בית / עמקים / חדשות עמקים / נא להכיר: אזור התעשייה מעלה מיכאל

נא להכיר: אזור התעשייה מעלה מיכאל

מועצת העיר מגדל העמק, אישרה פה אחד את החלפת שמו של אזור התעשייה הדרומי בשם "מעלה מיכאל", על שמו של מיכאל פיש ז"ל מייסד המפעל הראשון באזור התעשייה הדרומי בעיר- מפעל הטקסטיל "האמה". במסגרת ההחלטה על שינוי השם הוקם לאחרונה מעגל תנועה חדש בכניסה לאזור התעשייה שיישא את השם "מעלה מיכאל" ועליו הוקם גם מונומנט של עץ ועליו פריחת עלים בצורת גלגלי שיניים צבעוניים המסתובבים באמצעות משבי הרוח ומדמים את גלגלי התעשייה הדינאמיים של המפעלים בעיר.

שר הכלכלה אלי כהן ראש העיר אלי ברדה והמנכל ירון הראל בעת ביקור השר במפעל האמה
שר הכלכלה אלי כהן ראש העיר אלי ברדה והמנכל ירון הראל בעת ביקור השר במפעל האמה

כידוע, חברת "האמה" הוקמה בשנת 1964 במגדל העמק על ידי מיכאל פיש ז"ל וכיום, מנוהלת על ידי המנכ"ל ירון הראל, נכדו ודור שלישי של תעשיינים. "האמה" הינה חברה בינלאומית המתמחה בפיתוח ובייצור של מוצרי טקסטיל ובידוד. מערך המוצרים המתקדם של החברה משווק למספר רב של מדינות בכל רחבי העולם, ומשרת את המותגים והיצרנים הבינלאומיים המובילים.

לחברת "האמה" ארבעה מפעלים, אחד בסין ועוד שלושה בארץ, מתוכם כאמור המפעל במגדל העמק המעסיק 270 עובדים, חצי מתוכם תושבי העיר.

במגדל העמק קיימים כיום שלושה אזורי תעשייה, הראשון הוא קריית ההיי-טק "רמת גבריאל" הנקראת על שמו של גבריאל מאוריציו לוי, שמשפחתו הקימה את המפעל הראשון באזור התעשייה הצפוני- "נילית", אזור התעשייה הדרומי שייקרא מעתה כאמור "מעלה מיכאל" ואזור התעשייה "שגיא 2000" המשותף למגדל העמק ועמק יזרעאל.

 

בדוק גם

האחים/ כדורגלנים עם האבא/ מאמן (צילום עצמי)

גביע המדינה ינדוד לכפר טמרה שבגלבוע?

האחים עומרי וכארם זועבי מככבים בקבוצות הצעירות של מכבי חיפה והשבוע העפילו לשלב חצי הגמר * אבא אדהם והדודים ספואן וסולטן נושאים בנטל ההסעות מהכפר שבגלבוע לאימונים ולמשחקים * אבא אדהם: "יש להם כשרון ורצון גדול להצליח"

אחד החזקים בהתאחדות. אבי לוי (צילום עצמי)

מה יהיה מעמדו של אבי לוי?

הודעת הפרישה של יושב ראש ההתאחדות לכדורגל, עופר עיני, עלולה להביא גם לשינוי במעמדו של מנהל אגף הליגות המקצועניות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *