יום שלישי , ספטמבר 25 2018
בית / עמקים / נדל"ן עמקים / נצרת עילית: גלנט הבטיח לסייע לזכאים לדיור ציבורי

נצרת עילית: גלנט הבטיח לסייע לזכאים לדיור ציבורי

היום (שלישי) ערך שר הבינוי, יואב גלנט, סיור בערים נצרת עילית ונצרת ועמד מקרוב על התנהלות הדיור הציבורי. השר הגיע בליווי ראש העירייה נתנאל טויטו, מנכ"ל המשרד אשל ארמוני, מנכ"ל עמידר ראובן קפלן וגורמים נוספים מהמחוז וחברת עמידר. בעת הזו, ממתינים תקופה ארוכה למעלה מ-2000 זכאים לדיור ציבורי. בנוסף, מצב חלק מעשרות אלפי הדירות של הדיור הציבורי אינו ראוי למגורים.

לאחר הביקור וכחלק ממהלך אסטרטגי בנושא הדיור הציבורי הנחה שר הבינוי על הפעולות הבאות: אכלוס הדירות הפנויות, על סמך הגמשת קריטריונים נקודתית, שתקבע בין משרד הבינוי והרשות המקומית הרלוונטית. בכל פרויקט דיור חדש יוקצו עד 5% מהדירות לדיור ציבורי בכל הארץ. תוך 5 שנים ישופצו מירב הדירות הישנות, המופעלות ע"י עמידר, עמיגור והחברות העירוניות.

 מימין שר הבינוי יואב גלנט, משמאל ראש עיריית נצרת עילית נתנאל טויטו בסיור בעיר.
מימין שר הבינוי יואב גלנט, משמאל ראש עיריית נצרת עילית נתנאל טויטו בסיור בעיר (צילום: ששון תירם)

השר גלנט הבהיר במהלך הסיור: "משימת הטיפול בדיור הציבורי הינה משימה חברתית מהמעלה הראשונה. הדיור הציבורי הינו מענה חיוני לאוכלוסיות חלשות בחברה הישראלית, לצד הטיפול האינטנסיבי בפתרונות דיור בכלל המדינה, נרכז מאמץ מיוחד במתן פתרונות של דיור ציבורי לאוכלוסיות נזקקות". במהלך הסיור הודה השר לחברת עמידר על תחילתה של פעילות מבורכת בחודשים האחרונים והבהיר את הדברים בדבר אכלוס דירות פנויות, שיפוץ ישנות ורכש דירות חדשות.

 

 

בדוק גם

בני הזוג סבג (צילום עצמי)

טובים השניים מן האחד

אילנה ושלומי סבג מנצרת עילית, בחרו כחלק ממסלול חייהם המשותף, ללמוד במכינה שבמכללת נצרת עילית - יזרעאל ולאחר מכן לימודי הנדסאי תעשייה וניהול

אלון נצר (צילום חגאג רחאל)

נצרת עילית עוברת לשני בלמים, אלון נצר יורד לספסל

הוכנבוים אמר כי הוא לא נעול על שיטת שלושת הבלמים וישתמש בה על פי השיקולים המקצועיים שלו. בנצרת עילית מאוכזבים מיכולתו של נצר, שגרם לשני פנדלים בארבעה משחקים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *