יום שבת , ספטמבר 22 2018
בית / עמקים / חדשות עמקים / נחתם הסכם עבודה במפעל פניציה

נחתם הסכם עבודה במפעל פניציה

מפעל פניציה חתם על הסכם עבודה בין העובדים למשקיע החדש, קרן פורטיסימו, מהלך שסולל את הדרך לרכישת המפעל על ידי הקרן. במסגרת ההסדר יסיימו את עבודתם כ-50 עובדים, במקום 150 שבקשה ההנהלה לפטר. 
מנכ"ל המפעל, ערן חיימוביץ: "יש תוכנית התייעלות שמגלמת בחובה גם פיטורים של עובדים. החברה חייבת להיות הכי יעילה, תחרותית ואיכותית".

הסכם עבודה פניציה
מהלך שיציל את המפעל. חתימת הסכם עבודה בפניציה (צילום עצמי)

יו"ר ועד העובדים בפניציה, חיים קטרי, אמר כי מדובר ביום חג לעובדי פניציה: "ניהלנו כאן מאבק על הבית, השליכו אותנו למים קפואים ולא ידענו איך לעכל את המהלך הזה. הוא בא לנו בהפתעה. אך תודות להסתדרות שעשו הכל ליוו והדריכו אותנו, הן בארגון ההפגנות והן באמצעות החשיפה התקשורתית והקשר עם משרדי הממשלה השונים הצלחנו לשרוד והרוכש מקבל מפעל לתפארת, עם עובדים נאמנים שאכפת להם מפניציה".

יו"ר ההסתדרות במרחב עמקים צפוני, ליאון פרץ, אמר כי במסגרת ההסכם אמנם יפוטרו כ-50 עובדים אך צריך לזכור כי מלכתחילה מדובר היה בפיטורי כשליש מעובדי המפעל, כ-150 אנשים. ההסתדרות במרחב ניהלה מאבק ארוך, ומתיש עד לרגעים האחרונים וזאת על אף שכל הנוגעים בדבר לא האמינו שקיים סיכוי להציל את המפעל. רק תודות לאמונה בעובדים ובמפעל, ולניסיון שצברנו במאבקים קודמים.

בדוק גם

בני הזוג סבג (צילום עצמי)

טובים השניים מן האחד

אילנה ושלומי סבג מנצרת עילית, בחרו כחלק ממסלול חייהם המשותף, ללמוד במכינה שבמכללת נצרת עילית - יזרעאל ולאחר מכן לימודי הנדסאי תעשייה וניהול

אופיר חיים (צילום חגאג רחאל)

הפועל עפולה יוצאת ללוד, "חייבים להמשיך במומנטום"

אחרי שני ניצחונות בית רצופים בהם כבשו 7 שערים נגד מכבי אחי נצרת והפועל מרמורק, ושמרו על רשת נקייה יוצאת היום הפועל עפולה למשחק חוץ, נגד הפועל בני לוד מהתחתית (שעה 16:00), שפתחה את העונה ברגל שמאל, עם ארבעה הפסדים ושער זכות אחד בלבד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *