בית / עמקים / חדשות עמקים / מוציא לאור

מוציא לאור

השבוע ציינו ברחבי העולם את היום הבינלאומי לשוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות. במגדל העמק עושים מאמצים רבים כדי לקיים את השוויון במגוון דרכים וסיפורו של יהודה ארבל, עיוור תושב העיר, הוא דוגמא מצוינת לכך.

יהודה ארבל (צילום עצמי)
יהודה ארבל (צילום עצמי)

משך שנים ארוכות טיפח ארבל ממגדל העמק קריירה של שף. הוא ניהל מטבחים ופינק אלפי אנשים במטעמיו. לפני כ-20 שנה חלה הדרדרות בראייה שלו בעקבות היפרדות רשתית וניתוחים שלא צלחו ולפני תריסר שנים איבד את ראייתו לחלוטין.

למרות מצבו הבריאותי לא הסתגר ארבל בביתו אלא החל להיות מעורב בקהילה, בתחילה כמתנדב במועדון לעיוור שם ריכז את פעילות, ולאחר מכן התנדב באגף הרווחה שם שובץ באשכול מוגבלויות במטרה לסייע לבעלי מוגבלויות במציאת תעסוקה ומיצוי זכויות.

לפני שבע שנים הוא מונה באופן רשמי לרכז אוכלוסיות מיוחדות במתנ"ס העירוני ובמסגרת תפקידו הצליח ארבל במהלך השנים לסמן וי על לא מעט הישגים וביניהם קיום הרצאות להעלאת מודעות בנושא בעלי מוגבלויות בקרב תלמידים, סבסוד חוגים ותכניות תרבות לילדים ומבוגרים בעלי מוגבלויות, דחף להפוך את הספרייה העירונית לנגישה לעיוורים (העיוורים נהנים מהדרכה צמודה ותוכנות מיוחדות להקראת סיפורים, שליחת מיילים וכו') וסייע להגשים חלום לילד נכה על כיסא גלגלים ללמוד לנגן על תופים.

ארבל התייחס השבוע לציון היום החשוב ואמר: "אני מבקש להודות לראש העיר אלי ברדה ומנהלת המתנ"ס אורית זאבי-כהן שמאפשרים לנו לסייע לאוכלוסיות המיוחדות. אנחנו נמשיך לאתר את האנשים עם המוגבלויות ננגיש להם תעסוקה איכותית, תרבות ופנאי, מיצוי זכויות וכו' כדי שכל בעלי המוגבלויות יחושו כשווים בקהילה ולא שונים".

בדוק גם

רס"ב ג'אנם כארם

בנצרת עילית מנהלים מלחמת חרמה נגד בריונים על הכביש

למרות שנרשמה ירידה של 5% במספר תאונות הדרכים במשטרה נחושים להמשיך בפעילות כנגד נהגים שמסכנים בנהיגתם את עוברי הדרך ובדגש על סיכון הולכי רגל

יובל יוסיפוביץ (צילום חגאג רחאל)

יובל יוסיפוביץ ביקש להשתחרר מהפועל נצרת עילית

עד שימצא קבוצה חדשה יהיה יוסיפוביץ חלק מהקבוצה. לנצרת עילית הצטרף השבוע המגן שי קונסטנטין מבני יהודה, שלא קיבל יותר מדי הזדמנויות בליגת העל וישחק על משבצת המגן הימני.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *