מבזקים
בית / עמקים / חדשות עמקים / אמה של טל זינו: "עשיתי את מה שמצופה מאמא, הבאתי את הכאב לבית המשפט"

אמה של טל זינו: "עשיתי את מה שמצופה מאמא, הבאתי את הכאב לבית המשפט"

ועדת השחרורים של שב"ס החליטה אמש (שני), שלא לאפשר את שחרורו המוקדם של אסעד שיבלי, אשר דרס למוות בשנת 2007 את הילדה טל זינו ז"ל,  בעיצומו של יום כיפור ברחבה שמול בית הכנסת בכפר תבור. שיבלי ונשפט בשנת 2009 לתשע שנות מאסר בפועל ושלוש שנים על תנאי. חיה זינו, אמה של טל, התייצבה מול חברי הוועדה וביקשה שלא יאפשרו לנהג הדורס ליהנות מן הפריבילגיה שבשחרור מוקדם בניכוי שליש. 

זינו אמרה לאחר קבלת ההחלטה: "אני מבקשת להודות לחברי ועדת השחרורים אשר ניאותו לשמוע אותי ובחרו שלא להעניק שחרור מוקדם לנהג שהרג את ביתי. הבוקר כאשר התייצבתי בפני חברי הוועדה חשתי שאני משמיעה את קולה של בתי, ילדה תמימה בת 9 שנפלה קורבן להתנהגות פרועה ולא תמימה לחלוטין. אני אמא ועשיתי את מה שמצופה מאמא. הבאתי את כל הכאב לתוך האולם והשופט שמע אותי והחליט שלא לשחרר את הנהג הדורס. יש בהחלטה זו מסר חשוב שראוי להישמע ולהדהד: מי שנוטל חיי ילדה קטנה בפראות שכזו – צריך לרצות את מלוא העונש שפסק לו בית המשפט".

ילדה תמימה שנפלה קורבן. טל זינו ז"ל (צילום: עמי כברי יחסי ציבור)
ילדה תמימה שנפלה קורבן. טל זינו ז"ל (צילום באדיבות: עמי כברי יחסי ציבור)

לפני הדיון וקבלת ההחלטה, הדגישה חיה זינו כי בעינה, שיבלי  איננו נהג פוגע רגיל בתאונת דרכים – אלא מישהו שהגיע כדי לבצע פעולת איבה: "אני רואה בו מפגע עם כוונות זדון לכל דבר ועניין. לא השתכנעתי מהחלטת בית המשפט. הוא איננו נהג תמים. הוא נכנס לכפר תבור מתוך רצון לעשות פרובוקציה. בבית המשפט שמענו עדויות של אנשים בכפר תבור שהוא אמר להם לפני האירוע, 'תראו מה שאני אעשה לכם ביום כיפור'. וזה בדיוק מה שהוא עשה".

"טל שלי הקטנה והתמימה היתה הקורבן שעמד בדרכו. הוא השתולל בפראות וגם לאחר המעשה – לא התנצל לא התחרט. אני כל הזמן חוזרת ואומרת, שזה היה פיגוע הדריסה הראשון ובערך חצי שנה אחריו הגיע טרור הדחפורים הנורא בירושלים".

בדוק גם

צוות החילוץ במהלך פעולת הצלה

נפל מצוק במהלך טיול בגלבוע

הפרמדיק מיקי פישלר ראש סניף עפולה של איחוד הצלה סיכם: "לאחר טיפול רפואי ראשוני בזירת האירוע הפצוע כבן 70 פונה במסוק של יחידת 669 בסיוע של יחידת חילוץ גליל כרמל ויחידת חילוץ שומרון-בקעה להמשך קבלת טיפול רפואי בבית החולים".

המתנדבות המצטיינות עם ראש העיר אלי ברדה

תלמידות ממגדל העמק זכו באות שר החינוך לנוער מתנדב

המצטיינות ממגדל העמק, אבישג מורג ובת אל אוסדון, למדות שתיהן בכיתה י"ב בבית הספר אורט רוגוזין ונחשבות לתלמידות פעילות, משפיעות ויוזמות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *