מאז חלפו מים רבים בירדן, במגזר הערבי קמו אימפריות חדשות, בעיר נצרת עלה קרנה של מכבי אחי נצרת, והפועל בני נצרת נדחקה לשוליים. הקבוצה שפעם הייתה מודל לחיקוי עבור ילדי המגזר, הפכה לברירת מחדל. היא ירדה ליגה ועדו ליגה, עד אשר מצאה עצמה בליגה ג', הליגה האחרונה בכדורגל הישראלי.

מחמוד אבושרה
מחמוד אבושרה (צילום: חג'ג ראחל)

"גם אם הייתי מפסיד עוד משחק לא היה מזיז לי", אומר באדישות האיש הכל יכול בקבוצה, שחקן העבר מחמוד אבושרה. אבושרה משמש בקבוצה כמאמן, יושב ראש, אפסנאי ובעצם הכל. אפילו את הכביסה של השחקנים הוא עושה בביתו. "אני כבר המון שנים מחזיק את הקבוצה הזו על הגב שלי. אם לא אני, הקבוצה הייתה נמחקת. העירייה חייבת לי כסף, הרבה כסף ולא מעבירים לי".

כמה חיביים לך?
"400 אלף שקל".

ולמה לא מעבירים?
"אומרים שאין לי עמותה מסודרת, אני יודע שהם כן יכולים להעביר לי כסף".

מה הלאה?
"אמשיך להחזיק את הפועל בני נצרת כל עוד אני חי. הקבוצה הזו חשובה לי, יקרה ללבי, אני מדבר עם אנשי עסקים מעילוט, אולי הם יעזרו לי להרים את הקבוצה בעונה הבאה". אגב, בליגה ג' משחקות לא פחות מארבע קבוצות מנצרת: אל עמל, אל נהדא ואיתיחאד. "יש דיבורים על איחוד, מי ידוע מה יהיה", הוא אומר. אגב, גורמים במגזר טוענים כי מדי עונה עולה האפשרות לאחד את קבוצות ליגה ג' מנצרת וכל פעם היוזמה נופלת, משום שכל קבוצה מבקשת לשמור על הציביון שלה.

 

בדוק גם

מסכמים עונה במעמד ראש העיר (צילום עצמי)

נוער: בהפועל מגדל העמק סיכמו עונה

מאמן הקבוצה, עומרי ביטון: "המטרה הייתה בשנה הראשונה לשמור על מקומנו ולתקוע יתד בליגה הארצית, המטרה הושגה ללא דאגות וחששות לאורך כל הדרך. תודה לשחקנים על המאמץ וההשקעה"

נוער הפועל בית שאן (צילום דוברות העירייה)

נוער: הפועל בית שאן עלתה לליגה הארצית

במשך 20 שנה, בקירוב, מחלקת הנוער לא רשמה הישג משמעותי, והיו לא מעט עונות שבהן היא דשדשה בתחתית הליגה. כיום, קבוצת הנוער ממוקמת במקום הראשון במחוז יזרעאל עם 25 ניצחונות והפסד אחד בלבד. הקבוצה מציגה יכולת מצוינת מתחילת העונה, אשר במהלכה הפגינו רוב שחקניה כושר משחק מעולה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *