מבזקים
בית / עמקים / בחירות מקומיות בעמקים / התנועה לאיכות השלטון לבג"צ: "גפסו לא ראוי להיות ראש עיר"

התנועה לאיכות השלטון לבג"צ: "גפסו לא ראוי להיות ראש עיר"

ראש עיריית נצרת עלית שמעון גפסו
שמעון גפסו (צילום: קרן אקריש)

התנועה לאיכות השלטון עתרה ביום חמישי האחרון לבג"צ נגד ראש עיריית נצרת עילית שמעון גפסו, בכדי למנוע ממנו לא להתמודד לראשות העירייה בבחירות שיתקיימו בספטמבר.  מאז הגשת כתב האישום בעבירת שוחד, התנועה לאיכות השלטון טוענת כי גפסו לא ראוי לכהן שוב כראש עירייה וכי אין לא כוונה להתפטר מתפקידו בעקבות אישום החמורים שהוגשו נגדו.  התנועה טוענת כי "מצב שבו ראש עיר בישראל חשוד בשורה ארוכה של עבירות חמורות שביסודה טבועה היעדר יושרה במובן הגס ביותר, הוא בלתי נסבל, בלתי סביר, והוא ריסוק טוטלי של אמון הציבור בבוחריו ובמוסדותיו".

גפסו הגיב בחריפות: "גם לראש עיר עומדת חזקת החפות, והניסיון להחליף ראש עיר שלא דרך הקלפי ובניגוד לעמדת הציבור, הוא הכל חוץ מאיכות השלטון. חוסר תום הלב של מגישי העתירה בולט בעיקר נוכח העבודה שכנגד מועמד אחר לראשות העיר נצרת עילית, שנאשם בדיוק באותו כתב אישום, אין להם כל דרישה לפסילת מועמדותו. התנועה לאיכות השלטון היא ארגון פוליטי במסווה של טוהר המידות".

בשבוע שעבר הוחלט כי משפטם של גפסו וחבר המועצה עדי ברקו יועבר לבית המשפט השלום בחיפה. מועד  הקראת כתב האישום נדחה ל-2 בספטמבר.

 

בדוק גם

התלמידים במהלך הביקור במוסקבה

תלמידים מנצרת עילית חזרו מסמינר החלל ברוסיה

לסמינר יצאו 33 תלמידים, שבמהלך הביקור סיירו במרכז החלל במוסקבה, ביקרו במחנה האימונים של הקוסמונאוטים ובמוזיאון החלל ואף נפגשו עם קוסמונאוט רוסי, ממנו קיבלו הרצאה מאלפת על החלל. התלמידים אף סיירו במוסקבה ובקרמלין.

טקס קריאת הרחוב על שם הרב

נצרת עילית קראה רחוב על שם הרב שטיינמן ז"ל

טקס הסרת הלוט התקיים בהשתתפות הבן הרב משה שטיינמן ומכובדים