בית / עמקים / חדשות עמקים / נא להכיר: אזור התעשייה מעלה מיכאל

נא להכיר: אזור התעשייה מעלה מיכאל

מועצת העיר מגדל העמק, אישרה פה אחד את החלפת שמו של אזור התעשייה הדרומי בשם "מעלה מיכאל", על שמו של מיכאל פיש ז"ל מייסד המפעל הראשון באזור התעשייה הדרומי בעיר- מפעל הטקסטיל "האמה". במסגרת ההחלטה על שינוי השם הוקם לאחרונה מעגל תנועה חדש בכניסה לאזור התעשייה שיישא את השם "מעלה מיכאל" ועליו הוקם גם מונומנט של עץ ועליו פריחת עלים בצורת גלגלי שיניים צבעוניים המסתובבים באמצעות משבי הרוח ומדמים את גלגלי התעשייה הדינאמיים של המפעלים בעיר.

שר הכלכלה אלי כהן ראש העיר אלי ברדה והמנכל ירון הראל בעת ביקור השר במפעל האמה
שר הכלכלה אלי כהן ראש העיר אלי ברדה והמנכל ירון הראל בעת ביקור השר במפעל האמה

כידוע, חברת "האמה" הוקמה בשנת 1964 במגדל העמק על ידי מיכאל פיש ז"ל וכיום, מנוהלת על ידי המנכ"ל ירון הראל, נכדו ודור שלישי של תעשיינים. "האמה" הינה חברה בינלאומית המתמחה בפיתוח ובייצור של מוצרי טקסטיל ובידוד. מערך המוצרים המתקדם של החברה משווק למספר רב של מדינות בכל רחבי העולם, ומשרת את המותגים והיצרנים הבינלאומיים המובילים.

לחברת "האמה" ארבעה מפעלים, אחד בסין ועוד שלושה בארץ, מתוכם כאמור המפעל במגדל העמק המעסיק 270 עובדים, חצי מתוכם תושבי העיר.

במגדל העמק קיימים כיום שלושה אזורי תעשייה, הראשון הוא קריית ההיי-טק "רמת גבריאל" הנקראת על שמו של גבריאל מאוריציו לוי, שמשפחתו הקימה את המפעל הראשון באזור התעשייה הצפוני- "נילית", אזור התעשייה הדרומי שייקרא מעתה כאמור "מעלה מיכאל" ואזור התעשייה "שגיא 2000" המשותף למגדל העמק ועמק יזרעאל.

 

בדוק גם

עובדי מס ההכנסה צילום: אושרי כהן

סיפורי אלף לילה ולילה

אנשי יחידת ניהול ספרים ברשות המסים ערכו מבצע ביקורת בנצרת ובסביבה. במסגרת המבצע, שנוהל על פקיד שומה נצרת, התבצעו 93 ביקורות בעסקים ממגוון תחומים, מהן עולה כי כ- 13% מהם לא רשמו הכנסות כדין.

כובש השער השני עמית מזרחי

המחמאות לעפולה, הנקודות להפועל ת"א

6 דקות תמימות שהוסיף השופט מנעו מהפועל עפולה להשיג נקודה, לה היו ראויים מול מוליכת הטבלה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *