יום שישי , ספטמבר 21 2018
בית / עמקים / בחירות מקומיות בעמקים / התנועה לאיכות השלטון לבג"צ: "גפסו לא ראוי להיות ראש עיר"

התנועה לאיכות השלטון לבג"צ: "גפסו לא ראוי להיות ראש עיר"

ראש עיריית נצרת עלית שמעון גפסו
שמעון גפסו (צילום: קרן אקריש)

התנועה לאיכות השלטון עתרה ביום חמישי האחרון לבג"צ נגד ראש עיריית נצרת עילית שמעון גפסו, בכדי למנוע ממנו לא להתמודד לראשות העירייה בבחירות שיתקיימו בספטמבר.  מאז הגשת כתב האישום בעבירת שוחד, התנועה לאיכות השלטון טוענת כי גפסו לא ראוי לכהן שוב כראש עירייה וכי אין לא כוונה להתפטר מתפקידו בעקבות אישום החמורים שהוגשו נגדו.  התנועה טוענת כי "מצב שבו ראש עיר בישראל חשוד בשורה ארוכה של עבירות חמורות שביסודה טבועה היעדר יושרה במובן הגס ביותר, הוא בלתי נסבל, בלתי סביר, והוא ריסוק טוטלי של אמון הציבור בבוחריו ובמוסדותיו".

גפסו הגיב בחריפות: "גם לראש עיר עומדת חזקת החפות, והניסיון להחליף ראש עיר שלא דרך הקלפי ובניגוד לעמדת הציבור, הוא הכל חוץ מאיכות השלטון. חוסר תום הלב של מגישי העתירה בולט בעיקר נוכח העבודה שכנגד מועמד אחר לראשות העיר נצרת עילית, שנאשם בדיוק באותו כתב אישום, אין להם כל דרישה לפסילת מועמדותו. התנועה לאיכות השלטון היא ארגון פוליטי במסווה של טוהר המידות".

בשבוע שעבר הוחלט כי משפטם של גפסו וחבר המועצה עדי ברקו יועבר לבית המשפט השלום בחיפה. מועד  הקראת כתב האישום נדחה ל-2 בספטמבר.

 

בדוק גם

המנכ"ל ברעם והשחקנים על קברו של עובד גרינפלד ז"ל (צילום יצחק סולומון)

שחקני הפועל נצרת עילית ערכו אזכרה לעובד גרינפלד ז"ל

מדובר במסורת שהנהיג המנכ"ל, גיל ברעם, לפיה הקבוצה עולה על קברו של אחד מגדולי הכדורגלנים של המועדון, מדי פתיחת עונה ומכבדת את זכרו. "השנה זה קצת התעכב בגלל החגים, אבל אנחנו לא שוכחים את עובד", אמר ברעם, "זו מסורת שאנחנו מנחילים במועדון".

עופר רוזן (צילום עצמי)

הפועל נצרת עילית נפרדת מהאחים אוסקר ומעופר רוזן

בטקס חגיגי שיתקיים לפני המשחק נגד בית"ר תל אביב/ רמלה במעמד ראש העיר, רונן פלוט ובמהלכו יקבלו השחקנים תשורות על תרומתם למועדון במרוצת השנים.