בית / עמקים / חדשות עמקים / נחתם הסכם עבודה במפעל פניציה

נחתם הסכם עבודה במפעל פניציה

מפעל פניציה חתם על הסכם עבודה בין העובדים למשקיע החדש, קרן פורטיסימו, מהלך שסולל את הדרך לרכישת המפעל על ידי הקרן. במסגרת ההסדר יסיימו את עבודתם כ-50 עובדים, במקום 150 שבקשה ההנהלה לפטר. 
מנכ"ל המפעל, ערן חיימוביץ: "יש תוכנית התייעלות שמגלמת בחובה גם פיטורים של עובדים. החברה חייבת להיות הכי יעילה, תחרותית ואיכותית".

הסכם עבודה פניציה
מהלך שיציל את המפעל. חתימת הסכם עבודה בפניציה (צילום עצמי)

יו"ר ועד העובדים בפניציה, חיים קטרי, אמר כי מדובר ביום חג לעובדי פניציה: "ניהלנו כאן מאבק על הבית, השליכו אותנו למים קפואים ולא ידענו איך לעכל את המהלך הזה. הוא בא לנו בהפתעה. אך תודות להסתדרות שעשו הכל ליוו והדריכו אותנו, הן בארגון ההפגנות והן באמצעות החשיפה התקשורתית והקשר עם משרדי הממשלה השונים הצלחנו לשרוד והרוכש מקבל מפעל לתפארת, עם עובדים נאמנים שאכפת להם מפניציה".

יו"ר ההסתדרות במרחב עמקים צפוני, ליאון פרץ, אמר כי במסגרת ההסכם אמנם יפוטרו כ-50 עובדים אך צריך לזכור כי מלכתחילה מדובר היה בפיטורי כשליש מעובדי המפעל, כ-150 אנשים. ההסתדרות במרחב ניהלה מאבק ארוך, ומתיש עד לרגעים האחרונים וזאת על אף שכל הנוגעים בדבר לא האמינו שקיים סיכוי להציל את המפעל. רק תודות לאמונה בעובדים ובמפעל, ולניסיון שצברנו במאבקים קודמים.

בדוק גם

זקי לוי, צילום: קרן אקריש

ז'קי לוי יודיע על התמודדות לראשות העיר בית שאן ביום חמישי הקרוב

סגן שר השיכון: "בית שאן היא לפני הכל ואני מזמין את כל תושבי בית שאן לשמוע מה יש לי לומר ביום חמישי הקרוב".

פלוט עם הנכד הפרשן דולב (צילום עצמי)

מונדיאל עם פרשן צמוד

ראש העיר נצרת עילית, רונן פלוט, אדם עסוק מעל לראש, מוצא זמן בלוח הזמנים הצפוף שלו לצפות גם במשחקי המונדיאל, כי מונדיאל יש רק פעם בארבע שנים, עם הפרשן האישי שלו- הנכד דולב, שחקן בקבוצת הילדים של הפועל נצרת עילית.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *